marmaray'a binerken dolandırılmam!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
marmaray'a binerken dolandırılmam!
marmaraya binip üsküdar'a geçecektim, kart yok. bir geç alırken beni gözüne kestirdi. daha sonra bir adam geldi "naptın keşke öyle yapmasaydın" diyip o kartların marmaray'da işe yaramadığını ve geçişin 11 lira olduğunu söyledi. hatta o eleman yanıma geldiğinde kartına para yükleyen yanımdaki kişi şöyle bi baktı. elemanın tipine bakınca hiç güven vermiyordu ama içimden "tipe göre yargılamamak lazım" diyip geçişlere doğru giderken "kartın yok mu" dedi. ben de evde unuttuğumu söyledim. "parayı hazırla" dedi ben o sırada sayıyorum.

daha sonra geçişlerin yanında bekleyen güvenlikler bu elemanı görür görmez üstünü aradı, hatta eleman kendisi gitti aranmaya. ben de orda parayı sayıyorum. eleman geçişlere kadar gitti, ben 2 tane güvenliğin önünde hala bozuk paraları sayıyorum :ehe elemana bakınca eliyle "gel gel" diye tabir edilen işareti yaptı. adama 11 lirayı verip geçerken "çabuk geç" dedi çünkü kartı basınca ne kadar ödediği görünecek. ben tabii baktım ₺2,60 mı ne para çekti. ama geçtim de. sonra kendine iyi bak dedi bindim gittim. anladım ki tipe göre yargılamak lazımmış. acaba 8 liraya ihtiyacı gerçekten var mıydı? herkese böyle yaparak iyi para mı kazanıyor? 8 lirayla ne yapacaktı? :hmmm enteresan.

keşke önce bir geçi deneseydim. ve 10 lira veya 21 lira değil de 11 lira demesi akıllıcaydı. 21 vermezdim, 10 da mantıklı değildi.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
Aman kardeşim dikkat et cüzdanı ön cebe at nolur nolmaz :D

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
Baydırman

Baydırman

Moderator
Haram et haram yerden alan yer köpeği :ehe