Linux Kullanıcıları Klübü / Kurulum & Yardım & Destek

Sponsorlu Bağlantılar

UpOneTR

UpOneTR

Üye
1 ay olcak nerdeyse ubuntu kullaniyorum bende evdekilerde memnun
Ama mint daha iyi diyorlar acaba aradaki fark nedir mintin ubuntuya gore artisi nedir önerir misiniz ve öneriyorsaniz bi link verir misiniz
Bide mint türkçe mi

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
1 ay olcak nerdeyse ubuntu kullaniyorum bende evdekilerde memnun
Ama mint daha iyi diyorlar acaba aradaki fark nedir mintin ubuntuya gore artisi nedir önerir misiniz ve öneriyorsaniz bi link verir misiniz
Bide mint türkçe mi
Artık tüm linux sürümleri Türkçe desteği sunuyor, ubuntu tabanlı mint zaten kabaca belirtmek gerekirse, arayüz ve paket yapısı farklı sadece daha hafif geliyor aslında bana genelde orta seviyeli masaüstü ve laptoplar için ideal :oke:

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Artık tüm linux sürümleri Türkçe desteği sunuyor, ubuntu tabanlı mint zaten kabaca belirtmek gerekirse, arayüz ve paket yapısı farklı sadece daha hafif geliyor aslında bana genelde orta seviyeli masaüstü ve laptoplar için ideal :oke:

Abi tam anlamadim ubuntumu daha idel yoksa mint mi sen ne önerirsin simdilik gunluk kullanim icin yukliycem
Ve driver sorunum olmaz diye dusunuyorum bilesenler yeni almistim mintdada olmaz degil mi driver sorunu
Kisaca mint mi ubuntu mu ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kısaca mint kardeşim :oke: hiçbir sıkıntı yaşamazsın :cool
olursa biz burdayız :)

• Beğen
Tepkiler: MaxiHan ve UpOneTR
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Memnuniyetle
şimdi can alıcı noktaya geleyim windowsda güzelce usbye boot edebiliyordum dosyayıda bunu nasıl yüklicem şuan ubuntu kurulu

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
şimdi can alıcı noktaya geleyim windowsda güzelce usbye boot edebiliyordum dosyayıda bunu nasıl yüklicem şuan ubuntu kurulu
Çiftmi kuracaksın sistemi ki tavsiye etmem ;) onun dışında tek bir bölüme kurmanı tavsiye ederim Grup daha stabil çalışıyor. Lili USB ile yazdır iso dosyasını bölümde var anlatımı ;)

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Çiftmi kuracaksın sistemi ki tavsiye etmem ;) onun dışında tek bir bölüme kurmanı tavsiye ederim Grup daha stabil çalışıyor. Lili USB ile yazdır iso dosyasını bölümde var anlatımı ;)
bilgisayarda ubuntu yüklü demiştim bunda nasıl kurcam usbye

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
bilgisayarda ubuntu yüklü demiştim bunda nasıl kurcam usbye
Usb üzerinden mi çalıştırmak istiyorsun anladım orasını :hmmm Usb'ye kurabilirsin ancak stabil çalışmaz live olarak tavsiye etmiyorum ancak live Usb Creator de bunun için bir alan ayırıp oraya kurabilirsin açılışta usb üzerinden boot edersin. Amacın sistemi kurmadan denemek ise bunu zaten usbye dosyayı yazdırdıktan sonra live olarak test etme şansın var bilgin olsun ubuntu veya başka bir sistemi bozmadan.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Usb üzerinden mi çalıştırmak istiyorsun anladım orasını :hmmm Usb'ye kurabilirsin ancak stabil çalışmaz live olarak tavsiye etmiyorum ancak live Usb Creator de bunun için bir alan ayırıp oraya kurabilirsin açılışta usb üzerinden boot edersin. Amacın sistemi kurmadan denemek ise bunu zaten usbye dosyayı yazdırdıktan sonra live olarak test etme şansın var bilgin olsun ubuntu veya başka bir sistemi bozmadan.
abi gülücük de kullanamıyorum nolur anla
iso dosyasını indirdik ya bu verdiğin programla windows kullanıyor olsam çok rahat usbye ayzdırabilirdim ama şuan pcde ubuntu yüklü ve ubuntu için bir program yada yol varmı iso dosyasını usbye yazdırcam sonra normal format atıp mint yüklicem pcye

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
abi gülücük de kullanamıyorum nolur anla
iso dosyasını indirdik ya bu verdiğin programla windows kullanıyor olsam çok rahat usbye ayzdırabilirdim ama şuan pcde ubuntu yüklü ve ubuntu için bir program yada yol varmı iso dosyasını usbye yazdırcam sonra normal format atıp mint yüklicem pcye
Eh yaşlılık idare et kim sana dedi git katıl diye ben senin yerine gülerim :D :D :D . Buyurunnn :D

• Beğen
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Eh yaşlılık idare et kim sana dedi git katıl diye ben senin yerine gülerim :D :D :D . Buyurunnn :D
Şuan yukluyorum ve mintin tasarimi daha cok hosuma gitti sanki bakalim mint dada market var mi uygulama icin ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Birazda tasarim icin seviyorum zaten linuxsu
Aynı zamanda stabil de yapısını iyi çözmeye bak ama heves olmasın sonra çok sıkıntı çekersin TErminali aç "hi Linux help me " de :D

• Beğen
VKUCUKSAHİN

VKUCUKSAHİN

Üye
Trenta OS'i onerecem arkadaşlar size. Görünümü mac os x gibi. Yalnız Alpha sürümde Türkçe desteği gelmedi sanırım son güncelleme de ne oldu bilmiyorum. Eğer farklı bir tat istiyorsanız deneyebilirsiniz :tebessüm: Final sürümü birkaç ay içinde yayınlanır diye düşünüyorum şahsen :) Iyi forumlar

iblah60

iblah60

Üye
os fotoları da olsa iyi olur du

Üst Alt