[N8-00] Refresh Revision Plus [Güncellendi][27.12.2012] [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera]

Sponsorlu Bağlantılar

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
kamera modu %100 iken çekilen bi foto kaç mb oluyor

ortalama olarak 9mb filan. Ama bu mod diğerlerinden farklı. Bu mod ile açık ve güneşli alanlarda yapılan fotoğraf çekimlerinde "beklenmedik bir hata oluştu kamera uygulamasını tekrar açın" hatası en az'a indirildi. Normalde dış mekan çekımlerinde arada sırada, güneşli alanlarda da neredeyse tüm çekimlerde bu hata oluşuyor. Bu mod en iyi kamera ayarlarına sahip. Ve neredeyse kusursuz fotoğraf çekebiliyoruz. Çok mod denedim en iyisi bu. Tebrube ile sabit.

.Murat.

.Murat.

Üye
teşekkürler iddaalı bir cfw,ye benziyor birazdan deneyeceğim

.Murat.

.Murat.

Üye
sorunsuz flashladım
inceledikten sonra sorunlar varsa belirtirim kardeşim
ellerin dert görmesin

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
sorunsuz flashladım
inceledikten sonra sorunlar varsa belirtirim kardeşim
ellerin dert görmesin

geri bildirim sağlarsan çok sevinirim gerçekten. Benim rastlamadığım problemler çıkabilir. Bunların düzeltilmesi açısından.

.Murat.

.Murat.

Üye

geri bildirim sağlarsan çok sevinirim gerçekten. Benim rastlamadığım problemler çıkabilir. Bunların düzeltilmesi açısından.
kardeşim sorun göremedim ufak bir sıkıntı dışında
neye tıklatırsam tıklatayım
örneğin mesaj yazacağım geç açılıyor herhangi bir klasörü açacağım geç açılıyor
efektle alakası varmı acaba önceki telefonumdaki cfw,de bu sorun yoktu
çokda geç açılmıyor ama yinede öncekinden yavaş

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
evet efektlerle alakalı olabilir. İmzamda efekt değistrme yöntemi ile ilgili link var. İstersen dene. Efektleri kapatıp da bi denemeni istiyorum. Zaten sistemi hızlandirmak için bi mod uygulamadım. Ama bir süre kullandıktan sonra herşey yerine oturacaktır ve fark olucaktır.

- - - Eklendi - - -

anladım galiba sıkıntını. Ben efektlerdeki .mbm dosyalarını sildim. Ör. Menüden ayarlar a tıklayınca o mbm dosyası olmadığı için sanki çok sonra dokunulmuş gibi algılanıyor ama aslnda öyle değil. Efektleri kapat anlarsın. Tamamen efektlerden kaynaklanıyor. Bir efektin oynatılması gereken süreler (standart 40ms dir) manifest.mf dosyasında yazılıdır. Bu sebepten o şekilde görünüyor. Ama aslında sadece tel efektleri oynatıyor. Tabi mbm dosyalarını ram den kazanmak için sildiğim için o mbm dosyalarının süresinide efekte ekleyince biraz uzun sürüyo. Kısaca sadece öyle görünüyo. Efektleri değiştirirsen farkedersin

.Murat.

.Murat.

Üye
evet efektlerle alakalı olabilir. İmzamda efekt değistrme yöntemi ile ilgili link var. İstersen dene. Efektleri kapatıp da bi denemeni istiyorum. Zaten sistemi hızlandirmak için bi mod uygulamadım. Ama bir süre kullandıktan sonra herşey yerine oturacaktır ve fark olucaktır.

- - - Eklendi - - -

anladım galiba sıkıntını. Ben efektlerdeki .mbm dosyalarını sildim. Ör. Menüden ayarlar a tıklayınca o mbm dosyası olmadığı için sanki çok sonra dokunulmuş gibi algılanıyor ama aslnda öyle değil. Efektleri kapat anlarsın. Tamamen efektlerden kaynaklanıyor. Bir efektin oynatılması gereken süreler (standart 40ms dir) manifest.mf dosyasında yazılıdır. Bu sebepten o şekilde görünüyor. Ama aslında sadece tel efektleri oynatıyor. Tabi mbm dosyalarını ram den kazanmak için sildiğim için o mbm dosyalarının süresinide efekte ekleyince biraz uzun sürüyo. Kısaca sadece öyle görünüyo. Efektleri değiştirirsen farkedersin
aynen öyle dokunuyorum sonra geliyor
ama efekt kapatmayı bi türlü beceremedim:D

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
ayarlar temalar genel seçenekler/tema efekti açık/kapalı

.Murat.

.Murat.

Üye
ayarlar temalar genel seçenekler/tema efekti açık/kapalı

bugün bi dengesizlik var bende:D
dosya yöneticisiyle gizli dosyalarda aranıp duruyorum
tamam düzeldi sorun
teşekkürler kardeşim

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi

bugün bi dengesizlik var bende:D
dosya yöneticisiyle gizli dosyalarda aranıp duruyorum
tamam düzeldi sorun
teşekkürler kardeşim

:) arada olur önemli değil. Hallolmasına sevindim.

.Murat.

.Murat.

Üye
hatta yanlışlıkla bir tane dosya sildim ama hiçbir sorun yok telefonda
fotoğraf boyutu 5-6 mb civarında merak edenler için

nurdede1986

Üye
yüklerken ya ben yanlış bişi yaptım yada sistemle alakalı.. çok az gidiyor batarya ömrü bir gün bile yetiremiyorum:(..
hemde telefonla neredeyse hiç konuşmadan..

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
yüklerken ya ben yanlış bişi yaptım yada sistemle alakalı.. çok az gidiyor batarya ömrü bir gün bile yetiremiyorum:(..
hemde telefonla neredeyse hiç konuşmadan..

tekrar flash atarmısın? Çünkü benim batarya neredeyse 3 saatte bir boşalırken bu yazılımı yükledikten sonra, sürekli email, whatsup ve nimbuzz gibi arka planda çalışan programlar kullandığım ve telefon hiç elimden düşmediği halde akşama kadar dayanıyor. Bende bi problem yok.

.Murat.

.Murat.

Üye
gece baya kurcaladım müzik dinledim nette dolandım video izledim ama şarj hala neredeyse dolu durumda
herhangi bir aksilikle karşılaşmadım
güzel çalışma yapmışsın kardeşim

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
gece baya kurcaladım müzik dinledim nette dolandım video izledim ama şarj hala neredeyse dolu durumda
herhangi bir aksilikle karşılaşmadım
güzel çalışma yapmışsın kardeşim

Teşekkür ederim kardeşim. iyi yorumları okumak çok güzel. ben aslında kendime yapmıştım ama çok stabil oldu çok hoş oldu acayip beğendim ve normalde paylaşma amacıyla yapmamıştım ama dayanamadım paylaştım. beğenmenize de gerçekten çok sevindim.

• Beğen
Tepkiler: .Murat.
ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Dostum sabahdan beri phonix ile senin cfw yi flashlamaya çalışıyorum nedense bir türlü başaramadım cihazda şu anki sürüm belle refresh n8 siyah aynı yazılım olduğu için hata veriyor olabilir mi test moda geçiyor scaning image files diyor ardından test modda cihaz kapanıyor ve phonix hata veriyor cihazı öldürmek için uğraşıyorum belki dead yer diye ancak oda olmuyor bana bi yardımcı olursan sevinirim ...

- - - Eklendi - - -

Sanki cihazda bi kilit var ben bu yazılımı yemeyeceğim diyor her seferinde tekrar açılıyor yıkılmadım ayakdayım n8 acil yardımmmm ...

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Dostum sabahdan beri phonix ile senin cfw yi flashlamaya çalışıyorum nedense bir türlü başaramadım cihazda şu anki sürüm belle refresh n8 siyah aynı yazılım olduğu için hata veriyor olabilir mi test moda geçiyor scaning image files diyor ardından test modda cihaz kapanıyor ve phonix hata veriyor cihazı öldürmek için uğraşıyorum belki dead yer diye ancak oda olmuyor bana bi yardımcı olursan sevinirim ...

- - - Eklendi - - -

Sanki cihazda bi kilit var ben bu yazılımı yemeyeceğim diyor her seferinde tekrar açılıyor yıkılmadım ayakdayım n8 acil yardımmmm ...

kardeşim anladım galiba ben senin sorununu. sana tavsiyem gidip başka bir bilgisayarda dene flash atmayı. çünkü bazen usb sürücüsünde olusan bir problem yüzünden phoeniz hata veriyor ve flash atılamıyor. bi soru da ben sorayım. başka yazılımı flash atabiliyormusun? eger baska yazzılım flashlayabiliyorsan ve sadece bu yazılımı flashlayamıyorsan sorun dosyalarda olabilir ama o da diger dosyalarda ve bendeki dosyalarda bir problem çıkmadı ve diger yazılımı deneyen arkadaşlarda da problem çıkmadı.

bence sen git en iyisi git bir internet kafeye hallet. senin pcde bir problem olabilir. hatta dosyaları da yeniden indir.

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
teşekkürler dostum deneyeceğim çözümü en kısa zamanda paylaşırım benim anlamdığım konu 1 bucuk ay önce aldığım pc ile cihaz ı hiç gösteremiyorum arkadaşımın masaüstü pc ile cihaz ı görüyor ancak bu hatayı veriyor jaf ile ve phonix ile başka cihazlara yazılım atıyoruz ancak senin cfw benim N8 e yüklenemedi ....

cyazici

cyazici

Üye
teşekkürler dostum deneyeceğim çözümü en kısa zamanda paylaşırım benim anlamdığım konu 1 bucuk ay önce aldığım pc ile cihaz ı hiç gösteremiyorum arkadaşımın masaüstü pc ile cihaz ı görüyor ancak bu hatayı veriyor jaf ile ve phonix ile başka cihazlara yazılım atıyoruz ancak senin cfw benim N8 e yüklenemedi ....

Benzer sorunu ben de yaşadım. Öncelikle işletim sistemi, driver gibi bir sorun olma ihtimaline karşı farklı bir bilgisayarda deneme kararı aldım ve sonuç olumsuz oldu. Downgrade yapıp deneme yaptım ve yine aynı sorun. "Update Software" dediğimde ise yükleme yaptı fakat menüdeki klasörlerin simgeleri gibi eksiklikler vardı.

Çözüm
olarak farklı bir cfw içerisinden çıkartmış olduğum "RM-596_M032.56.emmc.fpsx" dosyasını ekledim ve "Refurbish" dediğimde bu sefer sorunsuz bir şekilde yükleme gerçekleşti :naughty:

Yaklaşık 24 saattir kullanıyorum ve şmdilik bir sorunla karşılaşmadım. :tşk:

Üst Alt