Linux mint mate inatla kurulmuyor!!!

Sponsorlu Bağlantılar

boneandbone

boneandbone

Üye
    Konu Sahibi
Linux mint mate inatla kurulmuyor!!!
Ya dostlar cidden çıldıracağım. 2 gündür Linux mint mate 64 bit kurmaya çalışıyorum ama sürekli bir aksilik çıkıyor. Bilgisayarım IdeaPad 320 Windows 7 64 bir yüklü. Her neyse sorunum şöyle; SD kartıma isoyu yazdırıyorum. İso doğru inmiş kontrolünü de yaptım. Bir sürü program ile yazdırdım. (Rufus, UNebootin, Live USB Creator daha var böyle 2 tane daha) Fakat boot menüsünden kartı seçiyorum, ekran da bir güzel geliyor buraya kadar sıkıntı yok. Ama install linux diyince ya donuyor, ya çöktü hatası veriyor her denediğimde böyle oluyor. Diğer bir şekilde compatibility modunda başlatıyorum böyle kurabiliyorum ama yine yeniden başlattığımda bu sefer de başka bir sıkıntı veriyor. Ekran donuyor yine kullanılamaz hale geliyor. Yeniden başlattığımda da busybox hatası vs veriyor vermese de aynı şekilde donuyor. Lütfen yardımcı olun nasıl kurabilirim mint'i acaba mate sürümünden mi?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ANIL

ANIL

Admin
UEFI desteği varsa devredışı bırakıp deneyebilirsin. SD karttan dolayı aynı problemi yaşayanlar var yabancı kaynaklarda.

boneandbone

boneandbone

Üye
    Konu Sahibi
Zaten legacyde uefi devre dışı anlamadım valla
UEFI desteği varsa devredışı bırakıp deneyebilirsin. SD karttan dolayı aynı problemi yaşayanlar var yabancı kaynaklarda.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
SD kart harici bir cihazla bağlanmıyorsa boot süresini azaltmak için kullandığın cihazın üretici tarafından boot edilemez olarak işaretlenmiş olabilir
harici bir okuyucu ya da USB bellek kullanarak yükleme yapmak sorununuzu çözebilir
eğer sd kart üzerinden çalıştırmak istiyorsanız
SD kartların IOPS değerleri çok düşük olduğu için verim alamayabilirsiniz eğer windows kullanmayacaksanız Sata bir sürücüye kurmanızı tavsiye ederim

boneandbone

boneandbone

Üye
    Konu Sahibi
Usbye de yazdırdım fakat sonuç aynı donma problemi var.
SD kart harici bir cihazla bağlanmıyorsa boot süresini azaltmak için kullandığın cihazın üretici tarafından boot edilemez olarak işaretlenmiş olabilir
harici bir okuyucu ya da USB bellek kullanarak yükleme yapmak sorununuzu çözebilir
eğer sd kart üzerinden çalıştırmak istiyorsanız
SD kartların IOPS değerleri çok düşük olduğu için verim alamayabilirsiniz eğer windows kullanmayacaksanız Sata bir sürücüye kurmanızı tavsiye ederim

vedat1966

vedat1966

Üye
Hocam 32 bit deneyebilir misiniz?

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

boneandbone

boneandbone

Üye
    Konu Sahibi
boneandbone

boneandbone

Üye
    Konu Sahibi
32 bir denedim yükledim ama pişman oldum bazı uygulamaları yukleyemedim. Windows'un yanına kurmam gerekiyordu silmişim yanlışlıkla windows'a döndüm geri. Wine uygulamasını vs yüklerken hata verdi sürekli.
Hocam 32 bit deneyebilir misiniz?

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PALA.

PALA.

Üye
Live olarak açıldıktan sonra windowsun yanına kurabilirsiniz, ancak tavsiyem güncellemeleri kurulumdan sonra alın. Çünkü ağ bağlantısında kopmalar olunca sıkıntı çıkartabiliyor. En iyisi kurulumdan sonra güncellemek.

Üst Alt