LG 49UB830V - 49" 3D 900 Hz 4K TV UYDU TARAMA SORUNU

Sponsorlu Bağlantılar

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
LG 49UB830V - 49" 3D 900 Hz 4K TV UYDU TARAMA SORUNU
LG 49UB830V - 49" 3D 900 Hz 4K 124 ekran Televizyon aldım cok memnunum dün biraz kurcalıyım dedim birçok özelliği var ve bilmiyorum sonra aklıma hotbird uydusunu eklemek geldi
Ekleyim derken elimizdeki türksat kanallarındanda oldum herneyseki biraz uğraş ve araştırma sonrası türksat kanallarını ve frekanslarını ekledim ekledikten sonra baktımki baya bi kanal eksiği var yada göstermeyen kanalları bulmus yani sinyal yok yazıyor.

Güzelce kanalları ekleyebilceğim frekansları adım adım anlatacak biri varmı
En büyük sorunumu araştıra araştıra buldum
İki uydu eklemek için merkezi sistem diseqc ayarı yapmak gerekliymiş yaptım , bu aşamadan sonra hotbird ve türksat tp lerini eklemek için transporder düzenle kısmına girdiğimde cihaz donuyor orada takılı kalıyor
Lütfen tek seferde şu işi hallettirebilecek olan insanlar yardımcı olursa sevinirim

Son düzenleme:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
linkte reklam neden var, direk n11 adresi olsa olmaz mı ?

Karavelaa

Üye
124 ekran Televizyon aldım cok memnunum dün biraz kurcalıyım dedim birçok özelliği var ve bilmiyorum sonra aklıma hotbird uydusunu eklemek geldi
Ekleyim derken elimizdeki türksat kanallarındanda oldum herneyseki biraz uğraş ve araştırma sonrası türksat kanallarını ve frekanslarını ekledim ekledikten sonra baktımki baya bi kanal eksiği var yada göstermeyen kanalları bulmus yani sinyal yok yazıyor.

Güzelce kanalları ekleyebilceğim frekansları adım adım anlatacak biri varmı
En büyük sorunumu araştıra araştıra buldum
İki uydu eklemek için merkezi sistem diseqc ayarı yapmak gerekliymiş yaptım , bu aşamadan sonra hotbird ve türksat tp lerini eklemek için transporder düzenle kısmına girdiğimde cihaz donuyor orada takılı kalıyor
Lütfen tek seferde şu işi hallettirebilecek olan insanlar yardımcı olursa sevinirim
Hotbird kanallarını bilmem ama Türksat kanallarının hepsini eklemeyi gösterebilirim.

Karavelaa

Üye
Copy paste yaparken link baz olarak almısım kaldırıbilirim hemen bende şimdi farkettim :)

Çok iyi olur dostum beklemedeyim
Frekans : 11844 MHz

Polarizasyon: Dikey – V – (Vertical)

Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans: 11747 MHz

Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)

Sembol oranı (Symbol Rate): 27500 Ksymb FEC: 5/6
bunları kanal arama yap. Ama şebeke arama açık olsun. Hepsini bulur.

• Beğen
Tepkiler: NiTr[O]gEn
NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Frekans : 11844 MHz

Polarizasyon: Dikey – V – (Vertical)

Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans: 11747 MHz

Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)

Sembol oranı (Symbol Rate): 27500 Ksymb FEC: 5/6
bunları kanal arama yap. Ama şebeke arama açık olsun. Hepsini bulur.

Deneyip dönüş yapacağım Eve geçince 1 gibi işten cıkarım denerim Cok teşekkürler kardeşim

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Hiç sinyal yok bu frekanstan

EDİT
Türksatın sitesinden buldum.
Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’danTURKSAT PAKET (11747 H SR:27500 FEC:5/6) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.

Yapamayan olursa anlatyım
Bir güzel tp leri siliyoruz sonra , eklediğimiz bütün uyduları menü uydu kısmından siliyoruz donup kalacak kapatıp tekrar acıyoruz sonrasında fabrika ayarlarını döndürüp verdiğim frekanslarla türksat kanallarını ekliyoruz
Ekledikten sonra uydu ayarı kısmından türksat disqec ayarını a yapıp kaydediyoruz.
Tekrar uydu ekleden hotbird ekliyoruz ve disqec ekleyip b diyoruz.
Ve hotbird frekanslarını tanıtıyoruz

Bu şekilde yaptım benim gibi aynı sorunu yaşayan olursa en detaylı şekilde anlatabilirim.

Yardımcı olan bütün arkadaşlar için teşekkürler

Son düzenleme:

Üst Alt