İpucu Mail Adresi Yenileme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

hitafnalsa

Üye
    Konu Sahibi
Mail Adresi Yenileme (Resimli Anlatım)
Selam arkadaşlar bilenler bilir fakat bilmeyenler için varolan mail adreslerini yenileme yöntemini anlatacam.
Örneğin ilkokul yıllarınızda aldığınız [email protected] gibi saçma sapan, birine söylesen rezilliğin dibine vuracağın fakat o yıllardan beri tüm arkadaşlarını eklediğin, çeşitli bilgilerinin tutulduğu değiştirmeye üşendiğin, WP marketten ücretli alışveriş yapıp hesabına eklenen uygulamalarının bulunduğu bu adresinin tüm bu bilgilerini kaybetmeden sadece ismini değiştirme yöntemini açıklayacağım.

outlook.com adresine mailiniz ile giriş yaptıktan sonra
1. Sağ üstten adınıza tıklayın

2. Hesap ayarları seçeneğine tıklayın. (Buraya tıkladıktan sonra sizden tekrar parolanızı yazıp giriş yapmanızı isteyebilir. Parolanızı yazıp giriş yapın.)

3. Microsoft hesabı ayarlarınızda Diğer adlar sekmesine tıklayın.(Burada size güvenliğiniz ile ilgili doğrulama işlemi yapmanızı isteyebilir. Doğrulama işlemini yapınız.)

4. Diğer ad ekleyin seçeneğine tıklayıp yeni outlook adresinizi oluşturup Diğer ad ekle seçeneğine basıp yeni mail adresinizi oluşturun. İsterseniz bu adresi birincil mail adresiniz olarak ayarlayabilir, maillerinizi bu yeni adres ile gönderebilirsiniz.

Bu işlemler sonunda WP marketten yaptığınız satın alma işlemlerinde bir değişiklik olmayacaktır. Marketten bir kez satın aldığınız uygulamayı kaldırmış olsanız dahi tekrar ücretsiz yükleyebilirsiniz. Onedrive, Onenote gibi microsoft uygulamalarınızı yeni mailiniz ile açtığınızda eski notlarınız ve dosyalarınız kaybolmaz. Sadece mail adresiniz değişir, hiçbir veri kaybına uğramazsınız.