Haber Microsoft, Lumia satışlarını bitiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

furyzer0

furyzer0

Üye
Microsoft o konuda biraz geri kafalı metro arayüzünden vazgeçmez. Yinede düşüncene saygı duyuyorum ve görüşünü destekliyorum ama çıkmaz sokak [emoji1]

mTalk'tan gönderildi
Geri kafalı biraz ironik oldu çünkü biri otuz yıllık bir sistem iken diğeri 4-5 yıllık.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

furyzer0

furyzer0

Üye
Uygulama eksikliği de var ama metro arayüz de bekleneni veremedi yani. Karolar sadece uygulamayı açabiliyor ve yarım yamalak bildirimleri gösteriyorlar. Ana ekrandayken tek tıkla herhangi bir işi yapmamızın olanağı yok. Örneğin durum tercihini tek tıkla değiştirecek bir karo yok. Ya da bir karo üzerinden media playeri kontrol etme lüksümüz yok. Widget olayımız yok. Yani karo sistemi çok yetenekli değil malesef.
İnteraktif tile lar ile ilgili bir çalışma vardı ama rs3 için mi bilmiyorum.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve ddnet
Nirvana92

Nirvana92

Üye
Bence yanılıyorsun. Bence insanların çoğu metro arayüzüne değil w10 sisteminin eksiklerine ve mağazaya yani uygulama problemlerine odaklanıp vazgeçiyorlar.

Mobil cihaz ile gönderildi.

evet öyle bi kesimde var sisteme şans tanıyan ama pek çok insan bu şansı bile tanımadı zaten sistemde kullanıcı sayısı yüksek olsa , uygulama yapanlara kar bıraksa firmalar daha önem verirdi bu platfordaki ürünlerine.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Ben metro arayuzu seviyorum yav. Gerçi zevk renk meselesi tartışılmaz ama metro arayuzu neden sevmez insanlar onu anlamıyorum.

Saygı duymaktan başka yapacak şey yok :)

Send from MTALK on Microsoft Lumia 640 XL
alışmamış g.t de don durmazmış. Yeterli reklam ve tanıtım olmayınca metro arayüz hak ettiği değeri bulamadı. Metro arayüz otoritelerce devrim olarak nitelendirildi.(hangileri diye sormayın siz araştırın) onlarca yıldır var olan icon tasarıma yeni bir anlayış kazandıran bir tasarım. Üstelik pek çok yönden gelişmeye açık bir tasarım olduğunu görmek iinde yazılımcı falan olmaya gerek yok.
Haberler RS3 ile Metro2 ye geçileceği yönünde. Tabi kısıtlı haberler ve kısıtlı takip ile bunu söylüyorum yoksa şimdiye kadar zaten bir sürü yeniliğin gelmesi bekleniyordu ama gelen giden yenilikten ziyade iyileştirmeler oldu.
MS için İcon tasarımlarda ısrar etmenin bir anlamı yok, yada Metro arayüz ile kıyaslamanın bir anlamı yok. Nedeni basit iconların metro ile kıyaslanabilecek bir özelliği yok. İconlar basitçe Win98 dir (yadawin95) oysa metro arayüz Win8 dir(yadawin10).
Teknolojide yenilikleri yadırgamaktan ziyade anlamaya çalışmak daha mantıklı ısrar etmenin bir anlamı yok. İcon tasarım geçmişte kalacak gelecek Metro arayüzde. Bir şekilde diğer platformlar alternatif bulamazsa yenilmeye mahkumlar. RS3 ten itibaren yeni çıkacak MS telefonu ile wp tarafında ben kayda değer bir yükşeliş yaşanacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ddnet

ddnet

Üye
alışmamış g.t de don durmazmış. Yeterli reklam ve tanıtım olmayınca metro arayüz hak ettiği değeri bulamadı. Metro arayüz otoritelerce (hangileri diye sormayın siz araştırın) onlarca yıldır var olan icon tasarıma yeni bir anlayış kazandıran bir tasarım. Üstelik pek çok yönden gelişmeye açık bir tasarım olduğunu görmek iinde yazılımcı falan olmaya gerek yok.
Haberler RS3 ile Metro2 ye geçileceği yönünde. Tabi kısıtlı haberler ve kısıtlı takip ile bunu söylüyorum yoksa şimdiye kadar zaten bir sürü yeniliğin gelmesi bekleniyordu ama gelen giden yenilikten ziyade iyileştirmeler oldu.
MS için İcon tasarımlarda ısrar etmenin bir anlamı yok, yada Metro arayüz ile kıyaslamanın bir anlamı yok. Nedeni basit iconların metro ile kıyaslanabilecek bir özelliği yok. İconlar basitçe Win98 dir (yadawin95) oysa metro arayüz Win8 dir(yadawin10).
Teknolojide yenilikleri yadırgamaktan ziyade anlamaya çalışmak daha mantıklı ısrar etmenin bir anlamı yok. İcon tasarım geçmişte kalacak gelecek Metro arayüzde. Bir şekilde diğer platformlar alternatif bulamazsa yenilmeye mahkumlar. RS3 ten itibaren yeni çıkacak MS telefonu ile wp tarafında ben kayda değer bir yükşeliş yaşanacağını düşünüyorum.

Uygulama geliştiriciler ve googlenin haksız rekabete varan uygulamaları olmayaydı ms mobilde biraz daha iyi durumda olurdu. Şuanki hali bile hoş metronun. Ama arz talep kapital sistem vs vs...

Send from MTALK on Microsoft Lumia 640 XL

cyborg78

cyborg78

Üye
gümbür gümbür geliyor Nokia ( Konektın Pipıl ) android :yuru:bleh:

Üst Alt