LG Optimus Black Sorunları ve Çözümleri Hakkında ! Ana Konu

Sponsorlu Bağlantılar

Sorunlarınız Çözüldümü ?

• Evet

Kullanılan: 7 30.4%
  • Hayır

Kullanılan: 16 69.6%

• Kullanılan toplam oy
    23
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
LG Optimus Black Sorunları ve Çözümleri Hakkında ! Ana Konu
Arkadaşlar forumda lg optimus black hakkında sorunu olan arkadaşlar bu başlık altında, özellikle etiketleme işlemi yaparak belirtirlerse sorunlarını elimden geldiğince hepsine cevap vermeye çalışacağım..

Arkadaşlar Burada yazılanlar olursada okumadan soru sormamanızı tavsiye ederim, çünkü tekrar tekrar aynı şeyleri yazmıyalım.. Ana konu olsun ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Etiketleme işlemini : Konuyu beğenirseniz dahi muhakkak oraya yönleneceğimdir.. güncell olarak sorunlarınıza çare bulmaya çalışacağım... Bilginiz olsun...

İyi günler.

• Beğen
Tepkiler: kuluncak, namles38, y n s c n ve 1 kişi daha

y n s c n

y n s c n

Üye
Çok faydalı bi konu olmuş cem abi, bi sorunum olursa direk sana gelirim :)

• Beğen
Tepkiler: technoshark
Masha

Masha

Üye
Bir sorunum yok ama Optimus Black için Uzaktan Yardım seçeneği hakkında bilgi alabilir miyiz?

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Bir sorunum yok ama Optimus Black için Uzaktan Yardım seçeneği hakkında bilgi alabilir miyiz?

Tabiki, kısaca anlatayım size..

Optimus black'te uzaktan yardım seçeneğini tıklıyoruz. RemoteCall yazan sekme vardır, yalnız farklı romlarda falan mevcut değil bunu baştan söyliyeyim.. Kendi Orjinal romunda var bu uygulama...

RemoteCall Diyoruz. Muhakkak Wifi bağlantımız olması lazım, Ki uzaktan erişim olabilsin.
Sonra bir sekme çıkıyor karşımıza onay verip devam ediyoruz. karşımıza Bir ekran çıkıcak ve bu ekranda bizden şifre isteyecek, bu şifreyi vericek olanda LG Teknik Servis..

LG teknik servisi arıyoruz. Uzaktan erişim şifremizi alıyoruz.. Sorunumuzu Söylüyoruz.. O dakika anında müdahale ediyorlar.. sizde izliyorsunuz :)

• Beğen
Tepkiler: Masha
Masha

Masha

Üye
Çok teşekkür ederim. :)

• Beğen

erdenn

Üye
öncelikle mrb. benim optimus black telefonumda bazen bi çeşit kitlenme oluyo. tam olarak kitlenme değil de rehberimde sim kartımdaki numaralarım gözükmüyo.arama yapamıyorum.beni kimse arayamıyo ulaşılamıyorum yani. acaba sim kartımda mı bi sorun var telefonumda mı? başka böyle sorun yaşayan varmı acaba ???

moxelu

moxelu

Üye
Hangi romu kullanıyorsun veya go launcher kullanıyormusun ?
Bende de Nova 8 + Go Launcher kullanırken bu şekilde sıkıntı yaşıyordum , en sonunda cihazı sıfırladım artık nova 8 ve orijinal launcher kullanıyorum bir sıkıntı yok şu an.

• Beğen

erdenn

Üye
orjinal rom kullanıyorum ve go kullanıyorum. ama bende sıfırlayıp orjinalini kullanacam artık eğer sorun buysa. teşekkürler...

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Hangi romu kullanıyorsun veya go launcher kullanıyormusun ?
Bende de Nova 8 + Go Launcher kullanırken bu şekilde sıkıntı yaşıyordum , en sonunda cihazı sıfırladım artık nova 8 ve orijinal launcher kullanıyorum bir sıkıntı yok şu an.

İlgin ve Çözümün İçin Teşekkürler...

Evet arkadaş, @moxelu arkadaşın dediği gibi sorun üreten uygulamaları kaldırman gerekebilir, android telefonlarını PC gibi gör, yalnış bir uygulama sonrasında telefonunun yavaşlamasına zorlanmasına, hızının kesilmesine neden olabilirsin..

Seçtiğin yazılımları dikkatlice seçmeni tavsiye ederim..

İyi Günler.

erdenn

Üye
teşekkürler arkadaşlar...

• Beğen
Tepkiler: sercikan ve technoshark
moxelu

moxelu

Üye
Sorunum var usta, Bu telefona UpTestEX_mod2_marwin veya B2CAppSetup ile rom atamıyorum. Her denememde şu hatayı alıyorum " MOD UpTestEX MFC Application Çalışmayı Durdurdu" nasıl rom atıcam ben bu telefona ? Hem xp de denedim hem w7 de. Sonuç hep aynı.

Nova8 veya CM7 atıyorum sıkıntı yok, fakat orjinal romları manuel atamıyorum.Başkalarının başınada gelmiş bu olay ama kimse çözüm bulamamış sanırım. Souruyu soran sırra kadem basmış.

• Beğen
Tepkiler: sercikan
Buraxlive

Buraxlive

Üye
yeni bir anfroid telefon almayı düşünüyorum banz optimus blacki ayrıntılarıyla güzelce anlatırmısınız ve tavsiye edermşiniz ? Tüm hd oyunları en ufak kasmadan açması lazım. İnternette çok dolaşıyorum kullanışlı ve flash player tam yük olmalı. Ve dokunmatigi çok hassas olmalı arkadaşlar.

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Sorunum var usta, Bu telefona UpTestEX_mod2_marwin veya B2CAppSetup ile rom atamıyorum. Her denememde şu hatayı alıyorum " MOD UpTestEX MFC Application Çalışmayı Durdurdu" nasıl rom atıcam ben bu telefona ? Hem xp de denedim hem w7 de. Sonuç hep aynı.

Nova8 veya CM7 atıyorum sıkıntı yok, fakat orjinal romları manuel atamıyorum.Başkalarının başınada gelmiş bu olay ama kimse çözüm bulamamış sanırım. Souruyu soran sırra kadem basmış.

İndirmiş olduğunuz Rom ile alakalı problem olabilir. Farklı bir rom ile denemenizi tavsiye ediyorum.

yeni bir anfroid telefon almayı düşünüyorum banz optimus blacki ayrıntılarıyla güzelce anlatırmısınız ve tavsiye edermşiniz ? Tüm hd oyunları en ufak kasmadan açması lazım. İnternette çok dolaşıyorum kullanışlı ve flash player tam yük olmalı. Ve dokunmatigi çok hassas olmalı arkadaşlar.

LG

Sana Tavsiyem Burayı İncele.. Detaylı anlatım sitemizde mevcut ;)

• Beğen

burky35

Üye
Merhaba . Ben telefonu yeni almış bulunmaktayım icine sadece 2 oyun , youtube facebook ve whatsapp yukledım ama klavye ve sayfa gecıslerınde takılmalar oluyor arada bunu baska bır launcher yükleyerek mi çözebilirim veya başka ne yapabilirim .

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
ilk günden alınan cihazda takılmaların olması biraz tuhaf geldi bana, versiyonunu güncelleştirmeyi denermisiniz ? olmadı En son yüklediğiniz oyunla alakalı problemde olmuş olabilir, oyunları kaldırıp bir test etmenizi tavsiye ederim.

• Beğen

walcom

Üye
merhaba dün akşam tel şarjdaydı pili tam doldurdum sonra mesaj göndermek istedim arkadaşa fakat ne benm mesajlar gidiyor nede karşıdan geliyor fakat arama yapılabiliyor internet bağlantısında da sıkıntı var kopuyor ve mesajlar kısmında sorunlar çıkıyor bazı mesajlar siliniyor yeniden geliyor bazen numaraya dönüşüyo isimler saçmalıyor telefon yani böyle bi sorunum var ??

• Beğen
y n s c n

y n s c n

Üye
merhaba dün akşam tel şarjdaydı pili tam doldurdum sonra mesaj göndermek istedim arkadaşa fakat ne benm mesajlar gidiyor nede karşıdan geliyor fakat arama yapılabiliyor internet bağlantısında da sıkıntı var kopuyor ve mesajlar kısmında sorunlar çıkıyor bazı mesajlar siliniyor yeniden geliyor bazen numaraya dönüşüyo isimler saçmalıyor telefon yani böyle bi sorunum var ??

Optimus Black'in şebeke ayarlarında bir sorun oluşmuş olabilir.. Fabrika ayarlarına geri dönmeyi denermisiniz.

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi

Güncelleme yaptınız mı ? telefonunuza güncelleme yapmanızı tavsiye ederim ;) şuanki versiyonunuzu söylerseniz yardımcı olmaya çalışayım diyeceğim ama güncelleme yapmanız daha iyi olucaktır.

• Beğen

sercikan

Üye
bende yaklaşık 1-1,5 aylık bir optimus black kullanıcısıyım telefon görenleri hayran bırakıyor gerçekten güzel bir telefon fakat sıkıntı şu ki telefonun sesi çok kısık geliyor bana gürülütülü ortamlarda neredeyse duyulmuyor diyebilirim bir ses yükseltme şifresi vs.bişey varmı acaba

Üst Alt