Meego dan bir sürüm daha Adım adım sonra doğru

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
saruman_me

saruman_me

Üye
valla bende bulamadim pili cikartip kapattim:(
pili çıkarmak yetmiyor hafıza kartınıda çıkarmak lazım yoksa açtığımızda direk meegoy la başlıyor:S SEÇME ŞANSIMIZ HİÇ OLMADI..

kaan dean

kaan dean

Üye
evet haklisin o kismini unuttum..

saruman_me

saruman_me

Üye

kaan dean

kaan dean

Üye
buda baydi nisan dediler mayis oldu haziran.. GINA geldi :off::off::off::off::off::off::off::vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur

saruman_me

saruman_me

Üye
adamlar 25 inde yapmış oldukları basın toplantısında kelimenin tam anlamıyla rezil oluyolar bu yüzden sanırım hazirana attılar ee abi 20 kişilik ekip 10 kişisi gönüllü arkasında duran yokki adamlar bi baş yapıt yapsınlar arkadaş sölemicem diyorum ama bu nokia az adi bi marka değil..:@:angry::angry::angry:

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
bi taraftan da verdikleri her tarihte yeni bir geliştirilmiş sürüm yayınlamayı başardılar.

bu da 26 mayıs versiyonu

----------Eklendi @ 17:33:37 ---------- Yazıldı @ 17:32:00 ----------

arkadaslar n pılı kartı cıkarmanıza gerek yok
aynen windowsun boot etmesi gibi açılışta herhangi bir tuşa basın
sizden komut bekleyecektir
"run noloboot"
komutunu yazında mmc den dedgıl telefon hafızasından yani maemo dan booot edecektir

saruman_me

saruman_me

Üye
bi taraftan da verdikleri her tarihte yeni bir geliştirilmiş sürüm yayınlamayı başardılar.

bu da 26 mayıs versiyonu

----------Eklendi @ 17:33:37 ---------- Yazıldı @ 17:32:00 ----------

arkadaslar n pılı kartı cıkarmanıza gerek yok
aynen windowsun boot etmesi gibi açılışta herhangi bir tuşa basın
sizden komut bekleyecektir
"run noloboot"
komutunu yazında mmc den dedgıl telefon hafızasından yani maemo dan booot edecektir
mustafa bu sürümü telefonun hafızasınamı yüklücez kardeş..?

tutas_tee

tutas_tee

Üye
ben bu kadar begenmeme ragmen sırf nokıayaya gıcık kaptıgım ıcın veartık nokıa kullanmamaya karar verdıgım ıcın meegodan vazgecıyorum kımseyede nokıayayı tavsıye etmıyorum.

hsngul44

hsngul44

Üye
bende diyorum nokia nokia dır kimse onun önünde duramaz sonuna kadar nokia

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
yazık kı hala MMC ye yukluyoruz meego yu

sakın ama sakın kabloyla telefonu baglayıp telefon hafızasına yazmaya kalkmayın
ben cok zor kurtarmıstım telefonu o hatadan sonra
boylesi guvenlı oldugu ıcın hala boyle

mert_1047

mert_1047

Üye
ne zaman ki nitdroid gibi optfs ye filan kurulmaya başlansın o zaman deneyeceğim zaten cihazda nitdroid multiboot kernel vs.. oldumu olmuyormuş öyle duydum sırf yarım çalışan bi sistem için cihaz sıfırlamaya değmez şimdilik...

asdewtr

asdewtr

Üye
MeeGo 1.2 sürümü resmi olarak yayınlandı! Yeni sürümde dikkat çeken önemli değişiklikler arasında:

Intel Atom ve ARM ile geliştirilmiş destek
Nokia N900 ile daha fazla uyumluluk
Arttırılmış 2D ve 3D grafik performansı
Yeni bağlantı yöneticisi ile openvpn, otomatik vekil ayarları, IPV6 DNS bağlantısı gibi yeni özellikler
SIM yenileme, arama aktarma, acil durum aramaları eklenmiş yeni Ofono telefon aracı
Pulseaudio güncellemesi ile eklenmiş ses yönetimi, telefon aramaları ve Bluetooth A2DP desteği
Tabii ki pek çok irili ufaklı değişiklik ve hata düzeltmesi de MeeGo 1.2 sürümünde mevcut, yeni sürümü MeeGo deposundan edinebilirsiniz. Şimdilik sadece Netbook, IVI ve Core imajları yayınlanan sürümün kısa süre içinde Handset ve N900 imajları da aynı adresten edinilebilecek.

N900 için optimize edilmiş MeeGo Developer Edition sürümü ise, -muhtemelen- birkaç gün içinde oldukça deneysel olan San Francisco Sürümü ile yayınlanacak, ilk Alpha sürümün Haziran ortası gibi dağıtılması bekleniyor, Dual-boot, MMC/eMMC, Chroot ve USB üzerinden NFS-Root ile kurulabilecek.

MeeGo'nun altı ayda bir sürüm verme prensibine göre, bir sonraki MeeGo sürümü olan 1.3, Ekim ayında yayınlanacak.

Paylaş 2 yorum
Nelisquare, Foursquare İstemcisi Yayınlandı
Per, 05/05/2011 - 16:49 tarihinde Aranel Surion gönderdi
maemo meego n900 paket sosyal medya

Daha önce de Maemo/MeeGo için oldukça başarılı uygulamalar olan Twimgo (Twitter), Kasvopus (Facebook), Newsflow (Google Reader) gibi çalışmalarıyla tanınan SubstanceofCode.com 'dan Tommi Laukkanen, Foursquare istemcisi olan Nelisquare 'in pre-alpha sürümünü yayınladı, yazılım yine oldukça işlevsel ve kaliteli bir tasarıma sahip.

İhtiyaca bağlı olarak bir Symbian sürümü de düşünülen Nelisquare henüz depolara girmedi, ancak Laukkanen'in sitesinden pre-alpha sürümü edinebiliyorsunuz. Nelisquare tamamen QML ve Javascript üzerinde çalışıyor ve bu platformu destekleyen tüm cihazları destekleyebiliyor.

Substance of Code: substanceofcode.com

Paylaş Yorum yazmak için giriş yapın veya kayıt olun
N900 için MeeGo Developer Edition Yolda!
Cmt, 05/03/2011 - 13:35 tarihinde Aranel Surion gönderdi
meego n900 nokia
Nokia Ürün Yöneticisi Jukka Elund, Nokia'nın resmi olarak N900 için Developer Edition (Geliştirici Sürümü) bir MeeGo üzerinde çalışacağını onayladı. Bu amaçla N900'e MeeGo desteği sağlayacak bir Nokia ekibi de kurulacak.

N900'e MeeGo desteği sağlama projesi bugüne kadar N900 Hardware Adaptation Team adı altında bağımsız bir grup tarafından yürütülüyordu, Nokia'nın da desteğiyle bu çalışmaların hızı oldukça artacak. Geliştirici Sürümü, N900 HW Adaptation Team'in çalışması üzerine inşa edilecek ve "geliştirici cihazınız olarak gerçekten kullanabileceğiniz" ve "harika çalışan bazı özellikler içeren" bir sürüm olacak. Bu çalışma herkese açık bir şekilde yapılacak ve wikide bir dökümanı oluşturulacak.

MeeGo'nun fonksiyonel bir sürümünü N900'de görmek isteyenlerimiz için harika bir haber, MeeGo-Dev listesine gönderilen metnin tamamı şu şekilde:

Kimden: [email protected]
Gönderen: [email protected]
Tarih: Thu, 3 Mar 2011 13:36:19
Kime: [email protected]
Başlık: [MeeGo-dev] N900 için MeeGo 1.2 Geliştirici Sürümü Duyurusu

Herkese selam,

Nokia'da başlattığımız küçük bir şeyden bahsetmek istiyorum. Basitçe, günlük geliştirici cihazınız olarak N900 cihazında çalışan bir MeeGo yapmak istiyoruz, Basit El Cihazı arayüzü, aramalar, SMS, web tarayıcısı gibi özelliklere sahip olmalı. Bu sebeple bazı belirli özelliklere ağırlık veriyoruz ve bunların "harika" şekilde çalışmalarını istiyoruz. Bu, bu sürümde bazı MeeGo 1.2 özelliklerini almayabiliriz anlamına geliyor, ancak bu asıl yapmak istediğimiz şey değil.

Tamamen açık bir şekilde çalışacağız, umuyorum ki topluluktaki herkesin ortak bir amaçla çalışacağı ilgi çekici bir proje olacak: N900'de harika bir MeeGo sürümü oluşturmak. Bu çalışma doğal olarak Harri ve Carsten tarafından yönetilen N900 adaptasyon takımının harika çalışmaları üzerine kurulacak.

Wiki burada: . Biz ilerledikçe burası daha fazla bilgiyle genişletilecek, sabrınız için teşekkürler.

Saygılarımla,

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi

hazıranın sonunda beklenen surum de bu arkadaslar
artık n9 da geldıgıne gore
bı de bunu deneyelım

kaan dean

kaan dean

Üye

hazıranın sonunda beklenen surum de bu arkadaslar
artık n9 da geldıgıne gore
bı de bunu deneyelım

ben yukledim bi degisiklik ekrana sigdirmayi basarmislar onun disinda bisey yok

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
aslında ekrana sıgmama muhabbetı 4x480 pıxel fazla ekranı olan n9 dn kaynaklı
yanı onun ekranındakı 4 pıxellık fazlalık yuzunden sıgmıyodu

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
artık telefon hafızasına yuklenen surum gelecek mı gelmeyecek mı bılmıyoruz ama sanırım hafıza kartından bu kadar calısır
bu surumle bırlıkte gelen vmlinuz versiyonarı sadece tek boot etmelik meego calıstırıyor, mevcut meegoyu kaoatınca maemoda acılıyor telefon,
ilk kez indirecek arkadaşlar devel olanı degıl de bı usttekını ındıırp kursular

kaan dean

kaan dean

Üye
artık telefon hafızasına yuklenen surum gelecek mı gelmeyecek mı bılmıyoruz ama sanırım hafıza kartından bu kadar calısır
bu surumle bırlıkte gelen vmlinuz versiyonarı sadece tek boot etmelik meego calıstırıyor, mevcut meegoyu kaoatınca maemoda acılıyor telefon,
ilk kez indirecek arkadaşlar devel olanı degıl de bı usttekını ındıırp kursular

defalarca kapatip actim her defasinda komut vermedigin surece meego aciliyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt