LG G5 (G4-G3) Miracast - Hızlı Şarj - GPS sorunu %100 çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

ERKAN1907KAYA

ERKAN1907KAYA

Üye
    Konu Sahibi
LG G5 (G4-G3) Miracast - Hızlı Şarj - GPS sorunu %100 çözüm
Arkadaşlar bir aylık LG G5 kullanıcısıyım. telefon fiyatına göre oldukça ileri seviyede bir cihaz.
G5 ten önce windowsphone kullanıyordum ve işim gereği GPS i aktif kullanıyorum. Windowsphone GPS kullanımı konusunda oldukca ileri seviyedeydi.
ANCAK: LG G5 i aldıktan sonra birkaç sorunla karşılaştım.
sıfır cihaz olmasına karşın "hızlı şarj" olmuyordu, "GPS Lokasyon" bulamıyordu, "Miracast özellikli TV-Cihazlara" bağlanıyor diyip bağlantı gidiyordu.
çok araştırmama rağmen kayda değer bir sonuç elde edemedim
özellikle GPS sorunu LG G2'den tibaren gelen bir sorun olduğunu öğrendim
GPS-HIZLI ŞARJ-MİRACAST sorunlarını %100 çözdüm ve bunu kendi cihazımdan ziyade iki adet G5 ve bir de G4 te denedik. sorunsuz şekilde başarıya ulaştık.
çok basit bir çözüm:
1) ayarlar > smart cleaning ile ilk önce cihazımız dan gereksiz dosyaları kaldırıyoruz.
2) "ALL-IN-ONE TOOLBOX" uygulamasını telefona kuruyoruz (bu uygulamayı birçok uygulama arasından detaylı inceleyerek seçtik) ( )
3) GPS DURUM uygulamasını telefona kuruyoruz. ( )
4) ilk önce all-in-one uygulaması ile "temizleme" uygulamasını uyguluyoruz. araç kutusu içerisinden "başlangıç" seçeneklerine girerek pek kullanmadığımız gereksiz uygulamaların ilk başta açıkmasını engelliyoruz (tercihen)
bu işlemler ile telefonumuz HIZLI ŞARJ özelliği ve MIRACAST özelliği sorunsuz şekilde çalışmaya başlıyor.
5) GPS durum uygulamasından önce yukarıda belirttiğimiz işlemleri yapmanızdan sonra GPS Durum uygulaması hakkını vermeye başlıyor. bunun için de uygulamayı açıp; A-GPS Bilgi ekranını açıp ilk önce sıfırla diyoruz. uygulamayı tamamen kapatıp (arka planda çalışmayacak şekilde) tekrar açıp aynı A-GPS bilgi ekranından "İNDİR" şeçeneği ile indirmeyi gerçekleştiriyoruz. indir işlemi bir saniyelik durum. en son telefonu açıp kapatıyoruz. artık GPS Lokasyon bulma işlemi sorunsuz çalışacaktır.
GPS; navigasondan farklı çalışan bir özelliktir. telefonda şebeke olmasa da, uçak modu açık olsada direk uydu ile bağlantı kurduğundan çalışan bir özelliktir. her ne kadar telefonlarımız çok iyi cihazlar olsada GPS lokasyonu bulma işi GPS Cihazları gibi hassas ilgilenilmesi gerekmekte. yani; evinizde bu dediklerimi yaptıktan sonra uydu yakalama işlemi yavaş olur, ya da bulamaz, kormanıza gerek durum değil. bulunduğunuz evde, sokakta apartmanın yüksekliği, sokakta bulunan apartmanların sıklığı yüksekliği, çatı katında olsanız dahi evin çatısından dolayı GPS lokasyon işlemi herzaman ciddi oranda etkilenecektir. bunun için dışarıdayken, balkondayken, sık sokaklarda iseniz yüksek katlarda GPS Durum uygulamasını açtığınızda GPS yakalamasıyla birlikte koordinatları anında ekrana getirecektir.

tavsiye: "ALL-IN-ONE TOOLBOX" uygulamasını detaylı inceleyin derim. sistem uygulamarı arasında reklamla sizi boğmadan çok seçenekli özellikleri ile telefona hükmediyorsunuz. APP2SD özelliği gerçekten süper ötesi bir özellik

Son düzenleme:

Misafir - 832748

Gerçekten yürekten çook teşekkür ediyor ve emeğinizden dolayı alkışlıyorum sizi... LG G5 telefonumda GPS sorunu vardı ve GPS bir türlü aktif olmuyordu, konum hizmetlerinden faydalanamıyordum ve haliyle navigasyon çalışmıyordu. yaklaşık 5 gündür bu konuyla ilgili araştırmadığım site ve izlemediğim video kalmadı desem yeridir. Bütün bilgiler ve videolar , telefonun içini açıp GPS soketlerine alüminyum folyo desteği yapın durumuna yöneltiyordu. Fakat telefonum çok temiz ve yeni ..Ben bunun doğruluğuna inanmadım ama en son çare telefonun içini açmak olarak düşünüyordum . Bu durumda son derece tehlikeli olduğundan kara kara düşünüyordum , servise gitsem enaz 150 isteyecekler , kendim açmaya çalışsam ekranı kırarım diye endişeleniyordum. Ama GPS çalışmaması da son derece canımı sıkıyordu. Arkadaşlarla buluşmak istesem , konum at deseler konum atamıyordum. Telefonu satmayı bile düşünmüştüm. Sonra bu makaleyi okudum. Açık söyliyim başta inanmadım ama sonra mantık yürütünce atık dosyaların veya telefonun içten bir ayarsızlıkların GPS in çalışmasına engel olabileceğinin doğru olabileceğine inandım .. Denemekten ne kaybederim dedim ve yazılan programları google playden indirdim ve harfiyen dediklerinizi uyguladım , hadi bismillah dedim ve telefonu kapayıp açtım... ŞAAAAK bir baktım gps sinyali geldi .. Nvigasyonu açtım tıkır tıkır çalışıyor.. Mutluluğumu anlatamam.. Allah bu güzel bilgileri paylaştığınız için , sizden razı olsun. İşiniz gücünüz rast gelsin , her konuda kazancınız bol olsun ,diyecek bişey bulamıyorum ... İnsanlık ölmüş diye düşündüğüm bu günlerde, yeni bir çığır açtınız valla... Minnettarım.. SAYGILAR SUNUYORUM... Ugur Oktay Öztürk
Öncelikle teşekkürler ben LG g5 kullanıyorum ve telefonum konum bulamıyor dediğiniz şekilde smart cleaning açıp geçici dosyalar ve raw dosyayı açıp temizledim daha sonra All in öne adlı uygulamayı açıp başlangıç i butun uygulamaları seçip devre dışı biraktim sonra GPS durum u açıp A GPS durumunu yönet kısmını açıp sıfırla dedim ve kapattım açtım tekrar aynı yerden indir seçeneğini seçip indirdim ve teli kapatıp açtım ama halen çalışmıyor rica etsem nerede yanlış yapmışım Söyler misiniz.
Lg g5 gps sorunu vardı bende , anteni yapıltığı yerden çıkardım, altına küçük çift taraflı bant yapıştırdım, anteni tekrar yerine yerleştirdim. Anten mevcut yerine göre yükselmiş oldu Antenin diğer kasa kısmına temas eden yaylarınıda kibarca yukarı çekerek mesafesini uzattım. Tüm sorun çözüldü. Diğer çözünlerde sorun yaşamıştım.

Üst Alt