maxicep S8500XXLB2 özel edit maximum hız

Sponsorlu Bağlantılar

wave kulanıcısı

Üye
Selam öncelikle emeğine sağlık çok güzel olmuş. Benim tek sorunum şarjı su gibi içmesi.
Sizin dediğiniz gibi *#0228# tuşlayıp şarj ettim. Fakat şarji 92.000 da çıkarmak zorunda kaldım, sonra pre conigration yaptım, ertesi gün işlemi tekrardan yaptım ama yinede şarjı çok çabuk bitiyor. Bunun için en baştan mı yüklemem lazım cfw i yoksa başka bir yolu var mı?
Cevap için şimdiden teşekkürler. :)

ceycey111

ceycey111

Üye
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İşlemci GHz 'te sabitleniyor mu? Onu denediniz mi? Uygulamalara girip çıkınca veya telefonu kapatıp açınca eski haline dönüyor bende?

NDrive 11 eklemek için extra apps kısmına dosyaları koymak yeterli mi? Başka işlem yapılıyor mu? Bu konuyu özellikle çok merak ediyorum. Bir forumda ücretli uygulamalar eklenemez sadece polaris eklenebilir demiş. Polarisi bu kadar özel kılan nedir :) Sabırsızlıkla bekliyorum cevabınızı :)

NOT: Az önce yabancı biriyle konuştum. Elite firmware'i yapan..Polaris office'in bi açığı yüzünden sadece o eklenebiliyormuş. Başkası eklenemiyormuş. Polaris office te birçok kişide sorun oluşturuyormuş zaten..Ndrive 11 i denerseniz ve becerirseniz bu bir ilk olur yani :)

polaris office bada 2.0 la gelecek ücretsiz bir uygulama olduğu için

----------Eklendi @ 23:56:19 ---------- Yazıldı @ 23:53:30 ----------

Selam öncelikle emeğine sağlık çok güzel olmuş. Benim tek sorunum şarjı su gibi içmesi.
Sizin dediğiniz gibi *#0228# tuşlayıp şarj ettim. Fakat şarji 92.000 da çıkarmak zorunda kaldım, sonra pre conigration yaptım, ertesi gün işlemi tekrardan yaptım ama yinede şarjı çok çabuk bitiyor. Bunun için en baştan mı yüklemem lazım cfw i yoksa başka bir yolu var mı?
Cevap için şimdiden teşekkürler. :)

bi kaç gün hızlı biter şarji ama sonradan düzelir
1.2 ye göre daha hızlı bitecektir

kartal_40

Üye

CEYCEY : orjinal açılış ekranı değiştirme resimli anlatım

Telefonun Açılış Animasyonunu değiştirme
-Telefonu kapatın hafıza kartını çıkarın (hiçbir veriniz silinmez ama yinede çıkartarak yapın)
-Telefonu download mada alın
- Multiloaderi açın ve size verdiğim dosyayı alttaki gibi yerleştirin

- port searche basın ve sonrada downloada
- telefonunuz hiçbir şekilde brick olmaz

öncelikle teşekkürler emeğinize sağlık

yukarda anlatılan
Telefonun Açılış Animasyonunu değiştirme konusunda verilen download linki yanlış olmuş galiba
(usb driver upload edilmiş)

kontrol edip gerekli csc yi yüklerseniz sevinirim.

teşekkürler

iyi çalışmalar

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
hemen kotrol ediyorum

MaximRom

Üye
Yüklemeye başlamasıyla bitmesi bir oluyo sonra BootLoader 6.4 veya 7.0 diye uyarı veriyor. Tekrar başlatıyorum bu sefer de Phone Info fail diyor. Sizce korkmalı mıym :)

----------Eklendi @ 22:20:51 ---------- Yazıldı @ 22:02:33 ----------

Benim telefona elveda, çöktü galiba ya :) Telefonu açıyorum ekran da telefon ve bilgisayar simgeleri var ortaların da da ünlem işareti bu ne demek oluyor ki :D

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yüklemeye başlamasıyla bitmesi bir oluyo sonra BootLoader 6.4 veya 7.0 diye uyarı veriyor. Tekrar başlatıyorum bu sefer de Phone Info fail diyor. Sizce korkmalı mıym :)

----------Eklendi @ 22:20:51 ---------- Yazıldı @ 22:02:33 ----------

Benim telefona elveda, çöktü galiba ya :) Telefonu açıyorum ekran da telefon ve bilgisayar simgeleri var ortaların da da ünlem işareti bu ne demek oluyor ki :D

söylenenleri en baştan yap ml ile yükleme işlemi resimli anlatımlar mevcut üst konularda onlar kontrol et ve bataryanı cıkar acmadan telefonu şarja tak ve işleme baştan başla korkulacak bişey yok :)

----------Eklendi @ 09:17:16 ---------- Yazıldı @ 09:16:59 ----------

üstad youtube arızasına ne zaman bakabilirsin....
yeni rom üzerinde çalışıyorum

dentist0_1

Üye
arkadaşlar ben dün bilgisayara bagladıgımda kieste gyeni sürüm cıktı dedi bende yukle dedikten sonra dün akşamdan beri ugraşıyorum halen önce dondu hata verdi sonra uretici yazılım kurtarmadan yazılımı kurtardı ama simdide güncellenemin yukseltmemi istiyor şimdi tekrar başladım su andada telefonu yedeklemek için neredeyse 3 saatir yedeklemeye calısıyorum ne yapmammı oneriyorsunuz birde yeni versiyondaada eskisi gibi yuklerken problem cıkarsa ne yapayım

MaximRom

Üye
tamam üstat akşam tekrar denerm.. Daha önce telefonu bir kez çökerttim böyle ondan korktum :)

----------Eklendi @ 16:03:01 ---------- Yazıldı @ 15:43:33 ----------

bu arada telefonu sarja tak derken ne demek istedin kardesım ya ben bu islerin cahiliym detaylı anlatırsan sevinirm :)

MaximRom

Üye
dediklerini aynen yerine getiriyorum sonuç yok :)

ertanemel

Üye
ya üstad 8530 için ne zaman çıkaracaksınız şunu.

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
Öncelikle konu niye taşındı (Kişisel merakım :D).

Arkadaşlar forumu yakından takip etmeye çalışıyorum ama bu aralar yoğundum sadece takip etmekle yetindim. Birkaç gündür forumda bada 2 ile ilgili kullanım analizlerimi yazmak istiyordum nasip bu güneymiş.

Başlayayım;

1) Öncelikli problem bence şarj sorunu (Bada 1.2 ye göre fazla şarj yiyor. Ben önceden az kullanırsam 4 günde, biraz fazlaya kaçarsam 2 günde bir şarj ediyodum ama şimdi az kullanırsam 2, biraz fazlaya kaçarsam hergün şarj ediyorum:hmmm).

2) Bada 1.2 de desteklenen bazı video codeclerini bada 2 desteklemedi daha önce oynatabildiğim birkaç videoyu şimdi attım oynatamadı:bilmm ( Yanlış anlaşılmasın hepsinden bahsetmiyorum bazılarından örneğin avi'nin codeclerinden birini desteklemedi).

3) İnternete bağlanmada ben sadece 3g yi seçerim genelde şebeke barı dolu olduğu halde arada sırada sayfayı yüklemiyor edge ye alıp tekrar 3g ye geçirince bazen sayfayı yükleyebiliyor bazen o durumda bile yüklemiyor, telefonu kapatıp açınca düzeliyo genelde.

4) Bazı uygulamalarda yüklerken anasayfaya atıyo görev yöneticisini açtığında uygulama açık gözüküyo ama çalıştıramıyorsun ancak genel olarak bu tarz sorunlar sonunda kapatıp açınca genelde düzeliyo.

5) Bada 1.2 de şarj tam dolduğunda sesli uyarı veriyodu ama şimdi vermiyo ( Ben genelde tam dolunca şarjdan çekerim de pilm ömrü açısından:ehe).

şimdilik aklıma gelen sorunlar bunlar artı yönlerini herkes iyi kötü biliyo zaten o yüzden çözüm bulunur diye sadece sorunları yazdım.

Aklıma gelen sorunlar olursa eklerim şimdilik bu kadar. Amacım konu sahibi arkadaşlarıma yardımcı olmaktır, çıkardıkları işin kalitesi ortada zaten. Tekrardan teşekkürler, daha stabil sürümleri samsung aracılığı ile değil sizenle göreceğime inanarak herkese iyi geceler diliyorum.:tşk:

scipio

Üye
Ben bugün yükledim. Gayet güzel bir çalışma olmuş. Yalnız Samsung'un orijinal açılış ekranı olayını kavrayamadım. Çok da önemli değil gerçi. S8500'de fena olmayan bir performans sergiliyor.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öncelikle konu niye taşındı (Kişisel merakım :D).

Arkadaşlar forumu yakından takip etmeye çalışıyorum ama bu aralar yoğundum sadece takip etmekle yetindim. Birkaç gündür forumda bada 2 ile ilgili kullanım analizlerimi yazmak istiyordum nasip bu güneymiş.

Başlayayım;

1) Öncelikli problem bence şarj sorunu (Bada 1.2 ye göre fazla şarj yiyor. Ben önceden az kullanırsam 4 günde, biraz fazlaya kaçarsam 2 günde bir şarj ediyodum ama şimdi az kullanırsam 2, biraz fazlaya kaçarsam hergün şarj ediyorum:hmmm).

2) Bada 1.2 de desteklenen bazı video codeclerini bada 2 desteklemedi daha önce oynatabildiğim birkaç videoyu şimdi attım oynatamadı:bilmm ( Yanlış anlaşılmasın hepsinden bahsetmiyorum bazılarından örneğin avi'nin codeclerinden birini desteklemedi).

3) İnternete bağlanmada ben sadece 3g yi seçerim genelde şebeke barı dolu olduğu halde arada sırada sayfayı yüklemiyor edge ye alıp tekrar 3g ye geçirince bazen sayfayı yükleyebiliyor bazen o durumda bile yüklemiyor, telefonu kapatıp açınca düzeliyo genelde.

4) Bazı uygulamalarda yüklerken anasayfaya atıyo görev yöneticisini açtığında uygulama açık gözüküyo ama çalıştıramıyorsun ancak genel olarak bu tarz sorunlar sonunda kapatıp açınca genelde düzeliyo.

5) Bada 1.2 de şarj tam dolduğunda sesli uyarı veriyodu ama şimdi vermiyo ( Ben genelde tam dolunca şarjdan çekerim de pilm ömrü açısından:ehe).

şimdilik aklıma gelen sorunlar bunlar artı yönlerini herkes iyi kötü biliyo zaten o yüzden çözüm bulunur diye sadece sorunları yazdım.

Aklıma gelen sorunlar olursa eklerim şimdilik bu kadar. Amacım konu sahibi arkadaşlarıma yardımcı olmaktır, çıkardıkları işin kalitesi ortada zaten. Tekrardan teşekkürler, daha stabil sürümleri samsung aracılığı ile değil sizenle göreceğime inanarak herkese iyi geceler diliyorum.:tşk:

bunların hepsi dikate alınacaktır dostum merak etme ama sistem dosyalarını değiştirmek okadar zorki kagıt kalemle yazıyor var sen düşün bir sürü harf sayı not ediyorum unuttugum zaman haydi en başa o yüzden en iyi stabil sürüm cıkana dek çalışacagım bu sefer

----------Eklendi @ 10:05:56 ---------- Yazıldı @ 10:05:23 ----------

Ben bugün yükledim. Gayet güzel bir çalışma olmuş. Yalnız Samsung'un orijinal açılış ekranı olayını kavrayamadım. Çok da önemli değil gerçi. S8500'de fena olmayan bir performans sergiliyor.

memnun kaldıgına sevindim :)

cameltosis

Üye
Emeğinize sağlık şeklinde klişe girişimi yapayım! Henüz bada2.0'a geçişimi tamamladım, ilk izlenimim yepyeni bir telefona sahip olduğumdur, çok mutluyumdur. gt8500 yani wave1 kullanıcısıyım. uzun süredir fw'den uzak duruyor, bada 1.2 kalıp, orjinal yükseltmeyi beklemeyi seçiyordum. fakat bilen duyanlarınız vardır şöyle bir kronik sorunla karşılaştım dün sabah. telefonum açılmaz oldu aniden! ortada bir sebep yokken, orjinal açılış ekranında bada animasyonu geçiyor ve telefon takılıyordu. ne yaptım ne ettimse bu durum düzelmedi. ve download moda alarak sizlerce hazırlanan bu cfw'yi indirdim sonunda. hafıza kartındaki bilgilerim aynen kalmış, rehberimi de kiesten yedek sık sık aldığımdan ordan geri çağırdım. telefonum her özelliği (internet, 3g) çalışıyor gözüküyor. henüz dakika 1, gelişmeleri paylaşmak üzere, tekrar tekrar teşekkür ederim! telefonumu servislerde günlerce beklemek durumunda kalmadım, bunun yanında yeni de bir yazılıma kavuştum!

• Beğen
Tepkiler: Skaptan

cameltosis

Üye
Emeğinize sağlık şeklinde klişe girişimi yapayım! Henüz bada2.0'a geçişimi tamamladım, ilk izlenimim yepyeni bir telefona sahip olduğumdur, çok mutluyumdur. gt8500 yani wave1 kullanıcısıyım. uzun süredir fw'den uzak duruyor, bada 1.2 kalıp, orjinal yükseltmeyi beklemeyi seçiyordum. fakat bilen duyanlarınız vardır şöyle bir kronik sorunla karşılaştım dün sabah. telefonum açılmaz oldu aniden! ortada bir sebep yokken, orjinal açılış ekranında bada animasyonu geçiyor ve telefon takılıyordu. ne yaptım ne ettimse bu durum düzelmedi. ve download moda alarak sizlerce hazırlanan bu cfw'yi indirdim sonunda. hafıza kartındaki bilgilerim aynen kalmış, rehberimi de kiesten yedek sık sık aldığımdan ordan geri çağırdım. telefonum her özelliği (internet, 3g) çalışıyor gözüküyor. henüz dakika 1, gelişmeleri paylaşmak üzere, tekrar tekrar teşekkür ederim! telefonumu servislerde günlerce beklemek durumunda kalmadım, bunun yanında yeni de bir yazılıma kavuştum!

hemmen ilk sorum ve sorunum gelsin:)
social hub'a facebook ve twitter hesaplarımı kurdum, facebookta sorun yok ama twitter mesajlarımı güncellendikten sonra en fazla 10sn dayanıyor ve telefonum kapanıp yeniden başlıyor?? dediğim gibi wave1 kullanıcısıyım. geçmişte, bada1.2 de iken de twitterla ilgili benzer sorunum mevcuttu, badanın kendi twitter app'inden girdiğimde programdan atmaya başlamıştı son 2 aydır.. bilmem alakası var mıdır? yardım ve fikirlere şimdiden dev teşekkür!

cfw'nin bu bence kişisel problemim dışında acaip etkileyici gelmeye devam etmekte gözüme halen!

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
hemmen ilk sorum ve sorunum gelsin:)
social hub'a facebook ve twitter hesaplarımı kurdum, facebookta sorun yok ama twitter mesajlarımı güncellendikten sonra en fazla 10sn dayanıyor ve telefonum kapanıp yeniden başlıyor?? dediğim gibi wave1 kullanıcısıyım. geçmişte, bada1.2 de iken de twitterla ilgili benzer sorunum mevcuttu, badanın kendi twitter app'inden girdiğimde programdan atmaya başlamıştı son 2 aydır.. bilmem alakası var mıdır? yardım ve fikirlere şimdiden dev teşekkür!

cfw'nin bu bence kişisel problemim dışında acaip etkileyici gelmeye devam etmekte gözüme halen!

yeni cfw bit mek üzere bu sorunların farkındayım bununlar biraz idare et yenisi geliyor o dahada etkileyici

orhanil

Üye
en son sohbet burada kalmis ne yaptiniz yeni cfw cikardinizmi

Üst Alt