Öneri Lg G4 kapanma sorunu ve garanti

Sponsorlu Bağlantılar

ortak42

ortak42

Üye
    Konu Sahibi
Lg G4 kapanma sorunu ve garanti
Arkadaşlar geçen sene ikinci el aldığım g4, aldığım günden beri bir kere bile olsa kendi kendine reset atmadı ve dün ansızın kapandı bir daha açılmadı. Şarj'a takıyorum tepki yok, batarya g3 bataryasını elimle tuttum yine açılmadı muhtemelen anakart yandı.
Şimdi benim cihaz tr vodafoneden alınmış fatura fotokopisi var normal şartlarda garanti devam ediyor. Ama cihazın arkasinda ne olduğunu bilmediğim etiket var ve vidasinin birisi düşmüş muhtemelen ya daha önce açıldı yada vida ısınmadan dolayı düştü. Pazartesi konya piksel elektronike götüreceğim isinmaktan vidanin düştüğünü söyleyeceğim sizce ihtimal nedir? Ve o etiket ne için yapıştırılır? Bazi forumlarda gördüm onu söküp altını temizleyip garantiye verenler falan olmuş?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Hiç bir Olumlu sonuç çıkacağını sanmıyorum. Sizden önce zaten belli ki Cihazın içini açıp kurcalamislar. LG Yetkili servisi de Onu anlamayacak kadar Salak Değiller. Geçmiş Olsun. Cihaz cop olmuş.

ortak42

ortak42

Üye
    Konu Sahibi
Hiç bir Olumlu sonuç çıkacağını sanmıyorum. Sizden önce zaten belli ki Cihazın içini açıp kurcalamislar. LG Yetkili servisi de Onu anlamayacak kadar Salak Değiller. Geçmiş Olsun. Cihaz cop olmuş.
Hocam benim anlamadığım o etiket vida açilırsa garantisi bitsin diye yapıştırılıyor. Dışarıda bir telefoncu neden yapıştırsın ki? Lg servisinin de yapıştirdığını hiç görmedim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bazen kendi kendine kapanıp birkaç gün bekledikten sonra açılan telefonlara şahit oldum. Bir ihtimal biraz bekleyin eğer olmazsa gidebilirsiniz.

Symbianist

Symbianist

Üye
Recovery, boot, download menülerine giriliyor mu?

Eğer batarya gövdeden ayrılıyorsa bir multimetre ile ölçebilirsiniz veya bataryayı götürün bir teyp, tv ya da telefon tamircisi multimetre ile ölçsün evde varsa siz de ölçebilirsiniz (hatta bu tip durumlar için bir tane olması iyi olur bence 10 tl lik bile iyi kötü is görür) . En azindan bir fikir verir.

Lityum bataryalarda güvenlik sigortası da denilebilecek CID (yanlış hatırlamıyorsam) adlı bir bölüm oluyor. Pil bir tehlike durumu ortaya çıkmadan o bağlantıyı kesiyor ve hiç voltaj vermiyor. O zaman da sarja da taksaniz tepki vermez. Bataryasiz telefona sarj aleti takmak gibi düşünün.

İlk etapta aklima gelenler bunlar.

Son düzenleme:
ortak42

ortak42

Üye
    Konu Sahibi
Recovery, boot, download menülerine giriliyor mu? Eğer batarya gövdeden ayrılıyorsa ölçebilirsiniz
Hocam hiçbirine girmiyor tepki bile vermiyor cihaz. Açılıp logoda dönme bile olmuyor full kapalı cihaz

Symbianist

Symbianist

Üye
Hocam hiçbirine girmiyor tepki bile vermiyor cihaz. Açılıp logoda dönme bile olmuyor fu ll kapalı cihaz

Ustteki yazzdıklarımı düzenledim eklemeler yaptım bir daha bakar mısınız

ortak42

ortak42

Üye
    Konu Sahibi
Ustteki yazzdıklarımı düzenledim eklemeler yaptım bir daha bakar mısınız
Evde var amper, voltaj ölçen cihaz. Yarın denerim. Yani %99u telefon logoda iken başa dönüyor ama bu hiç tepki vermiyor var birşey. İnşallah garanti kabul eder de çöp olmaz cihaz
Peki o sağ üst köşede vida üstündeki etiket nedir sizce fabrika koyar mı yada yetkili servis?

Symbianist

Symbianist

Üye
Muhtemelen yetkili servis koymuştur diye düşünüyorum ama yarın bir asus var evde kapagi cikabilenlerden servise gitmişti bir kere. Onda da var mi bakıp soylerim size
Sokme kısmında sorun olmazsa kabul etmesi lazım. Servislerde seevis yazılımı var. Asusu ben öyle kurtarmıştım. Bir defasında Hic tepki vermiyordu.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Hocam benim anlamadığım o etiket vida açilırsa garantisi bitsin diye yapıştırılıyor. Dışarıda bir telefoncu neden yapıştırsın ki? Lg servisinin de yapıştirdığını hiç görmedim
Eğer Cihazın Sistemde daha önceden işlem gördüğüne dair kayıt varsa sorun olmaz.

ortak42

ortak42

Üye
    Konu Sahibi
Muhtemelen yetkili servis koymuştur diye düşünüyorum ama yarın bir asus var evde kapagi cikabilenlerden servise gitmişti bir kere. Onda da var mi bakıp soylerim size
Sokme kısmında sorun olmazsa kabul etmesi lazım. Servislerde seevis yazılımı var. Asusu ben öyle kurtarmıştım. Bir defasında Hic tepki vermiyordu.

Eğer Cihazın Sistemde daha önceden işlem gördüğüne dair kayıt varsa sorun olmaz.
O zaman o etiketi sökmeden götürüyorum servise.