Menü Geçişlerindeki ve Bazı Programlarda Kasmaları Büyük Ölçüde Azaltmak.

Sponsorlu Bağlantılar

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Menü Geçişlerindeki ve Bazı Programlarda Kasmaları Büyük Ölçüde Azaltmak.
Arkadaşlar, ben bu yöntemi başka bi yerde okumuştum ve inanmamıştım. Ama deneyince doğru olduğunu gördüm.Telefonumda 8gb hafıza kartı vardı ve 2 gb boştu. Ama menülerde bazen az, bazen çok aşırı şekilde (telefonun kendini kapayacağı kadar) kasıyordu.
Hafıza kartını biçimlendirdim ve aynı uygulamaları,fotoğrafları, videoları, oyunlar vb. herşeyi eskisi gibi geri yükledim. Hafıza kartımda yine 2gb boş alan var ama menülerde ve opera mobilde (bende çok kasıyordu opera mobile) hiç kasmıyor. Çok hızlı ve stabil. Arada çok büyük fark oldu. Bence sizde yapın.

BU YÖNTEM HAFIZA KARTINIZDAKİ BÜTÜN DOSYALARI SİLER SÜPÜRÜR. O YÜZDEN BUNU YAPMADAN ÖNCE DOSYALARINIZI YEDEKLEYİN...

BU YÖNTEM HAFIZA KARTININ OKUMA-YAZMA HIZINI ARTIRIR.

1) Hafıza kartınızı bilgisayara bir şekilde bağlayın. Örn: Telefonu depolama modunda bağlayın.(ovi suite olarak bağlarsanız hafıza kartı olarak değil telefon olarak görür.Dikkat edin.

2) Bilgisayarıma girin ve hafıza kartına sağ tıklayıp biçimlendir seçeneğine tıklayın.

3) Dosya sistemini fat32 seçin.

4) Ayırma birimi boyutu sekmesinden 64 kilobaytı seçin.

5) Ve başlatın. Bitince güle güle kullanın.

Bu yöntem telefonunuz hızlıysa daha fazla hızlandırmaz. Sadece gereğinden yavaş çalışıyorsa hızlandırır. Yani hızına hız katmasını beklemeyin...

Kardeşimde de htc wildfire android 2.3.7 var. Onun telefonunda da denedim ve gayet hızlandı. Normalde bi dosyayı açarken 1.5 saniye kadar bekliyordu. şimdi 0.5 saniye gibi bir sürede açıyor.

Sonuçları bekliyorum arkadaşlar. İnşallah yararlı olur... :)

Deneyenler:

1)
Galaxy W de denedim uygulamalar daha hızlı açılıyor teşekkürler :)

2)
Sandisk 8gb Class 4 sonuc basarili:oke:

3)
ufukcan74
teşekkürler ya valla allah razı olsun menü süper hızlandı:oke:

4)
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim

telefonum c6-01 di ve çok kasıyor hatta bazen kitleniyordu
bahsedilen yöntemi uyguladım

lakin ayırma biçimini seçemedim ve varsayılan olarak uyguladım
telefon gözle görülür ölçüde hızlandı
özellikle opera ve menü geçişlerinde bunun faydasını baya gördüm
lakin bu 1 hafta kadar sürdü
haftanın sonunda telefon yine kasmaya başladı
yine aynı işlemi uyguladım ve şu an gene hızlı

5)
fark bariz şekilde hızlandı,cihaz güncellesi buna neden olmuş olabilir diye düşündüm ama eskiden 15 dk da kurdugum asphalt 6 yı 2dk da kurdu, ve takılmadan açtı tüm güncelleme yapacak arkadaşlara tavsiye ederim

6)
603 de denendi:sonuç basarılı

• Beğen
Tepkiler: warsofwon, Parende_N, infazcı ve 9 diğerleri

'Sefer

'Sefer

Üye
64 kb seçerek çalışma hızımı yükseliyor ?

• Beğen
Tepkiler: farukbekl
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
zamanla yine yavaşlar. Hafıza kartı class10 olursa güzel olur ayrıca klasörleme yöntemiyle menüyü toplarsanız daha da azalır kasmalar. Feature pack 1 güncellemesiyle 2.nesil cihazlarda bu sorun ortadan kalkmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Parende_N ve noss_bar
doctorrr

doctorrr

Üye
deneyek bakalım yarına bildiririk ahvali sağolasın baba :D

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
64 kb seçerek çalışma hızımı yükseliyor ?

Şuan gözlemlediğim kadarıyla bende takılma olan heryer büyük farkla hızlandı. Mesela şu anda opera mobileden yazıyorum. Normalde yazış anımda 4 saniyede bir 1-1.5 saniye duraksıyordu. Ama bu cümlemi 0.1 saniye bile takılmadan yazdım. Ve menülerdeki geçişlerim yaklaşık 1 saniye sürüyordu şimdi 0.5 gibi sürüyor. Meselz bende 125 tane uygulama vardı menüde . Aşağıya çekerken aşırı şekilde kasma vardı. Şimdi 0 kasma. Ama video hızında bi fark olmadı.

---------- Eklendi @ 15:57:05 ---------- Yazıldı @ 15:56:34 ----------

okuma - yazma hızı hafıza kartına

evet doğru.

---------- Eklendi @ 15:59:07 ---------- Yazıldı @ 15:57:05 ----------

zamanla yine yavaşlar. Hafıza kartı class10 olursa güzel olur ayrıca klasörleme yöntemiyle menüyü toplarsanız daha da azalır kasmalar. Feature pack 1 güncellemesiyle 2.nesil cihazlarda bu sorun ortadan kalkmıştır.

klasörlemeyi ben gibi sevmeyenler kasmz sorunuyla karşılaşıyor. Ama bu işlem çok hızlandırıyor. Klavyeyle yazarken çok kasıyordu şimdi hızdan uçuyorum mesela.

---------- Eklendi @ 15:59:54 ---------- Yazıldı @ 15:59:07 ----------

deneyek bakalım yarına bildiririk ahvali sağolasın baba :D
rica ederim amca oğlu :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
güzel haber sevindim :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
inşallah :)

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
deneyen olursa buraya yazsın hepimiz bilgilenelim.

doctorrr

doctorrr

Üye
o değilde ben gittim bugün sandisk 8gb indirimdeydi 15 tl ya aldım hayvancağız baya baya hızlandı senin dediğine geliyor yine :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
vay arkadaş hayırlı olsun nerdeyse yarı fiyatına almışsın

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
o değilde ben gittim bugün sandisk 8gb indirimdeydi 15 tl ya aldım hayvancağız baya baya hızlandı senin dediğine geliyor yine :D

ben 8gb class2yi 50 tlye aldım. Bana giren kazığın haddi hesabı yok :yuru

---------- Eklendi @ 17:44:50 ---------- Yazıldı @ 17:42:15 ----------

neyse konu dışına çıkmayalım...

• Beğen
Tepkiler: mhndis
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
sen de accayip kazık yemişsin yav yazık valla :ah

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
büyük ihtimalle internetten almıştır.. Bu arada hiç deneyen yokmu şu yöntemi ya :/ iphonenun akıcı çalışmasındaki sebep 64 kilobayt hafıza kartıymış.

angmar55

angmar55

Üye
Biçimlendirirken Hızlı biçimlendir işaretini kaldırıcazmı yoksa hiç ellemeden devammı edicez [malum yavaş biçmlendirince daha iyi biçimlendirir ama sizede soriyim?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
vaktin varsa yavaş biçimlendirmeni öneririm.

Üst Alt