[N8-00] Refresh Revision Plus [Güncellendi][27.12.2012] [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera]

Sponsorlu Bağlantılar

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
[N8-00] Refresh Revision Plus [Güncellendi][27.12.2012] [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera]
REFRESH REVİSİON PLUS
Arkadaşlar benim yorumuma göre bu cfw;Orjinal yazılımda olması gerekenler ile birlikte Hack'lenmiş yazılımda bulunması gereken herşeyin en güzel buluşmasıdır.Orjinal yazılımların verdiği güven duygusu ile orjinal yazılımlarda olmayan ama aslında olması gereken yegane ayarların, modların ve performans geliştirilmelerinin bir arada bulunmasını hedefleyerek, ortaya güzel bi çalışma çıkardım. Bu çalışmamda bazı üye arkadaşlarımızın ve üstadlarımızın yardımları ve tecrübelerinden faydalanarak Sizlere Bu cfw'yi sunuyorum.
(Yusuf_Bey)

Sistem Özellikleri:

• %100 Kamera ve %100 30fps Video (Güncellendi.)
  • 5 Sayfa Mesaj Simgeleri
  • Açılışta Ovi İmzalama İptal
  • Arama Süresi Gösterimi Aktif
  • Bluetooth İsmi Değiştirme (Refresh Revision Plus)
  • Dijital Saat Font Düzeltme
  • Dokunmatik Hassaslık Ayarları
  • Dolby Kulaklık (Türkce)
  • Efektler Varsayılan Açık
  • Ekolayzer Düzenleme Modu (Hazır Dört Farklı Ayar İle Birlikte)
  • FP1 Görev Yöneticisi
  • Fp1 Klavye (Güncellendi ve Klavyedeki Hatalar Giderildi)
  • Geliştirilmiş CPU ve GPU (Özel Ayarlar İle Alabileceğiniz En Yüksek Performans CPU:%100, FPS:40)
  • Genel Profil İsmi Değiştirmeye İzin
  • Giriş Ekranı Sınırsızdır. (Başlangıçta Orjinal, Max. 100)
  • Karşı Taraf Telefonu Açınca Titreme (Tactile Feedback)
  • Bluetooth ile Korunan Dosyaları Gönderme
  • Nokia Splashscreen (Forumdan Bir Arkadaşımız Beni Kırmayıp Yaptı ve Muhteşem Oldu Beğeneceksiniz)
  • Parça Bilgilerini Düzenleme
  • Sözlükte Türkce Dil
  • Tarayıcı Açılışını Google Yapma
  • Yer İmleri Tekrar Düzenlendi
  • Telefon Açıldığında İndirme Devam Eder
  • Tüm Uygulamalarda Smiley Ekleme
  • Türkçe Metin Saati (Mavi)
  • Uygulama Adı Değiştirlebilir ve Alt Klasör Oluşturulabilir
  • Wi-fi Hassasiyeti En İyi Düzene Getirildi
  • USB Depolama Modu Default Olarak Değiştirildi
  • Sesli Aramalarda Ses Artışı
  • Mesaj İçin Tam Karakter Desteği Varsayılan Yapıldı
  • Varsayılan Dosya yoneticisinden Bluetooth İle Korunan Dosyaları Gönderme
  • Kameraya Extra Zoom Özelliği Eklendi
  • Ekran Dönüş Hızlandırma Ayarları Yapıldı
  • Bluetooth İle Alınan Dosyaların Kayıt Klasörü Değiştirildi (Klasör İsmi ''Alınan Dosyalar'')
  • Sistem Hızlanması İçin Ram Temizleme Modu Uygulandı

Görsel Özellikler/Değişiklikler:

• Dijital Saat, Analog Saat, Müzik Çalar ve Hava Durumu Widgetleri Boroda Widget'leri İle Değiştirildi (Bkn. SS)
  • Tüm Widgetler Eklendi
  • Menüye Klasörler Eklendi (Güncelleme ile Klasörler Kaldırıldı)
  • Varsayılan Tema Değiştirilmedi
  • Ekran Koruyucu Eklenmedi (Herşey Orjinal Haliyle)
  • Hafıza Kartının Varlığını Gösterir
  • N9 Ekran Koruyucu ve Kilit Ekranı Eklendi
  • Slayt, Müzik Çalar, Animasyon Ekran Koruycu Eklendi (Noss_bar'a teşekkürler)

Kaldırılan/Eklenen Uygulamalar:

• C: Açılışta 190 Mb+.
  • Shazam, Colorizit, Microsoft Comm. Gibi Pek Kullanılmayan Programlar/Uygulamalar Kaldırıldı.
  • Haritalar, Mağaza Gibi Kullanılan Uygulamalara Dokunulmadı.
  • Herhangi Bir Uygulama Eklenmedi. (Dijitürk Web tv Uygulamasını Silmeyi Unuttum. Silmek İsteyen Sis Dosyasını Yükledikten Sonra Uygulama Yöneticisinden Kaldırabilir)

Notlar:
*Güncelleme İle Gelen Özellikler Kırmızı Renk İle Belirtilmiştir.
*Kullanılan Kamera Modu Özel Moddur. Diğer Modların Çıkardığı Sorunlar Bu Mod İle Oluşmamaktadır. Kullanan Bilir Gün Işığında Bazı Modlar İle Fotoğraf Çekmek İmkansızdır Ve Kamera Beklenmedik Bir Hata Oluştu Şeklinde Hata Verir. Bu Modu Kullanırken Hiç Rastlamadım Ve Denediğim Modlar Arasında En Kaliteli Görüntüyü Sağlayan Moddur.
*Telefonun İlk Açılışı Biraz Geç Oluyor Ama Sorun Yok. Ondan Sonraki Açılışları ve Kullanırken ki Performansı Çok İyi.
*Yeni Ekran Görüntüleri Eklemedim. Zaten Görsel Olarak Pek Bir Değişim Yok.
*İmzamda Telefonunzu Daha Fazla Kişiselleştirebileceğiniz Linkler Var. İncelemenizi Tavsiye Ederim.
*Cfw'nin Yapımında Yardımlarını Esirgemeyen Tüm Üyelerimize Çok Teşekkür Ederim.

Ekran Görüntüleri:

WİDGET'LER (EKRANDAN)

WİDGET'LER (LİSTEDEN)

RASTGELE EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Jan, 27matrix27 ve 18 diğerleri

DustoJniK

DustoJniK

Üye
Teşekkür Ederim Güzel Paylaşım..

bjkmert45

bjkmert45

Üye
Güzel paylaşım Hayırlısı Olsun. :oke:

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Dostum oldukça başarılı gözüküyor ancak daha önce hiç mod yüklemedim bana anlatma ayrıntılı bilgi verme şansın varmı birde widgetları istediğimiz gibi kaldırıp ekleme yapabiliyormuyuz ?

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür Ederim Güzel Paylaşım..

bende teşekkür ederim. Sayenizde.

- - - Eklendi - - -

Güzel paylaşım Hayırlısı Olsun. :oke:

rica ederim kardeşim. Seninde emeğin büyük. Modlarını paylaşmasaydın zor yapardım :)

- - - Eklendi - - -

Dostum oldukça başarılı gözüküyor ancak daha önce hiç mod yüklemedim bana anlatma ayrıntılı bilgi verme şansın varmı birde widgetları istediğimiz gibi kaldırıp ekleme yapabiliyormuyuz ?

yazılımı telefona flashladıktan sonra widget kaldıramazsın.

- - - Eklendi - - -

ne konuda yardım istiyosan pm atabilirsin. Yardımcı olabildiğim kadar yardım ederim.

bjkmert45

bjkmert45

Üye
Sizler yapın diye paylaşılıyor o modlar kardeşim. :)

H.Reşit POLAT

H.Reşit POLAT

Üye
güzel olmuş ellerine sağlık

smh60

smh60

Üye
Emeğine sağlık.

nurdede1986

Üye
unsigned programları yükleyebilecek miyiz

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Keşke klasörsüz menü yapsaydın,klasörlü menü isteyenler için bir mod vardı nasılsa,Emeğine ve eline sağlık.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Keşke klasörsüz menü yapsaydın,klasörlü menü isteyenler için bir mod vardı nasılsa,Emeğine ve eline sağlık.

evet haklısın kardeşim. Ama şu var ben aslında kendim için yapmıştım bu cfw yi. Tam istediğim gbi olunca ve hem şarj hem kamera hemde performans anlamında çok beğenince hemen upload ettim. Şarj konusunda iddalıyım. Çok süper durumda.

Enola19

Üye
cfw için eline sağlık dostum yüklemeden bu digiturk Web Tv yi kaldırmak istiyorum hangi dosyaları silmem gerektiğini yazarmısın
birde benim için önemli gerçi temayla oynamadım dermişsin ama bu atissx temalarında hep sorun verdi yeni refresh sürümlerde. bunda da aynı sorun varmı

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
dijitürk web tv uygulamasının sis halini bulup telefonuna yükle. Daha sonra uygulama yntc.ya da menüden kolayca kaldırabilirsin. 2. Olarak hiçbir temada problem yaşamadım attix temaları da dahil. Bende kullanıyorum arasıra

- - - Eklendi - - -

en temizi bence yazılımı flashladıktan sonra telefonu kullanmak. Uda(C) gereksiz ne varsa siliyor. Haritalar mağaza resim video düzenleyici vs. Hepsi sonradan da yüklenebilir. Ben öyle yapıyorum ve c de çok alan bana kalıyor. Ayrıca çok daha hızlı oluyo böyle sanki

devrimcim

Kapalı Hesap
kardeşim eline sağlık kurdum ...ancak acılınca widget hatası veriyor 3 kere denedim birde normalde n8 me hard format kolay atardım ama cfw ni yukleyince sıfırlanmadı sebeb ne ola

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
o widget hatasının sebebi sosyal widgetinin kaldırılmış olması. Ana ekranda tanımlı olan sosyal widgeti, sistemden sosyal uygulaması kaldırıldigı için bulunamaz ve hata werir. Milyon kere denesen de alırsın bu hatayı. Hard formatı ben yapabiliyorum bence sen yapamamışsındır tekrar denemeni tavsiye ederim.

devrimcim

Kapalı Hesap
kardeşim anladım birde klasörsüz yaparmısın klasörsüz çok daha güzel olucak ayrıca kinetik kaydırma koymamışsın demi

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim anladım birde klasörsüz yaparmısın klasörsüz çok daha güzel olucak ayrıca kinetik kaydırma koymamışsın demi

Ewet kinetik kaydırma koymadım. ben sevmiyorum diye eklememiştim. ayrıca klasörsüz menü için bir güncelleme yapmıycam. eğer istersen rofs2 dosyasından modu silebilirsin.

szrxx

szrxx

Üye
kamera modu %100 iken çekilen bi foto kaç mb oluyor

Üst Alt