Lenovo v310 i5 7200u donma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Lenovo v310 i5 7200u donma sorunu

Bilgisayarımın özellikleri bunlar. Bios güncel değil. Bazen iki de bir donuyor bazen hiç donmuyor. Ama ne zaman ne yaparken donacağı belli olmuyor. Garantiye göndermek istemiyorum. İnternette okudum win8 kurunca düzeliyor yazmış birileri. Lenovoya mesaj atsam tel no e posta vs. gönder ilgilenelim diyorlar herkese. Biosu da güncellemeye çalıştım pc açılmadı sonra düzelttim.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
İşletim sisteminiz Orjinal mi ?

İşletim Sisteminiz Orjinal Degilse, Orjinal ve Güncel, Windows 10 İSO Dosyasını edinip, USB Bellege hazırladık'dan Sonra UEFİ Temiz kurulum gerceklestirebilirsiniz. USB Belleğe Nasıl UEFİ Seklinde, Windows İSO'su hazırlanacağını bilmiyor iseniz, Video'dan yardım alabilirsiniz.

Ayrıca BİOS'un Güncel olmadigini belirtmişsiniz.. BİOS Daima güncel tutulmalıdır.
BİOS'u Güncellemek için, Cihazınıza Uygun olan Dosya'yı İndirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İşletim sisteminiz Orjinal mi ?

İşletim Sisteminiz Orjinal Degilse, Orjinal ve Güncel, Windows 10 İSO Dosyasını edinip, USB Bellege hazırladık'dan Sonra UEFİ Temiz kurulum gerceklestirebilirsiniz. USB Belleğe Nasıl UEFİ Seklinde, Windows İSO'su hazırlanacağını bilmiyor iseniz, Video'dan yardım alabilirsiniz.

Ayrıca BİOS'un Güncel olmadigini belirtmişsiniz.. BİOS Daima güncel tutulmalıdır.
BİOS'u Güncellemek için, Cihazınıza Uygun olan Dosya'yı İndirebilirsiniz.
Hocam orijinal win10 değil arkadaşımdaki kendisinde olan işletim sistemini bana kurdu onda tıkır tıkır çalışıyor, donma yok. BIOS u da en son güncellemeye kalktığımda mavi ekran almıştım. BIOS dan ileri açılmadı bilgisayar ve BIOS u güncelleyemedim. Teşekkürler
Sanırım sorunu anladım. v310 15ıkb yerine 15ısk için olan bios u kurmuş olabilirim

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Hocam orijinal win10 değil arkadaşımdaki kendisinde olan işletim sistemini bana kurdu onda tıkır tıkır çalışıyor, donma yok. BIOS u da en son güncellemeye kalktığımda mavi ekran almıştım. BIOS dan ileri açılmadı bilgisayar ve BIOS u güncelleyemedim. Teşekkürler
Sanırım sorunu anladım. v310 15ıkb yerine 15ısk için olan bios u kurmuş olabilirim
Uygun olan BİOS'u kurun ve, Size vermis olduğum link'den Orijinal, İSO dasyasini indirip temiz Windows 10 kurulumu yapin.

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Uygun olan BİOS'u kurun ve, Size vermis olduğum link'den Orijinal, İSO dasyasini indirip temiz Windows 10 kurulumu yapin.
Linkler yardımcı oldu uygun BIOS u kurarken bilgisayarım bios ekranından ileri gitmedi açılmadı bir daha. işletim sistemiyle alakalı olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Linkler yardımcı oldu uygun BIOS u kurarken bilgisayarım bios ekranından ileri gitmedi açılmadı bir daha. işletim sistemiyle alakalı olabilir mi?
BİOS Kurulumunu yanlis yapmis olabilirsiniz.

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
BİOS Kurulumunu yanlis yapmis olabilirsiniz.
read me de yazılanlara göre yaptım. bilgisayar bi kaç kere açılıp kapandı. sonra açılırken siyah ekranda biosla ilgili bir şeyler yazdı. tekrar kapanıp açılırken bios da takıldı

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
read me de yazılanlara göre yaptım. bilgisayar bi kaç kere açılıp kapandı. sonra açılırken siyah ekranda biosla ilgili bir şeyler yazdı. tekrar kapanıp açılırken bios da takıldı
Lenovo Bios Guncellemesinden anlayan birisine yaptırabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
sorun çözülmedi yardım edecek yok mu

PALA.

PALA.

Üye
sorun çözülmedi yardım edecek yok mu
Sistemin daha yeni sayılır ve biosun günceldir muhtemelen.
Aslında bios diyede bişey kalmadı uefi artık. Varsayılan geldiği ayarlarda kullan.
Soruna neden olan şeye gelecek olursak bunun bir sürü nedeni olabilir.
Adım adım kendiniz bulmaya çalışın...
Önce mevcut sistemi her ihtimale karşı yedekle.
Sonra format at ve sadece üreticinin sitesindeki sürücüleri yükle, güncellemeyi kapat.
Başka yazılım yüklemeden böyle 1 hafta kullan bakalım. Tahmin yürüterek bulamazsın...

• Beğen
oguzbilir

oguzbilir

Üye
bana kalırsa sorunun sürücülerle alakalı ve uefi güncellemesiyle, buna benzer bir problemı kendi laptobumu yeni aldığımda yaşamıştım

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sistemin daha yeni sayılır ve biosun günceldir muhtemelen.
Aslında bios diyede bişey kalmadı uefi artık. Varsayılan geldiği ayarlarda kullan.
Soruna neden olan şeye gelecek olursak bunun bir sürü nedeni olabilir.
Adım adım kendiniz bulmaya çalışın...
Önce mevcut sistemi her ihtimale karşı yedekle.
Sonra format at ve sadece üreticinin sitesindeki sürücüleri yükle, güncellemeyi kapat.
Başka yazılım yüklemeden böyle 1 hafta kullan bakalım. Tahmin yürüterek bulamazsın...
hepsini yaptım sadece güncellemeleri kapatmamıştım. zaten bi aralar donma yoktu yine başladı. ne zaman olacağı anlaşılmıyor
bana kalırsa sorunun sürücülerle alakalı ve uefi güncellemesiyle, buna benzer bir problemı kendi laptobumu yeni aldığımda yaşamıştım
teşekkürler umarım yine aynı şey olmaz uefi güncellerken. ayrıca sürücüleri güncellerken ya güncel oluyor ya da hata veriyor anlamadım

PALA.

PALA.

Üye
hepsini yaptım sadece güncellemeleri kapatmamıştım. zaten bi aralar donma yoktu yine başladı. ne zaman olacağı anlaşılmıyor
Ne kadar deneyimlisiniz bilmiyorum, şunu söylemem gerekir bilgisayarın anakart güncellemesi tecrübe ve dikkat gerektirir.
Anakart güncellemesi ile windows güncellemesi birbirinden bağımsızdır. UEFİ ve AHCI modun aktif olduğuna emin olun.
Ayrıca windows 10 un hangi versiyonu ile geldi ? 1607 anniversary update varsa onu yükleyin 1709 a göre daha sadedir...

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ne kadar deneyimlisiniz bilmiyorum, şunu söylemem gerekir bilgisayarın anakart güncellemesi tecrübe ve dikkat gerektirir.
Anakart güncellemesi ile windows güncellemesi birbirinden bağımsızdır. UEFİ ve AHCI modun aktif olduğuna emin olun.
Ayrıca windows 10 un hangi versiyonu ile geldi ? 1607 anniversary update varsa onu yükleyin 1709 a göre daha sadedir...
freedos olarak geldi. işletim sistemiyle alakalı olduğunu sanmıyorum. benden başka bir çok lenovo v310 kullanıcısı bu sorunu yaşamış

PALA.

PALA.

Üye
freedos olarak geldi. işletim sistemiyle alakalı olduğunu sanmıyorum. benden başka bir çok lenovo v310 kullanıcısı bu sorunu yaşamış
İlk aldığında sorun yoksa, yeniden bir kurulum yap ve güncellemeyi kapat dene. Yine iflah olmazsa garantiye gönder.

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İlk aldığında sorun yoksa, yeniden bir kurulum yap ve güncellemeyi kapat dene. Yine iflah olmazsa garantiye gönder.
ilk aldığımda da sorun vardı garantiye göndermeyi düşündüm fakat düzelir mi emin değilim bir çok kullanıcı da aynı problem olmuş

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Garantisi varsa yollayın garantiye bios update çok birşey değil hemen yaparlar

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Garantisi varsa yollayın garantiye bios update çok birşey değil hemen yaparlar
yaklaşık 1 tb dosyam var bunları kaybetmemek için yollamıyorum. bios update i denedim yapmayı ama açılmıyor bilgisaayar

PALA.

PALA.

Üye
yaklaşık 1 tb dosyam var bunları kaybetmemek için yollamıyorum. bios update i denedim yapmayı ama açılmıyor bilgisaayar
Senin pc hiç açılmıyor :hmmm bios update yaptıktan sonramı açılmaz oldu ?
Format DVD - USB si görüyor mu cihaz ?
Yoksa BİOS damı açılmıyor?
Eğer UEFİ yi kapatmışsan veya biosu güncellemişsen varsayılana döner bir bak uefi açık mı :hmmm
Eğer windowsta sorun varsa ve bu yüzden açılmıyorsa, sana HDD yi sökmeden veri kurtarma yolunu anlatırım.

• Beğen

Üst Alt