Haber Lumia 530 Resmi Duyurusu Yapıldı İlk Demo Videosu Yayınlandı.

Sponsorlu Bağlantılar

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Şimdi bu telefon L920 den kalın mı O.o

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Kazanan belli :tebessüm:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Serhan, Murat Alper, dakamon ve 1 kişi daha
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Zaten 900-1000TL ye kadar hiçbir WP'yi bir Androidle karşılaştırılmamalı. Performans olarak kat kat üstünler. Kamerasıda diğer markaların aynı kategorideki cihazlarına göre daha iyi oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto

ErenMSC

Üye
Boş,,

PureFood

PureFood

Üye
Eğer 400-450 olursa fiyat ilgi çekici olabilir. Ha 500 olursa bence fazla pahalı olur. Düşük donanım eşittir dandik demek değildir. Misal birisi birine ya da kendine telefon alıcak yeni olsun şekil olsun özelliğe gerek yok alo desin yeter tatminkar kamerası olsun, oyun açsa da açmasa da olur tarzındaki kişilere hitap eden bir cihaz bu. Kalkı ki herkesin bütçesi farklı. Bence doğru politika izliyor Microsoft. Samsung hâlâ çatır çatır 512 RAM içeren cihazlar çıkarıyor. Portalı takip eden arkadaşlar bilir. Biraz geniş düşünmek lazım.
Kazanan belli :tebessüm:
Gerçekten muazzam.

mert_ozcan

mert_ozcan

Üye
Üst düzey telefonlarla karşılaştırıp da çöp demek haksızlık olur..Evet özellikler bayağı bir düşük ön kamera flaş hiç saymıyorum bile otofokus yok 480p video çekimi kamera konusunda nokia sitesinden bakınca diğer lumialarda bulunan sinemagraf panaroma gibi özelliklerde gözükmüyor
Ayrıca here maps yok here drive ve bing haritalar gözüküyor

Bu kadar kırpılmış özelliklerle gidipde 500 lira veya yukarısı bir fiyatla çıkarırlarsa nokia'yı çok sevmeme rağmen işe yaramaz bir cihaz olur kesinlikle..
Ama 400-450 lira arası bir fiyatla çıkarsa (ülkemiz şartlarında pek sanmıyorum) bence fiyatına göre alınabilir bir telefon olur kesinlikle

Bay H

Bay H

Üye
Telefonun 4 Eylülde İngiltere'de 60£ den satılması bekleniyor.

emz

emz

Üye
Ne yani yıl 2014 oldu diye 500tl'si olan telefon almasın mı? Nasıl bir mantık yürütüyprsunuz çözemiyorum kusura bakmayın.

Abi çözeceğin şekilde açıklayayım o zaman. 500₺ paramız var elimizde. Bu para ile 520-525-530 alalım diyelim. 520 ile 525 aynı kafa ancak tek fark ram. 520 --->2012, 525--->2013, 530--->2014. Abi burada en önemli nokta 525 en gelişmiş cihaz olarak kalıyor. Şimdi sen ram sıkıntısını biliyorsun. Sistemi biliyorsun ne seçersin? 525 olur anca. İşte bizim kızmamız da bu. Adam o paraya gidip yeni model almaz. Bizde diyoruz ki madem yeni cihaz çıkartıyorsun alınacak tarzda çıkart. Ki ben 520'yi 450₺, 525'i de maksimum 500₺ verir alırım ki daha ucuz bile bulunur. Sıfır cihazda sen tercih yap abi. Burada bir mantıklı üretim yok. Ayrıca işlemci için de gidip diğer şeyler bırakılmaz yani :|

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

ihsan.snmz

Üye
520den farkı yok :)

• Beğen
Tepkiler: emz
bozokluht

bozokluht

Üye
Abi çözeceğin şekilde açıklayayım o zaman. 500₺ paramız var elimizde. Bu para ile 520-525-530 alalım diyelim. 520 ile 525 aynı kafa ancak tek fark ram. 520 --->2012, 525--->2013, 530--->2014. Abi burada en önemli nokta 525 en gelişmiş cihaz olarak kalıyor. Şimdi sen ram sıkıntısını biliyorsun. Sistemi biliyorsun ne seçersin? 525 olur anca. İşte bizim kızmamız da bu. Adam o paraya gidip yeni model almaz. Bizde diyoruz ki madem yeni cihaz çıkartıyorsun alınacak tarzda çıkart. Ki ben 520'yi 450₺, 525'i de maksimum 500₺ verir alırım ki daha ucuz bile bulunur. Sıfır cihazda sen tercih yap abi. Burada bir mantıklı üretim yok. Ayrıca işlemci için de gidip diğer şeyler bırakılmaz yani :|

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]
Ki işlemci 4 çekirdekler olsa da snapdragon 200 520'den ucuza satılırsa bi şansı olabilir. Bi de rakipleri hızla artıyor 450 liraya böyle bi seçenek de var artık Türkiye'de :)

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
520'nin kasa bozulurmuyaaaaa. bu bildiğin 620 kasası :catcat:

Bay H

Bay H

Üye
Türkiye de de cihaz listelendi.

Serhan

Serhan

Üye
1 gb ram sa alırım değilse :(

Emre

Üye
450 tl gelir bu

beats

beats

Üye
Lumia 530 ile birlikte Microsoft Mobile markalaşmaya başlıyor.

Rainesto

Rainesto

Üye
1 gb ram olsa hiç düşünmeden geçerdim

Bay H

Bay H

Üye
Cihaza ait WMPowerUser sitesinden inceleme videosu geldi.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
adamların dediği gibi o fiyata 4 çekirdekli telefon yok ama yine de flaş olsaymış iyiymiş
ayrıca 128gb kart desteği var diyor ama 128gb hafıza kartı neredeyse telefonla aynı fiyat, bu telefonu alan en fazla 16gb takabilir :)
yine de bu cihaz tutar, halihazırda en fazla satılan model lumia 525

Üst Alt