Msn'den Skype Geçmek İstemiyorsanız Buyrun.

Sponsorlu Bağlantılar

DosTKaM

DosTKaM

Üye
    Konu Sahibi
Msn'den Skype Geçmek İstemiyorsanız Buyrun.
Bundan birkaç ay önce sıkça yaşanan bir sorundu ve şu sıra sanırım yine gündeme gelmiş olacak ki bazı forumlarda da bu sorunu yaşayan kişileri gördüm. “MSN″ sürümünü kullanıyorsunuz,fakat skype yüklemenizi istiyo karşınıza bir hata iletisi çıkıyor.Yeni sürümü yüklemelisiniz yoksa oturum açamazsınız gibi bir uyarı veriyor.Hemen yeni sürümü biraz da zorunluluktan dolayı yüklüyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz. Bazıları memnun oluyor, onlar için bir sıkıntı yok ancak bazıları eski sürümde kalmayı istiyor. Benim gibiler de sürümden memnun olmamayı sorun etmeyip, emr-i vâkiden hoşlanmadığı için inat edip eski sürüme dönmenin yollarını araştırmaya başlıyor.

İşte çözüm:
İlk olarak “C:\Program Files\Messenger\” dizinine giriyorsunuz ya da sizin yerel diskiniz başka bir yerdeyse “Masaüstü”‘nde yer alan MSN’in özelliklerinden bulunduğu hedefi buluyorsunuz.
Sonrasında, “msnmsngr.exe” yani MSN’i çalıştıran ana dosyayı buluyoruz.
Daha sonra, dosyanın özelliklerine giriyoruz (sağ tık).
Özelliklerinden “Uyumluluk Sekmesi”‘ne giriyoruz.
Son olarak da “Uyumluluk Modu”‘nda “Windows 2000″‘i seçiyoruz ve “Uygula” diyoruz.

Evet, tüm bu adımları sırasıyla uyguladığınızda; artık oturum açarken yeni sürüm koşuluyla karşılaşmayacaksınız. Bunu yapmamızın nedeni; yeni çıkan sürümün “Windows 2000″ sürümünde doğru çalışmamasıdır ve Microsoft, bunu düşünerek bu sürümü kullananlara güncelleme dayatmasında bulunmuyor. Bir nevi bizi zorunlu ttutanı ayakta kandırmış gibi oluyoruz.

• Beğen
Tepkiler: UtkuGARIP

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Denenebilir :tşk: Fakat bir süre sonra güncelleme ile uyum saglayıp tekrar çalışmayabilir.

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
deniyeceğim

hikmet366

hikmet366

Üye
deniyecem Teşekkürler

marist

marist

Üye
YeniLik Bazen iyidir iyi :sirit:

DosTKaM

DosTKaM

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

aslanbaris

aslanbaris

Üye
keşke bu yazıyı daha önce okusaydım. SkyPE tan nefret ediyorum .lanet olsun alıştım skype a ve hotmail ve skype arkadaşlarım aynı adreste olmasindan dolayı skype mecburum

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Ekte veriğim dosyayı indirin,önce msni kurun sonra diğer dosyayı açın.sorununuz kalmayacaktır.MSN 8.5 sürümünü saçma uyarıları almadan rahatça kullanıyorum.:)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: 1985engin

Üst Alt