Haber Microsoft, Lumia satışlarını bitiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Surface pclerin nesi var? Donanım alanında Msnin en başarılı cihazları surface serisi.
Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Kalite olarak çok iyi, süper..
ancak, hitap ettiği kitle, kesim farklı.. ve tabi ki o oranda da fiyatları uçuyor.

• Beğen
Tepkiler: furyzer0

Esendağlı

Esendağlı

Üye
ancak, hitap ettiği kitle, kesim farklı.. ve tabi ki o oranda da fiyatları uçuyor.
Yeter ki sistem beklentilerimizi karşılayacak hale gelsin, o zaman da parası surfraceye yetmeyenler(benim gibi mesela)muadillerini alır:)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yeter ki sistem beklentilerimizi karşılayacak hale gelsin, o zaman da parası surfraceye yetmeyenler(benim gibi mesela)muadillerini alır:)
kesinlikle katılıyorum. Microsoft çözüm ortaklarına boşuna telefon yaptırtmaya çalışmıyor. Bir de kernel aynı olunca güncelleme konusunda pek sıkıntı yaşamayız gibime geliyor. Sadece ufak tefek optimizasyon sorunları olur. Oda üreticilerin insiyatifine kalır.

furyzer0

furyzer0

Üye
Aynen oyle zaten. Telefonda Ucuz yapmayı denedi olmadı pahalı yaptığı ürün başarılı oldu. Şimdi telefonda da aynısını deneyecek. Tabi hedef kitle artık farklı.

afwerker

afwerker

Üye
@ tarafından paylaşılan intel işlemcili windows phone
@papakudioflu

furyzer0

furyzer0

Üye
Cihaz güzel gözüküyor. Ama x86 mobil olarak bildiğim kadarıyla çok güçlü bir işlemci yok. Belki gizlice geliştiriliyor olabilir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Cihaz güzel gözüküyor. Ama x86 mobil olarak bildiğim kadarıyla çok güçlü bir işlemci yok. Belki gizlice geliştiriliyor olabilir.

Evan Blass bu resmi Tom Warren'ın bir önceki tweette konsept diye dalga geçemeye çalıştığı için paylaştı ve altına da bizi takip etmeye devam edin dedi.

Bir önceki tweette ise "Dizüstü Sınıfı Intel işlemcili Windows telefon" paylaşımı yapmıştı.

• Beğen
Tepkiler: furyzer0, erhanercan ve afwerker
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Nirvana92

Nirvana92

Üye
ms metro menüyü rafa kaldırıp diğer oslarda olduğu gibi ikonlu menü ile karşımıza çıkacak diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
oktayceylan26

oktayceylan26

Üye
Microsoft o konuda biraz geri kafalı metro arayüzünden vazgeçmez. Yinede düşüncene saygı duyuyorum ve görüşünü destekliyorum ama çıkmaz sokak [emoji1]

mTalk'tan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

ddnet

Üye
Microsoft o konuda biraz geri kafalı metro arayüzünden vazgeçmez. Yinede düşüncene saygı duyuyorum ve görüşünü destekliyorum ama çıkmaz sokak [emoji1]

mTalk'tan gönderildi

Ben metro arayuzu seviyorum yav. Gerçi zevk renk meselesi tartışılmaz ama metro arayuzu neden sevmez insanlar onu anlamıyorum.

Saygı duymaktan başka yapacak şey yok :)

Send from MTALK on Microsoft Lumia 640 XL

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bu arada yeni bir telefona Windows Mobile 8.1 yükledim...
Epeydir uzak kalmışız, o basit ekranları, hızı, sorunsuz açılış ve kapanışı bayağı özlediğimi farkettim.
MS-DOS Mobile uygulamasının windows 3.1'i yaşatması gibi.
Nostalji için 8.1 versiyonu her zaman durmalı bir yerde...

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
ms metro menüyü rafa kaldırıp diğer oslarda olduğu gibi ikonlu menü ile karşımıza çıkacak diye düşünüyorum.

meego ikonları ile gelse ne harika olur. çok güzel bir arayüzdü bence.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Nirvana92

Nirvana92

Üye
ms gibi dev yazılım şirketi bu işin peşini bırakmaz gibime geliyo bnde sevdim aslında metro menüyü lakin genel kanının bu yönde olmadıgını satış rakamlarına bakarak anlamamız mümkün

suyunsesi

suyunsesi

Üye
ms gibi dev yazılım şirketi bu işin peşini bırakmaz gibime geliyo bnde sevdim aslında metro menüyü lakin genel kanının bu yönde olmadıgını satış rakamlarına bakarak anlamamız mümkün
Bence yanılıyorsun. Bence insanların çoğu metro arayüzüne değil w10 sisteminin eksiklerine ve mağazaya yani uygulama problemlerine odaklanıp vazgeçiyorlar.

Mobil cihaz ile gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: ddnet
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Uygulama eksikliği de var ama metro arayüz de bekleneni veremedi yani. Karolar sadece uygulamayı açabiliyor ve yarım yamalak bildirimleri gösteriyorlar. Ana ekrandayken tek tıkla herhangi bir işi yapmamızın olanağı yok. Örneğin durum tercihini tek tıkla değiştirecek bir karo yok. Ya da bir karo üzerinden media playeri kontrol etme lüksümüz yok. Widget olayımız yok. Yani karo sistemi çok yetenekli değil malesef.

• Beğen
Tepkiler: furyzer0

ddnet

Üye
Uygulama eksikliği de var ama metro arayüz de bekleneni veremedi yani. Karolar sadece uygulamayı açabiliyor ve yarım yamalak bildirimleri gösteriyorlar. Ana ekrandayken tek tıkla herhangi bir işi yapmamızın olanağı yok. Örneğin durum tercihini tek tıkla değiştirecek bir karo yok. Ya da bir karo üzerinden media playeri kontrol etme lüksümüz yok. Widget olayımız yok. Yani karo sistemi çok yetenekli değil malesef.

Karoları kaldırmak yerine daha işlevsel hale getirmek daha mantıklı olurdu ama. Zira metroya alışınca öteki ikon arayuzler biraz 8bit atari oyunu gibi gelmeye başladı bana.

Widgetlerde sanırım karoların hepsi birer widget sayılır... Ama ana ekranda tek tıkla işlem yapmak.. Bak o hoş olurdu.

Send from MTALK on Microsoft Lumia 640 XL

• Beğen
Tepkiler: furyzer0 ve maydinmaydin

Üst Alt