LG Root Rehberi Bölüm 2

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
LG Root Rehberi Bölüm 2
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizler için LG Root Rehberi Bölüm 1 konusunda bahsettiğim cihaz haricinde diğer bazı lg modellerine nasıl root yapılacağını anlatacağım. Bu konuda bulunan root işlemlerinden sonra cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir. Burada bulunan işlemler sadece aşağıda spoiler içerisinde belirttiğim lg modelleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

• LG Root işlemlerine başlamadan önce cihazınızda bulunan önemli bilgi ve dosyalarınızın mutlaka yedeğini alın.
  • Cihazınızın pil seviyesinin en az %50 civarında olmasına dikkat edin.
  • Ayarlar / geliştirici seçenekleri menüsünden usb hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin.
  • Eğer geliştirici seçenekleri menüsü açık değil ise ayarlar/telefon hakkında kısmından yazılım bilgisine girin ve derleme numarasının üzerine 6-7 defa üst üste basın.
  • LG Driver dosyalarının bilgisayarınızda yüklü olduğuna emin olun.
  • tıklayın ve root için gerekli olan dosyayı bilgisayarınıza indirerek bir klasöre çıkartın.
  • LG telefonunuzu usb kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayın ve indirmiş olduğunuz dosyayı açın Run ioroot.bat çalıştırın.
  • Daha sonra ekranda yer alan gerekli yönergeleri takip ederek root işlemini bitirebilirsiniz.
  • İşlemler bittikten sonra telefonunuz yeniden başlatın.
  • Cihaz açıldıktan sonra menüde supersu uygulaması olup olmadığını kontrol edin.
  • Root check uygulaması yükleyerek root yetkisi olup olmadığını kontrol edin.
  • Eğer supersu uygulaması yüklü değil ise root işlemlerini baştan yapın.

Ekli dosyalar

xclark

xclark

Üye
Bu yolla h815tr rootlanabilirmi acaba?

metallistm

Üye
g2 ye ressurection remix 7.1.2 kurdum. bir türlü root yetkisi veremedim. geliştirici seçeneklerinden uygulamalar ve adb seçtiğim halde supersu ve root checker root yok diyor. nasıl root edicem yardım edebilir msiniz. kaç defa yeniden yükledim yine aynı

Üst Alt