Menü Geçişlerindeki ve Bazı Programlarda Kasmaları Büyük Ölçüde Azaltmak.

Sponsorlu Bağlantılar

MaxipmaN

Üye
gereğinden yavaşsa yine eski şeyleri yüklese kullanıcı yine aynı durumla 1-2 hafta içinde karşılaşır bence

ahmet--20

ahmet--20

Üye
bencede. sürekli bu işlemi yapmakta kabak tadı verir? :hmmm

PYTHONs

Üye
Evet işe yarıyor ve ara sıra telefon soft ve bi dk sonra hard format atıncada hızlanır

matchless

matchless

Üye

Telefon GEREĞİNDEN yavaşsa bu işlem işe yarar. Not edeyimde , konudada yazdım zaten dikkatinizi çekmiştir ?

telefonu yenı actıgım zaman yada programlar oyunlar klasorlerını actıgım zaman ılk acısımda kasma oluyordu o duzelır belkı dıye denedım ama olmadı

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi

telefonu yenı actıgım zaman yada programlar oyunlar klasorlerını actıgım zaman ılk acısımda kasma oluyordu o duzelır belkı dıye denedım ama olmadı
Donanımsal veya yazılımsal bir sorunda olabilir bu işler çok derin ve detaylı işler. Ayrıca açılışta KASMA diyorsunuz. Kasma ile yavaşlık aynı şey değildir.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
teşekkürler konu için bunu flash atmadan önce yaptım. Telefon canavar oldu :ehe

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ben yapacaktım ama olmadı neden fat32 seçiyorum ayırma birimini seçemiyorum :hmmm

tetetex

Üye
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim

telefonum c6-01 di ve çok kasıyor hatta bazen kitleniyordu
bahsedilen yöntemi uyguladım

lakin ayırma biçimini seçemedim ve varsayılan olarak uyguladım
telefon gözle görülür ölçüde hızlandı
özellikle opera ve menü geçişlerinde bunun faydasını baya gördüm
lakin bu 1 hafta kadar sürdü
haftanın sonunda telefon yine kasmaya başladı
yine aynı işlemi uyguladım ve şu an gene hızlı

sorum şu ki her hafta aynı yöntemi uygulamak dışında hızının devam etmesi konusunda ne yapılabilir?
bu hususta fikri olan var mıdır?
bu işi yapan bir uygulama bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim

herkese saygılar ve iyi bayramlar

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle paylaşım için teşekkür ederimtelefonum c6-01 di ve çok kasıyor hatta bazen kitleniyordubahsedilen yöntemi uyguladım
lakin ayırma biçimini seçemedim ve varsayılan olarak uyguladımtelefon gözle görülür ölçüde hızlandıözellikle opera ve menü geçişlerinde bunun faydasını baya gördümlakin bu 1 hafta kadar sürdühaftanın sonunda telefon yine kasmaya başladıyine aynı işlemi uyguladım ve şu an gene hızlısorum şu ki her hafta aynı yöntemi uygulamak dışında hızının devam etmesi konusunda ne yapılabilir?bu hususta fikri olan var mıdır?bu işi yapan bir uygulama bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirimherkese saygılar ve iyi bayramlar
Oyle bisey olsa kimsede kasma derdi olmaz.2.si bilgisayarlarda ayni sekilde. Fotmatla ne kadar temiz kullanirsan kullan gene yavaslior. ;) haftada 1 format en iyisi. Yada android al sinirsiz kasmadan kullan :)

kartal076

kartal076

Üye
ayırma birimi boyutu.. bunun anlamı şu mesela 16kilobayt seçtiniz.. verileriniz yavaş ama güvenli bir şekilde parçalamadan kaydedilir.. 64kilobayt seçtiğinizde verileriniz hızlı bir şekilde parçalar halinde hafızaya atılır.. ve bir süre sonra disk birleştirme işlemi uygulamanız gerekir(Bunu tavsiye ederim en az ayda 1 [pc içinde geçerli]). Bu şekilde parçalanan dosyaları bir araya toplar ve hızlı ulaşım sağlarsınız :) umarım bilgisini olmayan arkadaşlarımıza yardımcı olmuşuzdur :) ..PAYLAŞIM İÇİN DE :tşk:

• Beğen
Tepkiler: ayyuzlumm ve HacKLess

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
ayırma birimi boyutu.. bunun anlamı şu mesela 16kilobayt seçtiniz.. verileriniz yavaş ama güvenli bir şekilde parçalamadan kaydedilir.. 64kilobayt seçtiğinizde verileriniz hızlı bir şekilde parçalar halinde hafızaya atılır.. ve bir süre sonra disk birleştirme işlemi uygulamanız gerekir(Bunu tavsiye ederim en az ayda 1 [pc içinde geçerli]). Bu şekilde parçalanan dosyaları bir araya toplar ve hızlı ulaşım sağlarsınız :) umarım bilgisini olmayan arkadaşlarımıza yardımcı olmuşuzdur :) ..PAYLAŞIM İÇİN DE :tşk:
süpersin kardeşim :oke:

• Beğen
Tepkiler: kartal076
PremiumWork

PremiumWork

Üye
:tşk:

ufukcan74

ufukcan74

Üye
teşekkürler ya valla allah razı olsun menü süper hızlandı:oke:

• Beğen

ayyuzlumm

Üye
Bende c601 ve 16gb hafıza kartı var ve şuan kartı pc'ye taktım kopyaladım şimdide format işleminin bitmesini bekliyorum :) iyice temizlensin diye hızlı biçimlendirmedim fakat epey bi sürecek gibi :( bittiğinde telefonu deneyip sonucu yazıcam.

• Beğen

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Bende c601 ve 16gb hafıza kartı var ve şuan kartı pc'ye taktım kopyaladım şimdide format işleminin bitmesini bekliyorum :) iyice temizlensin diye hızlı biçimlendirmedim fakat epey bi sürecek gibi :( bittiğinde telefonu deneyip sonucu yazıcam.
Yazarsan sevinirim :)

caglar b

caglar b

Üye
biraz hortlatmak gibi olacak ama fp2 güncellemesi için hafıza kartını bu yöntemle biçimledim(maksat temiz olsun :) )
sonucu yarın akşam yazarım

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
biraz hortlatmak gibi olacak ama fp2 güncellemesi için hafıza kartını bu yöntemle biçimledim(maksat temiz olsun :) )
sonucu yarın akşam yazarım
Ne hortu olurmu öyle şey :) Gereksiz bişey yazarsan hort olur :oke: Tamam sonucu bekliyorum inşallah yararlı olur :)

caglar b

caglar b

Üye

Ne hortu olurmu öyle şey :) Gereksiz bişey yazarsan hort olur :oke: Tamam sonucu bekliyorum inşallah yararlı olur :)

fark bariz şekilde hızlandı,cihaz güncellesi buna neden olmuş olabilir diye düşündüm ama eskiden 15 dk da kurdugum asphalt 6 yı 2dk da kurdu, ve takılmadan açtı tüm güncelleme yapacak arkadaşlara tavsiye ederim

Üst Alt