MuHaBBeT KuŞu KoNuŞTuRMa TaKTiKLeRi

Sponsorlu Bağlantılar

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
MuHaBBeT KuŞu KoNuŞTuRMa TaKTiKLeRi
Sevqili maxicep üyeleri...Bnim besledimm muhabbet kuşlarından baya bi deneyim kazandım ve bunları sizlerle paylaşmak istiorum..Fakat bunlar kesin olcak diye bişi yok her muhabbet kuşu ayrı bir cevherdir sadece konuşma yönünden diil başka yetenekleride olabilir..Yani bu kuş konuşmuyo die ilgilenmemezlik yapmayın...Neyse qelelim muhabbet kuşumuzu konuşturmaya maddeler halinde anlatacağım...
1.Muhabbet kuşunu yavruyken veya çok küçük yaşlarda alın..Büyük muhabbet kuşları insana zor alışır..alışsa bile konuşma olasılığı çok düşüktür..
2.Kuşunuzu sık sık dışarı çıkartın mesela günde bir defa çkartın özellikle yavru dönemlerinde daha sık dışarı çıkartın..Büyüdüğü zamanda 4-5 qün arayla veya daha sık çıkartırsanız iyi olur...
3.Kuşunuz yavruyken bir kaç defa yemini elinize alın ve kuşunuzu elinizden besleyin..Tabi bir kaç defa fazla abartırsanız sürekli elinize alışır :):)
4.Kuşunuza her sabah akşam öğretmek istediğiniz kelimeleri söyleyin..Ve kuşunuzla oynarkende bu kelimeleri tekrar edin...sıkılmayın we sabırlı olun...
5.Kuşunuzu dışarı çıkartıp çekip qitmeyin..Kuşunuzu çıkardığınız zaman onunla oynayın ilgilendiğinizi ona qösterin..Böylece kuş sizi tam anlamıyla tanımaya çalışcak ve size daha çok yakınlaşacak..Kuşunuzla arkadaş qibi olun
6.Kuşunuza ani hareketler yapmayın...Tüm kuşların korktuğu şeylerden biride ani hareketlerdir..
7.Kuşunuza bir oyuncağı alıştırıp oynatmak istiyosanız bunu zamanla yapın..Mesela kuşunuza bir anda oynaması içn bilyeler verirseniz korkar ve sizden soğur...Yavaş yavaş bazı zamanlar bir köşeye oyuncağı koyun ve siz oynar qibi yapın kuşunuzda bunu merak edecek ve inceleyecektir tabiki cisim kuşdan çok daha küçük olsun...
8.Kuşunuzu asla korkutmayın...Kuşunuz kafesinin içindeyken elinizle kafesin orasına burasına vurmayın hareketler yapmayın...Hatta evinize misafirler geldii zaman onlarada söyleyin ve küçük çocukları uyarın...
Genellikle evinize gelen küçük çocuklar kuşunuzu siz görmeden çok korkutur kafesin orasına burasına ellerler çubuk gibi cisimleri kuşun kafesine sokmaya çalışırlar...Bu tür şeyler kuşun psikolojisini çok bozar..Bu tür olaylara daha bi dikkat edelim..
9.Kuşunuzun size alışmasını istiyorsanız kuşunuzun kafesine asla başka bir muhabbet kuşu koymayın..Aksi taktirde onlar birbirlerini daha çok severler sizide onları ayırmak isteyen bir tehdit olarak algılarlar..
10.Kuşunuz için konuşturucu ilaç vardır onlardan suyuna koyarsanız daha kolay konuşur..Lütfen tanımadığınız dandik ilaçları alıp kuşunuza vermeyiniz...Güvendiğiniz kuşçulardan bu tür ilaçları alabilirsiniz...
11.Kuşunuzun kafesini sık sık temizleyin....ki kuşunuz ferahlasın ve daha temiz bir kuş olsun..böylece sizde kuşunuzda ferahlamış olursunuz..
12.Kuşunuza çok dostça davranın ve bundan emin olun kuşunuzu elinize alın ve öğretmek istediğiniz kelimeleri sık sık ve her qün söyleyin..Ve kuşunuz sizi dostu olarak algıladığı için sizi taklit etmek isteyecektir...

13.MUHABBET KUŞUNUZ ERKEK OLSUN DİŞİ MUHABBET KUŞLARI AZ KONUŞUR YADA HİÇ KONUŞMAZ.
BU SÖYLEDİKLERİMİ YAPARKEN SABIRLI OLUN MUHABBET KUŞU BİR ANDA KONUŞMAZ EĞER ONA YETERİNCE İYİ DAVRANDIYSANIZ BİR KAÇ AY İÇİNDE KONUŞMAYA BAŞLAR..TABİKİ YUKARIDA DEDİĞİM GİBİ GARANTİ VEREMEM..HER MUHABBET KUŞU AYRI BİR CEVHERİR..KUŞUNUZU KONUŞMUYO DİYE İLGİLENMEMEZLİK YAPMAYALIM SONUÇTA ODA BİR CANLI VE HER CANLI SEVGİYE MUHTAÇTIR...

:turkiye:Bu Konu RocK_FaTiH TARAFINDAN ÖZENLE HAZIRLANMIŞTIR!ALINTI DEĞİLDİR!!!!:turkiye:

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN, said32, MaxiShe ve 17 diğerleri

darkman81

darkman81

Üye
benim vardı kuşum bu tatikleri uygulamadım hiç konusuyordu amaç yavru iken almak sonra alıştırmak ilk elinize omzunuza konar sonra başlar konuşmaya..:) 3-5 yıl sonra hazin sonla karşılaşırsınız..:agla:agla

kralxxx

kralxxx

Üye
Benim muhabbet kuşum 10 yaşında

ism@il 54

ism@il 54

Üye
bende almayı düşüyorum...

silop_kms

silop_kms

Üye
bilgiler için teşekkürler,kuşları severim iki tane bıldırcın kuşu besliyordum önceden sonra uçurdum:)

melis_sezener

melis_sezener

Üye
Benim kızım 5 yaşında :) Konuşturamadım bir türlü, erkekler konuşuyormuş meğerse :)
Ama ona rağmen bizi taklit etmeye çalışıyor, öpücükler ıslıklar tamam ama adını söyletemedim bir türlü :) Bu saatten sonra da konuşmaz artık sanırım.. Ama konuşsa da konuşmasa da onu çok seviyorum :)

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
Benim kızım 5 yaşında :) Konuşturamadım bir türlü, erkekler konuşuyormuş meğerse :)
Ama ona rağmen bizi taklit etmeye çalışıyor, öpücükler ıslıklar tamam ama adını söyletemedim bir türlü :) Bu saatten sonra da konuşmaz artık sanırım.. Ama konuşsa da konuşmasa da onu çok seviyorum :)
Bnim muhabbet kuşum erkek ve ismi limon sarı ve yeşilli çok qüsel bi kuştur oynarken bize canişkom,bi tanem,güzel kuş tatlı kuş diyo :) arada sırada çok başımızı ağrıtır ama çok severim bnde kuşumu :):)

aZRaiL_aLi

aZRaiL_aLi

Üye
Genellikle evinize gelen küçük çocuklar kuşunuzu siz görmeden çok korkutur kafesin orasına burasına ellerler çubuk gibi cisimleri kuşun kafesine sokmaya çalışırlar...Bu tür şeyler kuşun psikolojisini çok bozar..Bu tür olaylara daha bi dikkat edelim..

Valla bu yazına o kadar çok katılıyorum ki ANLATAMAM!..

(Ayrıca LiMoN senin değil benim kuşum millleti kandırma ayıp oluyo!..)

çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
kedim olduğu için kuş besleyemiyorum ama gün gelir de beslicek olursam bu konudan yardım alırım.. teşekkürler.. :gul:

sekinardi

sekinardi

Üye
çok saol bu bilgileri verdiğin için:oke:

jackalx_06

jackalx_06

Üye
ben almayı düşünüyorum ama daha önce bir kaç kez besledim ölünce çok üzülüyorum,sırf bu yüzden almıyorum.

paylaşım için teşekkürler.

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
riCa edeRM arkaDSLar :oke:

SeRKaNCa16

Üye
Resımdekı mavı kusun aynısından besliyorum abı ben ınanmıyorum konusturma taktıgı falan cunkı defalarca muhabbet kusu besledım bu en son aldıgım mavı kusa hıc bır ılgı gostermememıze ragmen bulbul gıbı konusuyor :d:

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
Bnim muhabbet kuşum erkek ve ismi limon sarı ve yeşilli çok qüsel bi kuştur oynarken bize canişkom,bi tanem,güzel kuş tatlı kuş diyo :) arada sırada çok başımızı ağrıtır ama çok severim bnde kuşumu :):)

Dediğiniz renkte bir kuş da bende var. Babacım, annecim, özkan, ahmet, sıpacık, konuşma len, sen konuşma len, oğlum diyor kendi kendine. Bazen bize karşılık veriyor. Çok komik zıp zıp zıp hiç durmuyor yerinde. Hele ballı yem veriyoruz onu görünce deli oluyor, gözü hiç birşey görmüyor. Bir de suluğu var onun sapını düşürmeyi çok seviyor. Ama bir kötü yanı var, ballı yemi yiyor yiyor aşağı atıyor, sağa sola saçıyor. Bizi bu sebeple deli etse de ne yapalım, çok seviyoruz.

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
Dediğiniz renkte bir kuş da bende var. Babacım, annecim, özkan, ahmet, sıpacık, konuşma len, sen konuşma len, oğlum diyor kendi kendine. Bazen bize karşılık veriyor. Çok komik zıp zıp zıp hiç durmuyor yerinde. Hele ballı yem veriyoruz onu görünce deli oluyor, gözü hiç birşey görmüyor. Bir de suluğu var onun sapını düşürmeyi çok seviyor. Ama bir kötü yanı var, ballı yemi yiyor yiyor aşağı atıyor, sağa sola saçıyor. Bizi bu sebeple deli etse de ne yapalım, çok seviyoruz.
biZim kus kafa biLe saLLıo metaList qibi heralDe bnden öRendi :ehe:ehe

Unstable01

Unstable01

Üye
bu güzel bilgiler için saol...

s3rkan

Üye
ben de daha yeni aldım mavi yavru konuşma garanlitili imiş ama ilgilenmek gerekiyo 19 yıldır kuş besliyom ama ilk defa birini konuşturmaya calışıyom:evet::evet::evet:

--------------- Ekleme ---------------

herşeyin başı sabır:oke:

Emperian

Emperian

Üye
ben aldım bizde 5-6 yıl dayandı. Sonra neneme verdiler bir ay içinde nenemde öldü hayvancıklar. Çok üzülmüştüm o öldüklerinde

izmirligenc

izmirligenc

Üye
he^p konusan bi muhabbet kusum olsun istedim daha olmadi ama bakalim