LG G3 Secure Booting Error! Cause: boot verify certification. Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Mrt_Unl

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 Secure Booting Error! Cause: boot verify certification. Hatası
Bugün octOS olan ROM'umu 8.1 Oreo yapmak için farklı bir rom yüklüyordum. Romu yüklemek için 2.8 olan TWRP sürümümü de 3.1'e yükseltmem gerekiyordu. Ancak o sırada telefonum bomboştu çünkü TWRP üzerinden factory reset atmıştım ve backup da yoktu. Yani telefonumda bir işletim sistemi yok. Sadece TWRP'ye girebiliyordum. Bu yüzden internetten TWRP'nin kendi sitesinde bulunan IMG dosyasını alıp twrp menüsündeyken telefonu bilgisayarıma bağlayıp img dosyasını atıp flashladım. Bu konuda pek bilgim olmadığından LG G3'e ayrı bir TWRP .img dosyası flashlanması gerektiğini bilmiyordum. Şimdi de telefonumu Güç Tuşu + Ses Kısma tuşuna -TWRP'ye girmek için kullandığım- basıp TWRP'ye girmeyi denediğimde LG logosu çıkan ekranın sol üstünde Secure Booting Error! Cause: boot verify certification. yazıyor ve logo kısmı gidip ekran kapanıyor, mavi kırmızı ışık yanıyor. Telefonumun Ses Açma tuşuna basılı tutarken USB ile PC'ye bağladığımda download mode'a alabiliyorum. Firmware Update yazısı çıkıyor. Lütfen bana yardım edin, nasıl kurtaracağım bu durumu ? Stock ROM'a da razıyım yeter ki şu telefonu bir açayım. Teşekkürler.
UP UP UP
Her zaman olduğu gibi, yine kendi sorunumu kendim hallettim Allah'ın izniyle. Cidden çok şaşırıyorum, bu tür forumlarda kimseden destek görememek beni üzüyor. Neyse, eğer böyle lanet bir problem yaşayan arkadaşlarım olursa diye ben çözüm yolunu EN AYRINTILI şekilde aktarıyorum.
Haklı çıktım, yapılabilecek tek şey download mode'dan yararlanmaktı çünkü sadece download mode'a girebiliyordum. Baştan şunu söyleyeyim cihazım LG-D855TR V30b idi. Dolayısıyla yapacağım şey, download mode üzerinden stock rom atmaktı. Eğer böyle bir durumda kalırsanız LG Flash Tool'u denemeyin boşuna. Ne 2014'ü, ne 2016'sı işe yaramaz. Sizi paklayacak tek program, LGUP. Ki zaten LG Flash Tool üzerinden download mode'a giriş yaptığınız zaman ve işlemi başlattığınız zaman, Firmware Update ekranı %0'da kalıyor. Yani PC'niz cihazı görmüyor. Ama LGUP öyle mi...
Sonuç olarak yapacağınız şey, LGUP programı ile uygun kdz'yi bulup stock rom atmak. Şimdi adımlara geçelim çünkü LGUP program içi kullanımda her ne kadar basit olsa da düzgün bir upload bulmak neredeyse imkansız. Çoğu uploadda verilen sürümde Unknown Model gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz bu yüzden LGUP'ı yeni fixlenmiş bir setup dosyasıyla beraber indirmenizde fayda var.
İndirme Linki :
Önce program setup'unu, sonra da işlemci setup'unu kuralım. Programımız masaüstüne kurulu bir şekilde gelecektir. Şimdi de OTC'mizi (bir tarafı usb, bir tarafı telefonumuz girişi olan şarj kablosu) bilgisayarımıza bağlayalım. USB tarafını bağladık. Şimdi telefonumuz tamamen kapalı durumdayken Ses açma tuşuna basılı tutaraktan kabloyu bağlayalım. Bu işlem sonucunda aygıt yöneticisi üzerinden check ettiğinizde ''COMx(x = taktığınız portun numarası)'' isimli usbnin bağlı olduğunu görmelisiniz. Yani herhangi bir Bilinmeyen Aygıt durumu söz konusu olursa eğer LGUP cihazı görmez. Bu durumu yaşamamak için gerekli USB driverlarını bilgisayarınıza indirmelisiniz. Bunu LG Mobile Support Tool üzerinden yapabilirsiniz.
Güncel indirme linki :
Download mode'a giriş yaptıktan sonra programımıza girebiliriz. Eğer programı açtığınızda aşağıda gördüğünüz pencere geliyorsa ve portunuz gözüküyorsa programınız hazır demektir. Bu aşamadan sonra programı nasıl kullanacağınız LGDestek sitesinde şöyle anlatılıyor :

• ''Telefon açık yada Download mod da bilgisayara bağlayıp, LG UP programını çalıştırın.
  • LG UP telefonunuzla bağlantı kurunca ilk resinde görülen “UPGRADE” tikini işaretleyin.
  • Yine 1. resimde görülen BIN file solundaki işareti kaldırın.
  • 3 nolu işlem BIN file karşısındaki butonuna (çarpının solundaki) tıklayın.
  • Gelen pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.
  • “REFURBISH” i işaretleyin ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.''
z

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra LG ekranınız gelir, step kısmında ''%100, COMPLETED!'' yazarsa eğer bilin ki stock romu başarıyla kurmuşsunuz demektir. .kdz'den bahsetmedim ama eğer kdz dosyası indirmek istiyorsanız bu siteyi kullanmanızı önerebilirim :

Umarım yardımcı olabilmişimdir, yardım alamasam da :D
İyi forumlar, işinize yaradıysa beğenmeyi çok görmemeniz beni mutlu eder.
ÖNEMLİ NOT - V30b sürümü LGUP ile başarısız oluyor. V30g veya V30j yüklemeniz önerimdir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra

Buğra

Buğra

Admin
Bilgi için teşekkürler çok iyi olmuş sorunun çözümünü yazmanız eminim bir çok kişinin işine yarayacaktır :oke:

BigBoss

Üye
LG g3 için çok dert etme her yerde dosyaları var komple çöksede G3 smart boot dosyaları var onlarla açarsın boarddiagda iş yapıyor diye biliyor. Forumda da vardı koma telefon uyandırma diye.
Qfil dosyaları da var 9008 moda alıp yine uyandırırsın. Bazen kendin uğraşıp yapabilmek daha iyi yarın bir gün etrafındaki insanlara faydan dokunur.

Üst Alt