Lenovo v310 fan sesi sorunu! (çözüldü)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Lenovo v310 fan sesi sorunu! (çözüldü)
bilgisayarı açarken başta 1 saniyeliğine geliyor. sonra logo görünmeden önce de 1 saniye geliyor. şifreyi girip masaüstüne gelince başlıyor bağırmaya. önceden de oluyordu 2-3 pat diye vurunca geçiyordu. şimdi o da olmuyor. ne zaman geleceği belli olmuyor sesin.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Cihazın içi tozlanmış olabilir. Eğer Bilginiz varsa, İçini açıp kontrol edin Termal macunu değiştirin. Tozları bir Saç kurutma makinesi yardımı ile, uzaklaştırın.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
:nono:Elektrik süpürgesi ile vakum yapılılabilir ama pek işe yaramaz.
Komple açıp temizlenmeli, fan motorunda arıza olabilir.
Sen en iyisi garantiye yolla yada satıp elinden çıkart onu...

• Beğen

Misafir - 282033

Acil yardım. Kurutma makinesini tutarken fan döndü ve yine aynı ses geldi. Modeli bu; 4clv6falv00

Bunu yerinden nasıl çıkartabilirim bidası yok.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
içine biraz baktım galiba sabit durmadığı için sürtüyor. acaba yeni fan mı sipariş etsem? 9,90 dolar. ama türkiye'de 70 lira :oha:
acil cevap lazım kimse yok mu? ona göre ya yeni fan sipariş edicem ya da içini açıp temizliycem düzelmeye çalışcam. bi de termal macun bunun içinde mi?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Tam emin olmadan fan sipariş etmek anlamsız görünüyor.

Termal Macun İşlemci kısmında yer almaktadır. Eğer bu tür konularda bilginiz yok ise, İşlemci ile uğraşmayın. İşlemciler çok hassastırlar. Zarar verme ihtimaliniz çok yüksek.

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tam emin olmadan fan sipariş etmek anlamsız görünüyor.

Termal Macun İşlemci kısmında yer almaktadır. Eğer bu tür konularda bilginiz yok ise, İşlemci ile uğraşmayın. İşlemciler çok hassastırlar. Zarar verme ihtimaliniz çok yüksek.
termal macun yoktu veya ben görmedim. içini açıp fanı hareket ettirdiğimde yine ses geliyordu.
4clv6falv00 model fanın nasıl açılacağını bilen yok mu?

içi bu şekilde. fanı temizledim ama içini açamıyorum.
fanı anakarttan bağımsız olarak çalıştırdığımda da ses geliyor.
ışık tutup inceledim fakat bir yere sürtüyor olarak görünmüyor. acaba ortada kabloya mı sürtüyor orasını göremedim.
ortadan tutup aşağı yukarı hareket ettirince oynar başlı jilet gibi oluyor. ama dönerken sabit dönüyor gibi.

PALA.

PALA.

Üye
Yanlış anlamada işçilik berbat...

Bakır borulardaki aleminyumlara bak kağıt gibi. Fan konusunda şunu söyleyebilirim genelde mili üzerindeki yağ kuruyor ve tozlardan dolayı öyle ses çıkartır. Pervaneyi yerinden sökmekte biraz zor bunlarda, söküp iyice temizlenmeli sonrada mil üzerine kızak yağı veya az miktar makine yağı damlatıp geri toplamak lazım. Şunuda belirteyim montajda fan düzgün takılmadıysada ses yapar ama senin durum bakımsızlığın alameti...
ortadan tutup aşağı yukarı hareket ettirince oynar başlı jilet gibi oluyor
Mıknatıs var ondan.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
sorun çözüldü. ilk önce fanın üstüne zeytinyağı döktüm. birazcık daha azaldı. sonra iç tarafına (fanların rüzgarı çıkarttığı yere) zeytinyağı döktüm ve peçeteyle sildim. kurutma makinesiyle test ettim ve daha sonra bilgisayarı çalıştırdım.

:tşk: @sinan yüksel

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
sorun çözüldü. ilk önce fanın üstüne zeytinyağı döktüm. birazcık daha azaldı. sonra iç tarafına (fanların rüzgarı çıkarttığı yere) zeytinyağı döktüm ve peçeteyle sildim. kurutma makinesiyle test ettim ve daha sonra bilgisayarı çalıştırdım.

:tşk: @sinan yüksel
:ah
Gitti güzelim zeytin yağı, onunla yumurta kızartırdın. Bir dahaki sefere ay çiçek yağı kullan :D
Şaka yapıyorsundur umarım... Sana yukarıda makine yağı yada kızak yağı kullan dedim. Kızartma yağı demedim :hmmm
Hepten tozları çekip, pas yapmaz umarım. Kaliteli zeytin yağıysa sorun olmaz belki :hmmm

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
:ah
Gitti güzelim zeytin yağı, onunla yumurta kızartırdın. Bir dahaki sefere ay çiçek yağı kullan :D
Şaka yapıyorsundur umarım... Sana yukarıda makine yağı yada kızak yağı kullan dedim. Kızartma yağı demedim :hmmm
Hepten tozları çekip, pas yapmaz umarım. Kaliteli zeytin yağıysa sorun olmaz belki :hmmm
bu sesi duymaya daha fazla dayanamazdım. yarın alabilirdim dediğin yağlardan ama zeytinyağı varken denemek istedim. :D
yağı döktükten sonra biraz boşta çalıştırdım fanı.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
bu sesi duymaya daha fazla dayanamazdım. yarın alabilirdim dediğin yağlardan ama zeytinyağı varken denemek istedim. :D
yağı döktükten sonra biraz boşta çalıştırdım fanı.
Miline 1 damla sür yeter. Ev de dikiş makinesi yağı varsa o da iş görür :)

• Beğen

Üst Alt