maxicep S8500XXLB2 özel edit maximum hız

Sponsorlu Bağlantılar

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
maxicep S8500XXLB2 özel edit maximum hız
evet arkadaşlar beklenen cfw mizi sizler için hazırladık
skaptan and ceycey ortaklığı

öncelikle belirtmek isterimki bu iş üzerinde cok zaman ve emek hazırladık tabiki begenmeyenler olabilir fakat yorumlarımızı saygı çercevesinde yapalım
maxicep S8500XXLB2 özel cfw si hız konusunda mükemmele yakın desek yalan olmaz
sadece ml ile yükleme işleminin ardından hiç bir ayar yapmadan
gerek social Hub gerek caster ve maps uygulaması metro ,market,office uygulamalarını sorunsuz bi şekilde kullanabileceksiniz

sayfalar arası gecişler de en ufak dahil kasma yok internet de dolaşmak bir okadar hızlı ve flaşh içerikleri sorunsuz bir şekilde oynatmakta
yeni ekledigimiz duvar kağıtları maxicep e özel açılış logoları ve animasyonlarıyla tam bir wave gt-s8500 modeli olarak bada 2.0 ın hakkını vermekte

zil seslerinde 3D tonları , msj seslerinde konuşan sesli mesajlar uyarıları ile dikkat cekmekte

temalar flaş içerikli ve en stabil olanlar seçilmiştir(kullanılan temalar alıntıdır)

msn,google hesabi,gmail,yahoo,google talk, ve
caster ile özgürce chat yapıp eposta sekronizasyonu hızlı ve stabil bir şekilde yapabilirsiniz

google maps ile trafik durumunu nasılolduğunu tek bi dokunuşla öğrenin

üst barda kasma sıfır düzeyinde ve kilit ekranına uyarlanan editlerle msj ve cevapsiz cağrı kaydırmaları en az seviye ye indirildi demiyorum hiç yok diyorum

neden bunu yaptık bada 2 platformu ülkemizde bilindigi gibi bu sürümü sunmamaktadır bizde ceyhun arkadaşımla birlikte bada os bölümünde üyelerimizin isyanına dur demek için kies türkiye güncellemesini beklemelerine gerek kalmadan yüklemeleri ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri için hazırlanmıştır.
.
diğer bada forumlardan farkımız ve diğer bada forumlarında yapılan cfw lerden farkımız ise bu kendi sitemize özel bir çalışmadır ve şu an itibari ile bu cfw den hızlı ve stabil olanı yoktur.bizi farklı kılanda budur.

bu sürümü sizlere sunmadan önce sizlerden gelecek tepkileride göz önünde bulundurarak 1 hafta kadar denenmiştir. eksikleri giderilmştir.

İlk Açılış ekranının orjinali geliyor
onu değiştirmek için yeni fw atmanız gerekmez hiç bir veriniz silinmeden telefona atabileceksiniz

yüksel ve ceyhun ortaklığı

maxianimasyon

açlış ekranı

yükleme işlemi

USB DRİVERLARI KURMADAN FW ATMA İŞLEMİNE BAŞLAMAYINIZ !!!

USB Cable Driver:

Multiloader 5.65:

Wave GT-S8500XXLB2 özel edit
maximum hız

ceycey : orjinal acılış ekranını eklemek isteyen arkadaşlar Wave GT-S8500XXLB2 özel edit maximum hız cfw sini yükledikten sonra ml ile yükleyebilirler
Buda orjinal açılış ekranı

ceycey : sadece orjinal açılış ekranını atıcaksanız(sadece rc2 yi) lsi yi seçin başka birşeyi seçmeyin yani ful l downloadı falan seçmeyin
-hiçbir veriniz silinmez
-download moda almanız gerekmez

Firmware Version:
XXLB2
BADA Version: maxicep özel tasarım bada 2.0
Uyumlu Telefon Modeli: Wave GT-S8500XXLB2 özel edit
maximum hız

yükleme işlemi resimli anlatım

uyarı : yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bu işlemlerin mutlaka yapılması gerekmektedir arkadaşlar sakın yapmadan kullanmaya başlamayın yaptıgım tesler sonucunda bu kanıya varılmıştır.

1 - ilk seferinde şarjınız cok cabuk bitecek ve telefondan istediğiniz stabilteyi alamayacaksınız nedeni ise sistem dosyalarıyla oynamamızdır örnek (acılış ekranında bozulmalar widgetlerde karışıklık gibi) bunu engellemenin yöntemi ise cok basit yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefon kendini başlatıyor açlıldıktan sonra ana ekrandan başka yere girmeyin ve tuşlar bölümüne *#0228# tuşlayın ve telefonu şarja takın ilk iki secenek 100 e gelene kadar şajdan cıkarmayın telefonu ( bu cok önemli)

2 - *#5239870*# gir,ardindan cikan menuden pre conigration sec,sonra*#27236*# tuşla ve tur sec ve daha sonra telefon kapanıp acılacak buraya dikkat telefon acıldıktan sonra menüye girin dolaşın biraz menüde ve telefonu kapatın tekrar acın artık maximum hız bada 2 niz hazır

bunların sebebi dediğim gibi sistem dosyalarıyla oynamamız dır bu işlem ler bir defaya mahsus dur lütfen harfiyen uygulayın

istege bağlı bir yöntem yapılması zorunlu değildir amacı pil tüketimini normal süresinden 1 kat daha fazla uzatmaktır ben kullanıyorum tavisiye ederim
İşlemci hızını 1000Mhz’e sabitleme *#197328640# tuşlayın. Karşınıza gelen bu ekranda 8′i tuşlayın. Ardından açılan bu ekranda tekrar 8′i tuşlayın. Ardından açılan bu ekranda 1′i tuşlayın. Ardından açılan bu ekranda tekrar 1′i tuşlayın. Son olarak açılan bu pencere de #’yi tuşlayın. Bu şekilde işlemci hızını sabitlemiş olursunuz No’ya basarak ana ekrana dönebilirsiniz. Kontrol etmek için tekrar *#197328640# tuşlayın. Karşınıza gelen bu ekranda 4′ü tuşlayın. Ardından karşınıza gelen bu ekranda 8′i tuşlayın. Son olarak karşınıza gelen bu ekranda 1′i tuşlayın. Karşınıza gelen ekran bu şekildeyse işlem başarı ile gerçekleşmiştir. No’ya basarak ana ekrana dönebilirsiniz. Farklı bir yöntem ile de kontrol edebiliriz. Menü> Ayarlar> Genel> Telefon Hakkında kısmına girerek Cpu kullanımı yazan yerin değişen bir değer değilde genellikle sabit kalan bir değer haline gelmiş olması işlemin başarı ile tamamlandığını gösterir. Bu işlemden sonra mutlaka telefonunuzu bir kere kapatıp açmanızı tavsiye ediyorum.

bir teşekkür yeter

güncel cevaplar
arkadaşlar sorunlarınıza genel olarak cevap vereyim

1-rusca olan uygulamaların hiç bir zararı yok ve kullanımı basit eliniz alışınca cok hoşunuza gidecek (istemeyenler pfs dosyasını yüklemeyebilir)
2-klavye dili en olarak ve tr olarak seçildigi zaman türkçe karekter ve engilizce karakterler bir arada görünür
3- temaları kaldıramazsınız entegre edilmiştir hiç bir zararı yoktur(kasama gibi)
4-saat dilimini 24 saat secin telefon ilk açılırken istanul turkey olanı
5-acılış animasyonunu orjinal yapmak için ceyhun arkadaşım anlatımda bulunacak konuya ekleyecegiz
6-zil sesleri ile ilğili olarak isteyenler özelden ulaşabilirler müsait bi vakitde gönderebilirim
7-cfw yi sevmeyen arkadaşlar olabilir saygımız sonsuz bu bizi dahada hırslandırır
8-wave II içinde en kısa sürede bir cfw hazırlanacaktır ama sistem doayalarıyla uğraşmak okadar zorki anlayış gösterelim lütfef
9- 24 saat gecmeden konuya bu kadar alaka ilği ve yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkür ederiz bu bütün yorgunlugumuzu almıştır

CEYCEY : orjinal açılış ekranı değiştirme resimli anlatım

Telefonun Açılış Animasyonunu değiştirme
-Telefonu kapatın hafıza kartını çıkarın (hiçbir veriniz silinmez ama yinede çıkartarak yapın)
-Telefonu download mada alın
- Multiloaderi açın ve size verdiğim dosyayı alttaki gibi yerleştirin

- port searche basın ve sonrada downloada
- telefonunuz hiçbir şekilde brick olmaz

CEYCEY :
Polaris office de sorun yaşayanlar
-Stuneyi açsınlar (yoksa aşağıdan indirin)

-Telefonu kies modunda bilgisayara bağlayın
-Auto connete basın
-Yukardan 'Browser' a Basın
- Sırasıyla OSP/Applications/06cm35xl2f/Data kısmına çift tıklayın ve sağdaki yere alttaki dosyayı sürükleyerek bırakın

Bu işlemden sonra çalışmaya başlayacaktır
Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu kapatıp açın
(Bu işlemi birden çok yapmak zorunda kalabilirsiniz)

• Beğen
Tepkiler: benramo2121, deccalx, doserr ve 11 diğerleri

rnytmz

Üye
kardeşim beklediğim cfw bu işte.ama gördüğüm kadarıyla özel açılış ekranının orjinal olanı yok :) neyse yarın yükliceğini söylüyosun çok güzel ama bugün yüklesen olma mı :D

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kardeşim beklediğim cfw bu işte.ama gördüğüm kadarıyla özel açılış ekranının orjinal olanı yok :) neyse yarın yükliceğini söylüyosun çok güzel ama bugün yüklesen olma mı :D

merak etmeyin orjinal cfw de hazırladık ama yarın :) bizlerde yorulduk pc başında saatlerce bizede biraz zaman verin

• Beğen
Tepkiler: zmatyar

rnytmz

Üye
ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık.gerçekten hakediyorsunuz.yarın yükleme şansım yok malum öss öğrencisi olduğum için zor vakit buluyorum.yarın kamptayım.bugün olsaydı iyi olurduda neyse ;)

• Beğen
Tepkiler: Skaptan
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
dediğim gibi cok yoruldum bende ceyhunda yoksa herzaman buradayız biliyorsunuz :)

• Beğen
ceycey111

ceycey111

Üye
Evet Herkese hayırlı olsun :)
İlk Açılış ekranının orjinali geliyor
onu değiştirmek için yeni fw atmanız gerekmez hiç bir veriniz silinmeden telefona atabileceksiniz

• Beğen
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
orjinal acılış ekranı linki eklenmiştir teşekkürler ceycey

• Beğen

afsim

Üye
Yarını sabırla bekliyorum Skaptan. Teşekkürler arkadaşlar.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
a kaldı :=)

• Beğen

06goldenq

Üye
doğum günün kutlu olsun... nice yıllara.. ama bizi bekletmesen de yüklesen olmaz mı? tabi bu bir rica.. yoksa bekleriz başka çare yok :)

zmatyar

zmatyar

Üye
Allah c.c sana uzun uzun ve iyi bir ömürü ailen ile beraber mutlu, messut ve sağlıklı yaşamanı nasip etsin.Değerli üstad BADA ' yı bize sevdiren hepimiz adına uğraşan siz kardeşlerimize gönülden şükranlarımızı sunarım.Formumuza ve bada sistemine en az SAMSUNG kadar katkı koymaya çalıştığınızı düşünüyorum.Hemde maddi karşılıksızzzz:oke:.....Keşke cfw yüklemiş olsaydın.Topluma maal olmak özveri ister.Sende formumuza maal olmuş bir kardeşimizsin emeklerin karşılığını bir kuru teşekkür ile ödüyoruz ama....yani demeğe çalıştığım sırf senin doğum günün diye verdiğin upload tarihini bekletmen çok şık olmamış gibi, insanlar egoist diye bilirler, ben istediğim zaman durun bekleyin bakalım şeklinde anlaşılabilir. senin emeklerin forum için çok önemli sakın yanlış anlama.....tekrar nice yıllara.......:alkis

ceycey111

ceycey111

Üye
Arkadaşlar öncelikle teşekkürler :)
Gecikmesinin sebebi sizlere hatasız bir fw sunma isteğimizdendir
Çok küçük eksiklikler kaldı onlarda düzeltilip yayınlayacağız :)
bekleyen arkadaşlardan 1 gün daha beklemelerini istiyoruz :)

• Beğen
hayatperest

hayatperest

Üye
samsung o kadar bekletti bir gün de sizin için bekleriz. Allah razı olsun sizden ne güzel işler çıkartıyorsunuz. Doğum gününüz kutlu olsun. Saygılar... :)

feyzammm

feyzammm

Üye
hadi beklerizde sende neden 21.30 da doğdun kardeş ya 08.00 de nedeen doğmuyosun şimdi biz akşamımı bekleyecez yawwwwww:))))))

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
arkadaşlar yanlış anlaşılmalara neden oldum özürdilerim doğum günü olması denk geldi sadece ceyhunarkadaşımında dediği gibi ufak küçüçük bir sıkıntı var ona ugraşıyoruz giderilir giderilmez linkler burada ve ayrıca bu şekildede yayınlaya bilirdik ama sizlerden tepki gelebilirdi şurasında sorun var nasıl sorunsuz diye

hsyn024

Üye
kardeş elize sağlık güzel gibi duruyor. ama link yok indiremiyorum

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
fati144

fati144

Üye
inşallah ram konusunda düzelmeler vardır çünkü bada 2.0 da en büyük sorunumuz bence ram ve batarya. ilk fırsatta denicem teşekkürler.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
inşallah ram konusunda düzelmeler vardır çünkü bada 2.0 da en büyük sorunumuz bence ram ve batarya. ilk fırsatta denicem teşekkürler.

evet dostum büyük bir ölcüde sıkıntılar giderildi inşallah bizde emegimizin karşılıgını sizlerde kullanınca yorumlarınıza göre alacagız sıkıntıları giderildi fakat gözden kaçan varmıdır bilemiyorum yok diye düşünüyorum onuda sizler söyleyeceksiniz

feyzammm

feyzammm

Üye
Ade ayırlısı bakem bekledik bekleris biras daa alıştık beklemeye sorunsuz olsundq beklerįs

Üst Alt