Mesut'a "Sevgi Barış Dostluk" ödülü


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye


Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Almanya'nın Gelsengirchen kentindeki Fen Lisesi'nde öğrenim gören 14- 17 yaş arası 12 Türk öğrenci ile birlikte Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret ederek, Almanya'da düzenlenecek Zonguldaklılar gecesine davet etti.

Ereğli hakkında bilgi alan öğrenciler, Başkan Posbıyık'a şarkıcı Murat Boz'un Ereğlili olup olmadığını sordu. Murat Boz'un bir açıklamasında Ereğlili olmasına rağmen İstanbul Kadıköylü olduğunu söylediğini hatırlatan Başkan Posbıyık, "Bu yüzden onun üzerine kırmızı çizgi çektim. O günden sonra o sanatçıyı buraya çağırmıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Murat Dalkılıç Ereğli'de konser verecek" dedi.

Başkan Posbıyık, gelecek yıl 20'ncisi düzenleyecekleri Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'nde ise Ajda Pekkan, Tarkan ve kabul ederse İbrahim Tatlıses gibi ünlü sanatçıları davet edeceğini söyledi. Başkan Posbıyık, aynı festivalde Zonguldak Devrekli olan Mesut Özil'e de 'Sevgi Barış Dostluk' özel ödülünü vermek istediklerini belirtti. Başkan Posbıyık, "2003 Temmuz ayında düzenleyeceğimiz festivalin tarihini ramazan ayına göre belirleyeceğiz. Eğer Mesut Özil kabul eder de ödülü almaya gelirse, onun dediği tarihe göre festival tarihini netleştiririz. Onu getirmenin kolay bir iş olmadığını biliyoruz. Ancak biz yine de şansımızı deneyeceğiz. Bu konuda destek bekliyoruz" diye konuştu. Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş da Mesut Özil'i tanıdığını ve bu konuyu görüşeceğini söyledi. Başkan Posbıyık, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.


 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt