Yardım Lumia 820 telefon kilit sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 820 telefon kilit sorunu.
Arkadaşlar benim dayı oğlunun hanımında bu telefon varmış. telefon düşmüş ve ekran kırılmış. telefon kilidi varmış bunlar kilit kodu girip açmaya çalışmışlar fakat ekran kırık olduğundan hep yanlış kod algılamış ve her seferinde 1 dk 3 dk 5 dk ka bekle derken bu baya uzamış. telefonu tamirciye götürmüşler ekran değişimi yaptırmak için ekran yenilenmiş fakat bu sefer telefon kilidi 3 bin küsür gün sonra soracak :) yani o 3-5 dk ka 1 sene olmuş :) telefon acil arama ekranında duruyomuş ve kod giremiyolar. Bunu nasıl çözebiliriz format son seçenek hafıza kartı yokmuş bütün veriler gitsin istemiyolar. bu kodu kırmanın sıfırlamanın bi yolu varmıdır acaba? acil yardımcı olursanız sevinirim.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Muhtemelen telefonun ekranı yapılırken ya da daha öncesinde telefona soft reset atılmış eğer ayarlardan saati otomatik ayarlama olayı açık durumda ise kendiliğinden düzelirdi ki düzelmemiş bu durumda format atman gerekir. Yine de bi ekranı yapan tamirciye sorsaydınız çözüm bulunur mu diye ama hiç sanmıyorum..
Her şeyin çaresidir format

• Beğen
Tepkiler: najanaja
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
Aynen kardeşim telefoncu format atmak lazım demiş zaten :-) ama bence bu kadar uzamasının sebebi büyük ihtimal onlar. 1 sene ne demek ya o kadar uzarmı kolay kolay bu süre. Aslında kodu biliyolar sonuçta ama giremiyolar işte. Bu süreyi kısaltmanın bi yolu varmıdır acaba yada telefon kilit ekrnındayken içindeki verileri pc ye aktarmanın bi yolu varmı. Dayı oğlu usb yle pc ye bağlamış kilit ekranı açın diye uyarı vermiş. Ekran kilitliyken hafızayı pc den göremezmiyiz herhangi bi yolla. Verilerin yedeğini aldırabiksek sonra format atılır gönül rahatlığıyla o sorun deil.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
:Dşu durumda bir çözüm yok gibi sürenin dolmasını bekleyeceksiniz artık bi kaç asır

ya da format

• Beğen
Tepkiler: najanaja
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
Yok asır deil yanlış yazmışım gün deil 3 bin küsür dakika tam bi seneye denk geliyomuş. Bende öyle dedim yeni bi tel alın idareyeten onu koyun bi kenara seneye kullanmaya devam edersiniz fotolarda gitmemiş olur diye :-D büyük ihtimal çözüm yok gibi zaten format şart gibi eh onca fotoları gidecek artık dedim zaten insan arada bir yedekler telefon bu ne olacağı belli olmaz :-) teli elime alsam olayı tam görsem belki bi yolunu bulurum da onlar bursa da ben nazilli de :-)

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Aynen yedek şart bende sürekli yedek alıyorum bu gibi durumlar için

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
ben işi şansa bırakmam :) her telefona illaki 16 lık hafıza kartı takarım resim müzik ve videolar kartta olur oyun uygulamalar telefon hafızasında böylelikle bi sorun oldumu sadece uygulamalarım gider :) zaten sony de yedek bile gerek kalmıyo google+ otomatik yedekliyo resim ve videoları. yeni bi resim çektim mi hemen yedekliyo :)sorun çözülmüş açmışlar teli :) konu kapatılabilir.

Üst Alt