Lenovo v310 i5 7200u donma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Senin pc hiç açılmıyor :hmmm bios update yaptıktan sonramı açılmaz oldu ?
Format DVD - USB si görüyor mu cihaz ?
Yoksa BİOS damı açılmıyor?
Eğer UEFİ yi kapatmışsan veya biosu güncellemişsen varsayılana döner bir bak uefi açık mı :hmmm
Eğer windowsta sorun varsa ve bu yüzden açılmıyorsa, sana HDD yi sökmeden veri kurtarma yolunu anlatırım.
bios update yaptıktan sonra açılmadı ama bios update de olmadı :hmmm ama bilgisayar açılıyor o sorunu çözdüm. donmayı ve update i çözemedim

PALA.

PALA.

Üye
bios update yaptıktan sonra açılmadı ama bios update de olmadı :hmmm ama bilgisayar açılıyor o sorunu çözdüm. donmayı ve update i çözemedim
O zaman verilerini yedekle gönder garantiye.
Bu videonun sahibi sana yardımcı olabilir.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Yüklemek istediğin bios buradaki 5 mb lık olan mı

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
O zaman verilerini yedekle gönder garantiye.
Bu videonun sahibi sana yardımcı olabilir.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Yüklemek istediğin bios buradaki 5 mb lık olan mı
hayır değil

PALA.

PALA.

Üye
tam burası.
Buradaki 3.9 mb boyutundaki .exe dosyasını indirdin ve aşağıdaki adımları uyguladın bios yüklenmedi mi ?
Eğer yüklenmediyse kullanıcı denetimi veya antivirüs engellemiş olabilir, güvenli modda tekrar yüklemeyi deneyin...

1. 2wcn36ww.exe simgesini çift tıklayın.
2. Platformda hangi BIOS'un yanıp söneceğini ve yanıp söndüğünden emin olarak sihirbaz kullanıcı arayüzünü takip edin.
3. Son olarak yanıp sönmeye başlamak için Install & Finish düğmesine basın. İşlem sırasında bilgisayarı kapatmayın.
4. Güncelleme bittiğinde, değişikliklerin etkili olması için bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Buradaki 3.9 mb boyutundaki .exe dosyasını indirdin ve aşağıdaki adımları uyguladın bios yüklenmedi mi ?
Eğer yüklenmediyse kullanıcı denetimi veya antivirüs engellemiş olabilir, güvenli modda tekrar yüklemeyi deneyin...

1. 2wcn36ww.exe simgesini çift tıklayın.
2. Platformda hangi BIOS'un yanıp söneceğini ve yanıp söndüğünden emin olarak sihirbaz kullanıcı arayüzünü takip edin.
3. Son olarak yanıp sönmeye başlamak için Install & Finish düğmesine basın. İşlem sırasında bilgisayarı kapatmayın.
4. Güncelleme bittiğinde, değişikliklerin etkili olması için bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.
yüklemeyei engelleyen bir şey yok hocam. her şey oluyor install da diyorum bilgisayar bi kaç kez yeniden başlıyor. en sonunda açılmıyor bios da takılıyor

PALA.

PALA.

Üye
yüklemeyei engelleyen bir şey yok hocam. her şey oluyor install da diyorum bilgisayar bi kaç kez yeniden başlıyor. en sonunda açılmıyor bios da takılıyor
Güç düğmesinden kapatıyorsun sanırım :hmmm
Sonrasında açılıyorsa çalıştıra (windows tuşu + R) msinfo32 yazıp, enter güncelleme yüklenmişmi kontrol ettin mi ?

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Güç düğmesinden kapatıyorsun sanırım :hmmm
Sonrasında açılıyorsa çalıştıra (windows tuşu + R) msinfo32 yazıp, enter güncelleme yüklenmişmi kontrol ettin mi ?
hayır kurarken zaten otomatik yeniden başlatıyor bilgisayarı. kontrol etmemiştim güncellemeyi. Zaten aynı bios görünüyordu güncellemeye çalıştıktan sonra. şimdi kontrol ettim "BIOS Modu Eski" yazıyor..

PALA.

PALA.

Üye
hayır kurarken zaten otomatik yeniden başlatıyor bilgisayarı. kontrol etmemiştim güncellemeyi. Zaten aynı bios görünüyordu güncellemeye çalıştıktan sonra. şimdi kontrol ettim "BIOS Modu Eski" yazıyor..
Sen UEFİ kurulum yapmamışsın.
Windows 10 hem klasik hemde UEFİ desteği var.

Çalıştıra diskmgmt.msc yaz, enter.
Açılan pencerede 100mb EFİ bölümü var mı yada bir görsel at

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sen UEFİ kurulum yapmamışsın.
Windows 10 hem klasik hemde UEFİ desteği var.

Çalıştıra diskmgmt.msc yaz, enter.
Açılan pencerede 100mb EFİ bölümü var mı yada bir görsel at
hayır öyle bir şey yok. uefi kurulumu nasıl yapacağım?

PALA.

PALA.

Üye
hayır öyle bir şey yok. uefi kurulumu nasıl yapacağım?
Şimdi sana biraz üzücü bir haber verecem, bunun için tüm HDD yi silmen gerekecek GPT ye çevrilecek.
Verilerini yedekle, sonrasında biosdan UEFİ modunu aktif etmen gerekiyor biraz karıştır bulursun.
Sonrada ön yüklenebilir win10 usb-dvd ile düm diski tamamen silip format atman gerekiyor...
Aradığın tüm soruların cevabı linklerde iyice incelemeni tavsiye ederim, iş senin ellerinden öper, ben sadece yolu göstereyim.

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Şimdi sana biraz üzücü bir haber verecem, bunun için tüm HDD yi silmen gerekecek GPT ye çevrilecek.
Verilerini yedekle, sonrasında biosdan UEFİ modunu aktif etmen gerekiyor biraz karıştır bulursun.
Sonrada ön yüklenebilir win10 usb-dvd ile düm diski tamamen silip format atman gerekiyor...
Aradığın tüm soruların cevabı linklerde iyice incelemeni tavsiye ederim, iş senin ellerinden öper, ben sadece yolu göstereyim.

Teşekkürler yardım için fakat bende ki win10. bu adımları uygularsam yine sorunu çözer mi ki?

bbozkurt58

Üye
Sorun çözüldümü reis.
Teşekkürler yardım için fakat bende ki win10. bu adımları uygularsam yine sorunu çözer mi ki?
Çözüldümü bende de aynı laptop var aynı sorun var. Sorunun çözüldüyse bende uyguluycam....

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

bbozkurt58

Üye
bende de yaklaşık 500 gb lik dosya var yapsammı yapmasammı diye düşünüyom

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Bunu yapmayı denemedim yaklaşık 1tb lık dosyam var.
Malesef bu tip sorunları çoğu kişi yaşıyor. İnternet üzerinde yüzlerce format konusu veya videosu var.
PC kullanıcıları bunlara bakıp hemen kurulum yapmaya geçiyor. Asıl önemli olan sıfır RAW diske kurulum yapmaktır.
UEFİ nin ve doğru disk yapılandırmasının nasıl birşey olduğunu ise kurulumdan sonra öğrendiğinde iş işten geçmiş oluyor.
bende de yaklaşık 500 gb lik dosya var yapsammı yapmasammı diye düşünüyom
Yedeklemenizi yapıp sorumluluğu üzerinize alıp, üst mesajda yazdığım şekilde temiz kurulum yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve Gulu Gulu
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Malesef bu tip sorunları çoğu kişi yaşıyor. İnternet üzerinde yüzlerce format konusu veya videosu var.
PC kullanıcıları bunlara bakıp hemen kurulum yapmaya geçiyor. Asıl önemli olan sıfır RAW diske kurulum yapmaktır.
UEFİ nin ve doğru disk yapılandırmasının nasıl birşey olduğunu ise kurulumdan sonra öğrendiğinde iş işten geçmiş oluyor.

Yedeklemenizi yapıp sorumluluğu üzerinize alıp, üst mesajda yazdığım şekilde temiz kurulum yapabilirsiniz.
donma sorunu olacağını bilsem dikkat ederdim :vur

Üst Alt