Monster Pc Özelleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Monster Pc Özelleştirme
Selamın Aleyküm;
Arkadaşlar 5000 ₺ bütçeyle pc almaya karar verdim. Piyasayı araştırdım oyunda oynayabileceğim en iyi pc MONSTER ABRA V.15.3.1 gibi geldi. Başka tavsiyeniz olursa onuda incelemek isterim. Eğer alırsam Monster'ı özelleştirmeli miyim sizce ? SSD ve HDD aynı işlevi yapıyormuş hangisini yükseltmeliyim ? Ram 8 yeter mi ? Yardımcı olursanız sevinirim

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Selamın Aleyküm;
Arkadaşlar 5000 ₺ bütçeyle pc almaya karar verdim. Piyasayı araştırdım oyunda oynayabileceğim en iyi pc MONSTER ABRA V.15.3.1 gibi geldi. Başka tavsiyeniz olursa onuda incelemek isterim. Eğer alırsam Monster'ı özelleştirmeli miyim sizce ? SSD ve HDD aynı işlevi yapıyormuş hangisini yükseltmeliyim ? Ram 8 yeter mi ? Yardımcı olursanız sevinirim
Bir dakika öncelikle Ssd ve Hdd konusunda aynı işi yapmaları konusunda doğru diyorsun lakin eksik bir kısım var burada .
Ssd' nin okuma ve yazma hızı HDD ' ye göre 4-5 kat fazladır . Oyunu ssd kurarsan 10 sn de açılır . Hdd ' ye kurarsan 2 dk ' da açılır .

8 gb ram yetmeyebilir . Laptoplarda ram sistemi nasıl bilmiyorum. 8 gb olan rami yükseltmeniz faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Sitesinden baktım . Sadece sata bağlantısı kullanan 480 gb ' lık Ssd koymuşlar . İsterseniz m2 ssd ve hdd kullanarak daha fazla depolama kapasitesi elde edebilirsiniz

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Pc Teknik Özellikleri

Ram'i 16 yapıyorum
Anladığım kadarıyla 480 GB boyut var. Bunu nasıl artırayım ?
M.2 SSD tek slot kullanarak 512GB mı?
yoksa
SATA 960 GB yapıp + 240 GB M.2 SSD mi yapmalıyım ?

Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Pc Teknik Özellikleri

Ram'i 16 yapıyorum
Anladığım kadarıyla 480 GB boyut var. Bunu nasıl artırayım ?
M.2 SSD tek slot kullanarak 512GB mı?
yoksa
SATA 960 GB yapıp + 240 GB M.2 SSD mi yapmalıyım ?
Sata 960 gb + 240 gb m2 ssd daha fazla alan iyidir.

PALA.

PALA.

Üye
16 gb ram ve 1 tb hdd li bir model alabiliyorsanız daha iyi olur. Daha sonra 1 tane 500gb m.2 nvme ssd alıp takarsanız yeter.
Şahsen raid 2 tane sata ssd yerine 1 tane nvme ssd tercih ederim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle mi diyorsunuz ?

arslan3332

arslan3332

Üye
Bu bütçe ile toplama kasa almayı düşündün mü yada araştırmasını yaptın mı? Monster Casper markasının oyun için çıkarttığı yan marka yada model diyebiliriz bir tanesine Windows kurup incelemiştim pek kalite hissiyatı bırakmadı bende bütçeni markaya kurban etme diye söylüyorum.

arslan3332

arslan3332

Üye
Örneğin böyle bir sistem varken ben olsam casper markasının bu ürününü satın almam.

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Haklısınız kasa çok iyi ama benim dizüstüne ihtiyacım var. Bütçeme göre en iyisinin o olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve arslan3332

Üst Alt