Muslera'ya kalkan!


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye

Galatasaray’da ara transfer dönemi iple çekilmeye başlandı. Savunmada büyük sıkıntı yaşayan ve geçen sezonki performansı mumla arayan Sarı-Kırmızılılar, artık Muslera’yı tek başına bırakmamaya kararlı. Son oynanan Eskişehirspor maçında son dakikada üst üste yaptığı 3 kritik kurtarışa rağmen kimsenin yardıma gelmemesi üzerine topu ağlarında gören 26 yaşındaki file bekçisinin önündeki savunma hattına takviye için kollar sıvandı. Cris’in istikrarsız grafiği, Sabri’nin yeşil sahadan uzak kalması, Çağlar’ın kadroya girememesi, Hakan Balta’nın formsuzluğunda Riera’nın sol bek oynaması, kadro genişliğinin hücum bölgesiyle kısıtlı kaldığının da bir göstergesi olarak görülüyor. Teknik direktör Fatih Terim’in isteği üzerine bu bölgeye özel bir bütçe ayrılacak.

Gruptaki konumu belirleyecek

Savunmanın soluna yabancı bir futbolcu, bir stoper ve Eboue’ye alternatif olarak bir de sağ bek alınması göndemde. Bu da, gerideki çizginin tamamen değişmesi anlamına geliyor. Ancak bu radikal karar alınırken, Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi macerası da göz önünde bulundurulacak. Transfer listesinde yer alacak isimlerin belirlenmesi için Terim’in kurmaylarıyla birlikte hareket edeceği de gelen haberler arasında.

Altyapıya özel sipariş!
Emre Çolak ve Semih Kaya gibi iki genç yeteneği kısa sürede A takıma adapte ederek, A Milli Takım’a kadar yükselmelerini sağlayan Fatih Terim, yeni isimler peşinde. Altyapı koordinatörü olarak görev yapan Müfit Erkasap’a talimat veren tecrübeli hoca, “Sağ ve sol bekler için yetenekli gençler istiyorum. Türkiye’de hatta Avrupa’da bu bölgelerde sıkıntı var. Kendi yıldızımızı kendimiz yetiştirelim. Gelecek yaz kampında yeni gençleri görmek istiyorum” diyerek hedefini dile getirdi.
 
haltie

haltie

Üye
Başlığın devamını getireyim "eller kırılsın"
 
  • Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt