Multiboot faal değil

Sponsorlu Bağlantılar

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
insan aç kalmaya görsün, degıl peynir kırıntıları yada domates vs. erzaklar dogrultusunda zeytın de atabılır üzerine hatta... soganlada kavurabılır belkı, çünki sogan ucuzdur zeytin kara ve tadı hoş olmasada... kaderıne bahtına :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
aynen oyle :)

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada Windows 95 için hazırlıklar başladı, yanlız kararsız kaldım bir yerde 230 MB bir yerde 95 MB img dosyası var.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ikisini de dene, denemekten zarar gelmez :)

- - - Eklendi - - -

eger imaj dosyasindan boot seklinde ise herseyi bastan yapmana gerek kalmayacaktir.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Değmez, biraz uşraştırdı ama Windows 95 ve 98 kurdum, belkı geliştirelebilir ama evcilleştirilemez :) zaman kaybı

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Programı kurduktan sonra x terminal üzerinden herzaman

cd /home/user/.dosbox
ls
leafpad dosbox-0.74.conf

Enter. komutunu girerek üstünde oynama yapabılırsınız, benim fikrim bununla uğraşmaya değmez

Seglopsi

Seglopsi

Üye
nano'dan komut satiri hazirlatsana :D tek komutla cagirim yaparsin :)

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Nano da kim ola ki? bir nano biliyorum, teknoloji :) sen şimdi Nitdroid kernel ın nerden yüklenmediğinide bılmezsin :) depolarla alakalı olabılır mı?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Nano da kim ola ki? bir nano biliyorum, teknoloji :) sen şimdi Nitdroid kernel ın neden yüklenmediğinide bılmezsin :) depolarla alakalı olabılır mı?

depoyla ne alakasi var ki? flasher'dan flash atmicak misin kerneli?

- - - Eklendi - - -

bu arada nano linux kelime editoru'dur :)

cok komutlari yazip kaydettikten sonra islem listesi niyetine tek konutla cagirim yapmak veya not defteri niyetine kullanabilirsin :)

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Nano ya bak hele... :) bilmem öyle mi olacak? ne bılıyorsun bır görelim :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
gelistirici modun aciksa nano diye yazip kullanabilirsin.

icine girecegin komutlari yazip kaydet (dogru girdiginden emin ol)

terminali actiginda kaydettigin dosyayi calistir, yeterli. dokumana yazdigin komutlari kendi yazacaktir.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım sen N9 dan bahsedıyorsun :) Nitdroid kernel kurulamıyor. Not: uygulama yöneticisi :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye

burada 7 adimda kurulum mevcut. hatta 4.1.1'de kamera bile calisiyormus.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Bu ve bunun gibi bir çok konuyu inceledim sonuç olumsuz, iş yıne benım hayal gücüme kalıyor :) yınede teşekkürler

Seglopsi

Seglopsi

Üye
saglik olsun. yapilir aslinda neden olmuyor ki?

- - - Eklendi - - -

nerede hangi hatayi aliyorsun?

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Tekrar başa döndük, multiboot yüklendi hersey yolunda giderken... katalog ekledım ve sonrasında güncelleme geldi, sonra bu yükleme tam bitmek üzereyken bir cağrı geldi telefon kitlendi bende sonra arayana kitlendim, multiboot a flash denedim olmadı, bende en iyi yaptığım şeyi yaptım, bu ay içinde 5 kere flash attım, ay sonuna 17 gün daha var. hedefim 10 flash :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Tekrar başa döndük, multiboot yüklendi hersey yolunda giderken... katalog ekledım ve sonrasında güncelleme geldi, sonra bu yükleme tam bitmek üzereyken bir cağrı geldi telefon kitlendi bende sonra arayana kitlendim, multiboot a flash denedim olmadı, bende en iyi yaptığım şeyi yaptım, bu ay içinde 5 kere flash attım, ay sonuna 17 gün daha var. hedefim 10 flash :)

once maemo daki yapacagin isleri hallet sonra multiboot'u kur. cok kolay kurulumu, hele ki n900'de klavye de oldugu icin bilgisayara bile gerek yok. o denli bir cihaz. :)

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Bu cihazı bu kadar çok seviyordun da neden N9 tercıh ettın? :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
N9'u kazara aldim. isin icine girince anladim N900'un ne oldugunu. Hatta bir kere 5800 kullanirken bi arkadas kullanamamaktan sikayet edip bak bu telefon tam senlik 5800'la takas edelim demisti benim telefonum yeni ve N900'un kasasi hafif deforme oldugundan etmedim. etmedigim gune lanet olsun :) bir daha da goremedim N900.