Masaüstü Bilgisayar Fiyat Tahmini

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@bytllh son durum ne ?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: bytllh
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Yaklaşık 2 yıldır oyun oynamıyorum hocam. Aslında bi kaç oyun indirip denesem iyi olacak:)
Aldığım zamanlarda yeni çıkan tüm oyunları en üst kalitede oynayabiliyordum ama
Mesaj birleştirildi:

Tamamdır hocam anladım. Piyasa araştırması yapıyorum biraz
Merhaba,

Altta verdiğim linkte, bilgisayarınızın özelliklerinin seçtiğiniz oyunu kaldırıp kaldıramayacağını gösteren site, "Minimum" ve "Tavsiye Edilen" başlıklar altında analiz edip size sunuyor.

İstediğiniz oyunu seçip Can You Run It (Çalıştırabilir misin) dedikten sonra 1KB'lık bir eklenti indirip 10sn kadar analiz ettikten sonra sitede sonuçları görebilirsiniz.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Akşam cpu yu söküp taktım olmadı. Önce power düğmesine 10 sn basılı tuttuğumda kapanıyordu bilgisayar, şimdi kapanmıyor. MemOK tuşuna basıp sorunu giderenler olmuş. MemOK tuşuna basınca yanındaki led yanıp sönüyor görüntü yine gelmiyor.
Onboard ekran kartına nasıl bağlayacağım konusunda hiç bi bilgim yok :(
Kasada 2 tane yok mu monitör kablosunu bağlayacağınız girişten ? Benimkinde öyle yani bir tane üstte bir tane altta var üstekkine bağlayınca onboard alttakina bağlayınca harici ekran kartını kullanıyor . (son 2 sayfa görünmüyordu saiz zaten açıklamışsınız pardon bende yeni göründü)

• Beğen
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Kasada 2 tane yok mu monitör kablosunu bağlayacağınız girişten ? Benimkinde öyle yani bir tane üstte bir tane altta var üstekkine bağlayınca onboard alttakina bağlayınca harici ekran kartını kullanıyor . (son 2 sayfa görünmüyordu saiz zaten açıklamışsınız pardon bende yeni göründü)

Bende onboard yok hocam. O yüzden yapamadım onu. Sorun işlemci pinlerindeymiş, çözdük sorunu

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Bende onboard yok hocam. O yüzden yapamadım onu. Sorun işlemci pinlerindeymiş, çözdük sorunu
Aynen yeni gördüm önbellek mi yükledi ne yaptı anlamadım 2 sayfa sonradan geldi

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Merhaba,

Altta verdiğim linkte, bilgisayarınızın özelliklerinin seçtiğiniz oyunu kaldırıp kaldıramayacağını gösteren site, "Minimum" ve "Tavsiye Edilen" başlıklar altında analiz edip size sunuyor.

İstediğiniz oyunu seçip Can You Run It (Çalıştırabilir misin) dedikten sonra 1KB'lık bir eklenti indirip 10sn kadar analiz ettikten sonra sitede sonuçları görebilirsiniz.

Bu sitedeki sonuçlar çoğu zaman doğru olmuyor. Benim eski bilgisayarımda da çoğu oyunu çalıştırmaz dediği halde hepsini oynamıştım. Bu site sadece ufak bir fikir vermek için kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu sitedeki sonuçlar çoğu zaman doğru olmuyor. Benim eski bilgisayarımda da çoğu oyunu çalıştırmaz dediği halde hepsini oynamıştım. Bu site sadece ufak bir fikir vermek için kullanılabilir.
Benim hd ekran kartıma full hd açamaz der o zaman bu

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

Ortalama bir fikir veriyor diyebiliriz. Oradaki sunduğu fikirler ile ekran kartınızın o an ki güncellemesi, oyun performansını da etkilediği için bu oran değişkenlik gösterebiliyor. Biliyorsunuzdur ki ekran kartı güncellemeleri bile oyun performansına dayalıdır.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ortalama bir fikir veriyor diyebiliriz. Oradaki sunduğu fikirler ile ekran kartınızın o an ki güncellemesi, oyun performansını da etkilediği için bu oran değişkenlik gösterebiliyor. Biliyorsunuzdur ki ekran kartı güncellemeleri bile oyun performansına dayalıdır.
Şöyle bir durum var. Benim eski bilgisayarımda GT 730 vardı. Cod modern warfare serisini calistirmaz diyordu ama ben hepsini full ayarlarda bitirdim. Donanıma göre bilgi veriyor ve çoğu zamanda yanlış yönlendiriyor. Oyunu denersin çalışmaz o zaman tamam derim site doğru bilgi veriyor. Sadece ekran kartı değil işlemciden de çalistirmaz dediği oluyor. Nedeni oyunların çıktıkları zaman destekledikleri donanıma göre site sana bilgi veriyor olması.