Melih Mahmutoğlu: Önemli olan kazanmaktı


Aronfabia

Aronfabia

Üye
Erkek Basketbol Takımımızın kaptanı Melih Mahmutoğlu, Kirolbet Baskonia karşısında alınan galibiyetin öneminden bahsetti.

Maçın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan takım kaptanı Melih Mahmutoğlu, “Herkesin bildiği gibi Baskonia deplasmanı her zaman zordur. Çok zorlu atmosferde geçer. Bugün de o günlerden bir tanesi oldu. Hücum olarak kötü oynadığımız bir maçtı. Çok top kaybı yaptığımız bir maçtı. Rakip, top kaybına zorluyor. Hatalarımız oldu ama bunların üzerinde duracağız. Önemli olan kazanmaktı. Onu da başardık ve ortaya çok iyi bir karakter koyduk. Kötü olduğumuz günleri kazanmak her zaman önemlidir. Bugün bunu gösterdik. Herkesin eline, yüreğine sağlık. Mutluyuz. Şimdi önümüzde Bahçeşehir deplasmanı var, ardından Olympiakos ve zorlu deplasman serisi. Dediğim gibi inşallah sakatlık olmadan sağlıklı bir şekilde kazanmaya devam ederiz.” dedi.

Maç içerisinde hakemler tarafından verilen kararlara ilişkinse, “Açıkçası hiçbir şey söylemedim, ağzımı da açmadım. Neye çaldığını da anlamadım. Bu tarz kararları EuroLeague’de görüyoruz. Görmeye de devam edeceğiz. Biz, oyuncular olarak sahanın içinde kalıp basketbola konsantre olmaya çalışacağız. Önemli olan basketbola ve oyunumuza bağlı kalmak. Kazandık ve önemli olan da buydu.” şeklinde konuştu.

Resmi Site
 


Üst Alt