LG E610/E612/E615 Bootloader Kilidini Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

seyamkk

seyamkk

Üye
peki sende herhangi bir sorun oldumu yani cmw çalıştımı

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
konunun en basinda soyledigim gibi ben henuz yapmadim.sadece xda da boyle bi konuya rastladim ve yardimci olmak amaciyla turkcelestirdim.buyuk ihtimalle haftasonuna kadar dener ve olup olmadigini yazarim.eger olursa hemen video ceker koyarim.yeterki artik su telefon uzerinde biseyler yapabilelim.tek istegim bu :)

seyamkk

seyamkk

Üye
konunun en basinda soyledigim gibi ben henuz yapmadim.sadece xda da boyle bi konuya rastladim ve yardimci olmak amaciyla turkcelestirdim.buyuk ihtimalle haftasonuna kadar dener ve olup olmadigini yazarim.eger olursa hemen video ceker koyarim.yeterki artik su telefon uzerinde biseyler yapabilelim.tek istegim bu :)

Aynen dostum hep aynı roma baylı kalmak istemiyorum eyer olursa her haftada bir rom dediğiştiririz ;)

He bu arada videonu sabırsızlıkla bekliyorum.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
telefonu bu sefer çok güzel bozdum sanırım :) ilk işlem olan bootloader kilidini kaldırma işlemini yaptım yeniden başladı.sonra yeniden başladı. tam terminal emulatörü açtım reset attı kendine telefon. olur dedim tekrar açtım tekrar resetledi kendini. terminal emulatördendir dedim sildim yine resetledi. root u kaldırdım yine resetledi.fabrika ayarlarına geri döndüm yine resetledi. işin garibi şu an telefonu kapalı halde bilgisayardan şarj ediyorum ama o zaman bile usb aleti çıkarılıp takıldı diyor.yani hala kendine reset atıyor. kdz yüklesem sorun düzerlir mi acaba? ya da ne yapmam gerek? ayrıca kdz updater programı maalesef windows 8 de çalışmıyor:/ ona da ayrı bir uyuz oldum

- - - Eklendi - - -

kdz updater çalıştı ama bu sefer kdz dosyası yüklenmiyor :)

- - - Eklendi - - -

sanırım sorunu çözdüm. kdz updater'la firmware yüklerken sürekli bulunamadı falan diyordu ama sonuna kadar bekledim yinede. tam forumdan bir şeyler bakarken bilgisayar ekranında çalışmayı durdurdu dedi ve aniden telefon yeniden başladı. normalde açılmasından en fazla yarım dakika sonra kendini resetliyordu ama şu an tam tamına 5 dakika oldu ve bana mısın :) ama şu an telefonumu rootlamaya bile korkuyorum desem yeridir :)

işte bunlar hep tecrübe oldu bana gece gece :)

hemen firmware yükleme konusu açayım da işine yarar illaki birilerinin :)

seyamkk

seyamkk

Üye
Aman dikkat et

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
vallahi gece gece biraz stres olsam da sorunu cozdugume sevindim:)

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
Hocam Xperia L5 diye custom rom cikmis istersrniz onuda deneyin ve konuya ekleyin...

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
oncelikle bu cwm sorununu cozebilirsek yeni romlar da ekleyebiliriz. ama oncelikle dedigim gibi bu olayin uzerine yogunlasmaliyiz.

seyamkk

seyamkk

Üye
oncelikle bu cwm sorununu cozebilirsek yeni romlar da ekleyebiliriz. ama oncelikle dedigim gibi bu olayin uzerine yogunlasmaliyiz.

Katılıyorum cmw'ye gecebilsek rom sorun deyil ama tel cmw'de açılmıyor.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
benim telefon bootloader i kirinca calismadi, seninki cwm yuklemedi.belki baska bi telefonda calisir bu kodlar :)

- - - Eklendi - - -

yine denedim yine brick oldu benim telefon. sanırım daha da zorlamayayım ben telefonu. yine kdz yükledim maalesef :) ama belki başka bir ülkenin kdz dosyasını yükleyip cwm yüklemeye çalışsak bu sorun ortadan kalkar. ben bunu bir araştırayım en iyisi :))

seyamkk

seyamkk

Üye
benim telefon bootloader i kirinca calismadi, seninki cwm yuklemedi.belki baska bi telefonda calisir bu kodlar :)

- - - Eklendi - - -

yine denedim yine brick oldu benim telefon. sanırım daha da zorlamayayım ben telefonu. yine kdz yükledim maalesef :) ama belki başka bir ülkenin kdz dosyasını yükleyip cwm yüklemeye çalışsak bu sorun ortadan kalkar. ben bunu bir araştırayım en iyisi :))

aynen bak olabilir israil kdz dene o birazdahs stabil

cevdet sunay

Üye
telefonu bu sefer çok güzel bozdum sanırım :) ilk işlem olan bootloader kilidini kaldırma işlemini yaptım yeniden başladı.sonra yeniden başladı. tam terminal emulatörü açtım reset attı kendine telefon. olur dedim tekrar açtım tekrar resetledi kendini. terminal emulatördendir dedim sildim yine resetledi. root u kaldırdım yine resetledi.fabrika ayarlarına geri döndüm yine resetledi. işin garibi şu an telefonu kapalı halde bilgisayardan şarj ediyorum ama o zaman bile usb aleti çıkarılıp takıldı diyor.yani hala kendine reset atıyor. kdz yüklesem sorun düzerlir mi acaba? ya da ne yapmam gerek? ayrıca kdz updater programı maalesef windows 8 de çalışmıyor:/ ona da ayrı bir uyuz oldum

- - - Eklendi - - -

kdz updater çalıştı ama bu sefer kdz dosyası yüklenmiyor :)

- - - Eklendi - - -

sanırım sorunu çözdüm. kdz updater'la firmware yüklerken sürekli bulunamadı falan diyordu ama sonuna kadar bekledim yinede. tam forumdan bir şeyler bakarken bilgisayar ekranında çalışmayı durdurdu dedi ve aniden telefon yeniden başladı. normalde açılmasından en fazla yarım dakika sonra kendini resetliyordu ama şu an tam tamına 5 dakika oldu ve bana mısın :) ama şu an telefonumu rootlamaya bile korkuyorum desem yeridir :)

işte bunlar hep tecrübe oldu bana gece gece :)

hemen firmware yükleme konusu açayım da işine yarar illaki birilerinin :)

dostum benim telefonda sanırım brick oldu kdz yüklemeyi denedim ama telefonumu c görmüyo denemediğim usb dirver kalmadı ama bi türlü yüklemiyor kdzyi phone was not foud diyor başkada bir şey demiyor nasıl yüklediysen bi özet geçebilirmisin senden rica etsem

cevdet sunay

Üye
bende de olmadı telefon hacklendimi bilmiyorum ama cwm yükledikten sonra siyah ekran çıktı error yazıyodu altında da
"cause :boot certification verify" yazıyordu

- - - Eklendi - - -

evet arkadaşlar cwm yi sonunda yükledim birazdan cm10 romu yükleyecem sonuçları sizede açıklarım buradan :)

- - - Eklendi - - -

cwmden yükleyemedim maalesef romu çünkü telefon erdem arkadaşımızdaki gibi kedini resetlemeye başladı ben cwmyi açana kadar reset atıyor kendine şimdi tekrar kdz den eski haline getiricem telefonu inş. düzelir :)

- - - Eklendi - - -

cwmyi den cm10 romunu yüklemeyi denedim ama yüklenmedi bede bide kerneli deiştireyim dedim kerneli internetten bulduğum bi kernel vardı xda da paylaşılmış onu yükleyince komple sapıttı telefon kdz oolmasaydı bildiğin çöp :) neyse ki telefonu tekrardan eski haline döndürdüm şükür :) CWM yi açmak dert geri döndürüken download mode da açmak apayrı bi dert telefonun tuşlarını kıracaktım download mode açılsın diye daha stabil bir yöntem bulunabilirse süper olur benden bu gecelik bu kadar :D

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
aynen ben de yaşamıştım bunları.biraz sıkıntılı oluyor ama öğrenince bir şeyden korkmuyorsun :) başka bir kdz ile bunları yapmayı denemek lazım belkide. ama bu aralar biraz işlerim yoğun zaman bulmakta güçlük çekiyorum. başka bir kdz ile yüklemeyi deneyen olursa yazabilir buraya.

cevdet sunay

Üye
Yokmu yapabilen hala elin gavurları yapıyor youtube a videosunu bile koyuyor bizde yokmu yapan

- - - Eklendi - - -

tekrar denedim bu sefer yükledim cm10 u ama bide şu reset atma olayını halledebilsem süper olucak :)

- - - Eklendi - - -

tahminimce bootloader kilidini tekrar kapatınca bu tekrar başlama olayıda biter ama nasıl kapatabiliriz tekrardan onu bilmiyorum bilgisi olan varmı ?

- - - Eklendi - - -

tamamdr herşeyi düzelttim artık google play hariç hiç bir problemi yok telefonun :) en başından beri yanlış bootloader kilin kullanıyormuşuz :D e610 ait olan bootloader kilidiyle açımak gerekiyor telefonun bootloader kilidini gerisi hep aynı :D şu google play dosyasınıda cwmden kurarsam tamamdır :D

alperwan

Üye
arkadaşlar bu cm10 u nasıl kurucaz bilgisi olan var mı

- - - Eklendi - - -

ayrıca verilen adımları sırasıyla yapınca hiçbir sorun yaşamadan cwm yi yukledım. ama cm10 u nasıl kuracagımı soylersenız daha iyi olacak. normalde telefon 4.0.3 le gelmişti ve telefon hakkında bolumunde e612 yazıyordu. ben kdz ile 4.1.2 yaptım ve ilginç bi şekilde e610 oldu. ben e610 olan dosyayı indirdim sorun yaşamadım.

- - - Eklendi - - -

yalnız şimdi ses kısma ve açma tuşuna basarken telefonu açma tuşuna basıyorum fakat cwm de açılmıyor

- - - Eklendi - - -

tamam çözdüm. termınal emulatorden su komutunu girip reboot recovery yazınca oluyor

• Beğen
Tepkiler: bnerdem ve seyamkk
bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
anlaşılan şu an her şey çözülmüş durumda değil mi? nerenin 610 KDZsini yüklediniz? bende bir deneme yapayım.bu arada telefonun arka kapağını çıkardığınızda 612f mi yazıyor?

alperwan

Üye
610 kdz si yuklemedım ilk sayfada verilen 3 dosyadan 610 olanı yukledım. evet 612f yazıyor. bu linkte 4.1.2 versiyonu rootlu. root içine gömülü kdz nin sen sadece supersu yu indireceksin. bir de bu cm10 u yukleyemedım yardımcı olun lütfen

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Yokmu yapabilen hala elin gavurları yapıyor youtube a videosunu bile koyuyor bizde yokmu yapan

- - - Eklendi - - -

tekrar denedim bu sefer yükledim cm10 u ama bide şu reset atma olayını halledebilsem süper olucak :)

- - - Eklendi - - -

tahminimce bootloader kilidini tekrar kapatınca bu tekrar başlama olayıda biter ama nasıl kapatabiliriz tekrardan onu bilmiyorum bilgisi olan varmı ?

- - - Eklendi - - -

tamamdr herşeyi düzelttim artık google play hariç hiç bir problemi yok telefonun :) en başından beri yanlış bootloader kilin kullanıyormuşuz :D e610 ait olan bootloader kilidiyle açımak gerekiyor telefonun bootloader kilidini gerisi hep aynı :D şu google play dosyasınıda cwmden kurarsam tamamdır :D

kardeş nasıl yukledın cm10 u ben sdcard dan seçince hata veriyor installation aborted diyor

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
şu an deniyorum bende de aborted diyor cm10. başka bir rom indirip deneyeceğim şimdi.

Üst Alt