Tavsiye Manuganu Windows Phone Mağazada

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Oyunu satın alıp denedim.
Gerçekten gerek grafikleri, gerek müziği, gerekse oynanabilirliği ile çok başarılı olmuş.
Verilen ücreti fazlasıyla hak eden ve oynayana keyifli dakikalar geçirten bir oyun.
Umarım yeni bölümlerle güncellenerek devamı gelir.
Kimbilir 100 bölüme falan ulaştıktan sonra tıpkı Temple Run, Cut The Rope vb oyunlarda olduğu gibi serinin ikincisini, üçüncüsünü çıkarırsınız.

Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim @Alper Sarıkaya

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Oyunu bende çok sevdim gerçekten grafikleri de süper.
Android platformun dada baya hayranı var imiş.
Tavsiye ederim...

Alper Sarıkaya

Üye
Herkese çok teşekkür ederim.
Yeni bölüm konusunda herhangi bir söz veremem ama serinin devamı için çoktan çalışmaya başladım bile.

Herkese keyifli oyunlar diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve PureFood
PureFood

PureFood

Üye
böylesine popüler bir oyunun geliştiricisini burada görmek çok güzel :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Herkese çok teşekkür ederim.
Yeni bölüm konusunda herhangi bir söz veremem ama serinin devamı için çoktan çalışmaya başladım bile.

Herkese keyifli oyunlar diliyorum.

Elinize sağlık gerçekten çok hoş bir oyun.

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Oyunu silip tekrar kurduğumda hata kalmadı. Şuan sorunsuz oynuyorum.

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Türk geliştiriciler artıyor WP8 platformunda ve basit uygulamalarda değil bunlar ,
Tebrikler :) Devamını bekliyoruz

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Tekrar bende donmaya başladı sanırım bu sorun bir tek bende var. :(

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Alper seni seviyorum abicimAlpercim şimdi seni sevmiyorum neden diğer platformlarda ucretsizken burada ücretli yayınlıyorsun abi

Son düzenleme:
PureFood

PureFood

Üye
Alper seni seviyorum abicimAlpercim şimdi seni sevmiyorum neden diğer platformlarda ucretsizken burada ücretli yayınlıyorsun abi

diğer platformlarda ücretsiz olduğunu nereden çıkardın? Appstore'da 1,79 tl
ancak Google play'i bilmiyorum

luckysleven

luckysleven

Üye
diğer platformlarda ücretsiz olduğunu nereden çıkardın? Appstore'da 1,79 tl
ancak Google play'i bilmiyorum
androidde ücretsiz , android kullanırken keyifle oynadığım bir oyundu : )

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Böyle kaliteli oyun ve geliştiricimiz var iken destek olmak ve yeni oyunlara teşvik adına 2 tl gibi bir rakam bence çok makul.

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Böyle kaliteli oyun ve geliştiricimiz var iken destek olmak ve yeni oyunlara teşvik adına 2 tl gibi bir rakam bence çok makul.

Çok doğru.

Arkadaşlar bedavacı zihniyetle kullanmakta olduğumuz sistemin gelişmesine balta vurmuş oluruz.
Hele ki WP8 gibi yeni yeni büyümekte olan bir ekosisteme bedavacılık düşüncesi çok büyük zarar verir.

İster firma ister kişi olsun, geliştiricileri teşvik etmeli ve sisteme çekmeliyiz.
İster sıfırdan yazma, ister portlama olsun bir oyun veya uygulamayı yazmak ya da bir sisteme adapte etmek kolay iş değil.
İyi kötü bir emek var. Siz olsanız az da olsa bu verdiğiniz çabanın karşılığını almak istemez misiniz?

Az da olsa bir geliriniz olacak ki yeni uygulamalar yazacak maddi ve manevi gücü kendinizde bulasınız.
Bir oyun veya uygulama için saatler, günler, haftalar hatta kimi zaman aylar harcanıyor.
Göz yoruluyor, beden yoruluyor, zihin yoruluyor; elektrik harcanıyor.

Hele ki söz konusu yerli geliştiriciler olunca daha destekçi ve teşvik edici olmamız gerekir.
Çünkü gerçekten hangi sistemi kullanırsak kullanalım, yerli geliştiricilerimize ihtiyacımız var.

Hem desteklemiyoruz, hem de çıkıp Türkçe uygulama yok diye mağazaya ya da Türkçe dil desteği yok diye uygulamaya küfür ediyor, hakaret ediyor kaliteli olmasına rağmen dil yüzünden 1 yıldız veriyoruz. Bu gerçekten hiç hoş bir davranış değil!

Biliyorsunuz gerek forum genelinde, gerekse doğrudan WP bölümümüzde pek çok geliştirici arkadaşımız var. Sizleri bilmem ama ben geliştirici arkadaşları aramızda görmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Eminim Ali Kemal de öyle.

Bu yüzden -aramızda olsun olmasın- WP bölümü olarak yerli geliştiricilerimize mümkün olduğunca destek olmaya, uygulamalarını tanıtmaya özen gösteriyoruz.

Bu durum bizim için faydalı olduğu kadar, onlar için de faydalı oluyor. Uygulamalarının tanıtımını yaparken, bunlarla ilgili karşılaşılan eksiklik ve sorunları birebir son kullanıcıdan duyuyor ve çeşitli öneriler alıyorlar. Gelecek güncellemelerinde ya da yeni uygulamalarında buralardan edindikleri izlenim ve fikirler yol gösterici oluyor.

O yüzden sizden özel ricamdır, hak eden uygulama ve oyunların hakkını vermekten çekinmeyelim. Özellikle yerli geliştiricilerimizi desteklemeye, gerek uygulamalarını satın alarak, gerekse olumlu değerlendirmeler yaparak çalışmalarına katkıda bulunmaya çalışalım.

• Beğen
Tepkiler: PureFood, OttomaN TigeR ve papakudioflu

Alper Sarıkaya

Üye

Merhaba,

Aslında bu soru Android - iOS arasında uygulama satan her geliştiriciye yöneltilen bir soru.
Çok önemli olan fakat son kullanıcının bilmediği bir detayı paylaşınca bizim gibi ülkelerde olan geliştiricilere hak vereceğinizi düşünüyorum.
Google Play, sadece 38 ülkedeki (rakam bir eksik bir fazla olabilir) geliştiricilerin para ile uygulama satmasına izin veriyor. Yani ben, istediğim halde, Türkiye'den ücretli uygulama yayınlayamıyorum.
Bu durumda da, Andoid'deki kullanıcıları da tamamen bir kenara itmek yerine, oyunu ücretsiz ama reklamlı bir versiyon olarak yayınlamaktan başka çaremiz kalmıyor.
Ama yazının başında dediğim gibi, son kullanıcı yani sizler için bir açıklaması yok. Haklısınız da. Ama bizim tarafımızda da elimizden gelen birşey yok.

Yine de konu ile ilgilendiğiniz ve karşılaştırma yapacak kadar vakit ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Keyifli oyunlar.

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve luckysleven
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
yerli yabancı farketmez. ortada emek varsa karşılığını vermek lazım. ama benim kafama takılan başka bir nokta var. mesela markette bi tane salyangoz yarışı var. oyun 35 mb ve ücretsiz. oyunda salyangoz domatesle besleniyor. yani salyangozu domatesle besleyip geliştirebiliyoruz. oyun normal seyrinde 250-500 domates kendiliğinden veriyor onu kullanıyorsunuz. ama çabuk gelişmesi istenirse parayla domates alabiliyorsunuz. şimdi bazı fiyatlar şöyle.

5.000 domates 4 TL
300.000 domates 85 TL
800.000 domates 185 TL

bu nasıl bir mantıktır ben anlayamıyorum. geliştirici oyun yapıp ücretsiz yayınlıyor ama oyunu oynayan kişilerin 800 bin domatesi parayla alıp 185 TL ödemelerini umuyor!! bir çok oyunda bu durum mevcut. yani orda 185 tl yazacağına gelip yüzüme sövse daha iyi arkadaş. resmen "ben seni yolacağım" demiş oluyor. insanları böyle yolunacak kaz gibi görmeleri benim hiç hoşuma gitmiyor.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Neden diğer platformda ücretsiz olan birşey bu platformda ücretli olsun neden orada bedava oynayan biri varken ben 2₺ ödeyeyim. Bu biraz çıkarcılık gibi her yerde ücretli veya ücretsiz çıksın o zaman. Ücretsiz çıkaranda hakkını alır böyle bir düşünce yanlış bence, eğer hak hukuk meselesi 2₺ ile olçulecekse buyrun mağazada bir sürü iki ₺ değerinde uygulama mevcut ve açıkçası çoğu da çöp. Şimdi biri ücretsiz uygulama yapar hakkını verir maddi manevi karşılığını alır. Biri ücretli uygulama yapar batırır amacı 3 kuruşun derdidir uygulama kullanılamadığı gibi boşuna para verilmiş olur değil mi? Halbuki sıkıntı hak meselesi ise zaten bu kendini belli eder ve hakkını fazlasıyla alır. Ama sıkıntı bu da değil bir pazarda aynı domatesi bir esnaf 2 liraya satsın, aynı domatesi başka bir pazarda biri bedavaya versin. İlla iki lira vereceğim derseniz o sizin tercihiniz yoksa ben neden ücretli yaptın demek istemedim sayın üyelerimiz ve Alper bey.

luckysleven

luckysleven

Üye
yerli yabancı farketmez. ortada emek varsa karşılığını vermek lazım. ama benim kafama takılan başka bir nokta var. mesela markette bi tane salyangoz yarışı var. oyun 35 mb ve ücretsiz. oyunda salyangoz domatesle besleniyor. yani salyangozu domatesle besleyip geliştirebiliyoruz. oyun normal seyrinde 250-500 domates kendiliğinden veriyor onu kullanıyorsunuz. ama çabuk gelişmesi istenirse parayla domates alabiliyorsunuz. şimdi bazı fiyatlar şöyle.

5.000 domates 4 TL
300.000 domates 85 TL
800.000 domates 185 TL

bu nasıl bir mantıktır ben anlayamıyorum. geliştirici oyun yapıp ücretsiz yayınlıyor ama oyunu oynayan kişilerin 800 bin domatesi parayla alıp 185 TL ödemelerini umuyor!! bir çok oyunda bu durum mevcut. yani orda 185 tl yazacağına gelip yüzüme sövse daha iyi arkadaş. resmen "ben seni yolacağım" demiş oluyor. insanları böyle yolunacak kaz gibi görmeleri benim hiç hoşuma gitmiyor.

hocam oyunu yapan kişi oltayı sallamış ya balık takılırsa demiş : ) şimdi paranın kıymetini bilen adam birazda mantığın yardımıyla gidip oyundaki domatese 185 lira vermez salyangozu çabuk gelişsin diye : ) ama geliştirici ya verirse diye bekliyor yapacak birşey yok umut dünyası : )

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

Üst Alt