LED TV alacağım yardım edebilir misiniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Aege

Aege

Üye
    Konu Sahibi
LED TV alacağım yardım edebilir misiniz ?
Ben en kısa süre içerisinde bir LED TV almayı düşünüyorum.Bugün PS3 aldım Teknosadan ve LCD olmadığı için bizde LED TV ile PS3'ü beraber almak vardı aklımda ama karar veremedim.Tv'ler hakkında çok teknik bir bilgim yok sadece HD 1080p-720p 100Hz-200Hz gibi kavramları biliyorum aradığım cihazın 200Hz'den aşağı olmamasını istiyorum ve HD bir cihaz almak istiyorum.102-140 ekran gibi bir aralıkta ekran boyutu olsun istiyorum.Fakat SONY'mi,Samsung'mu,LG'mi almalıyım karar veremedim.Ben SONY'e daha sıcak bakıyorum ve şu an elimde en fazla 3.000TL'lik bir bütçem var.Bana marka ve model önerisi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler :)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
  • 1080p FuLLHD
  • Konstast oranı çok önemli onun yüksek olmasına dikkat et tvlerde 50000-100000 aralığında iyi seviye diye biliyorum
  • hertz seviyesini yazmışsın zaten
  • hdmı çıkışı en aşağı 3 tane olsun
marka konusunda tam bişey diyemicem ama ben şuan almaya kalksam samsungdan şaşmam. çünkü elektronik marketlerde gezerken bakıyorum samsung her zaman daha iyi
+
dünyadaki elektronik aletlerin yarısının ekranını samsung üretiyor....
çok tekniğini bilmiyorum açıkçası benden bu kadar

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Sony PS3 aldıysanız buna uygun HDCP uyumlu LED TV almanız gerekir. Sony Bravia LED TV'ler PS3 için uygundur. Yani PS3 ile beraber açılıp kapanabiliyor. Zaten öncelikle 1080p çözünürlük kalitesi olmalı ki PS3'ten tam verim alabilesiniz. Monitorunuzun HDCP uyumu da var ise buna da bağlayabilirsiniz. Ayrıca 3000 TL'ye 200 Hz bir LED TV bulmanız zor. 200 Hz bir LED TV 4000 TL'den başlar. Resim gösterim hızı 100 Hz için yeterlidir. 200 Hz'e gerek yoktur.

Tam 3000 TL'ye Sony Bravia KDL-46EX715 LED TV'yi tavsiye ederim. Mega Kontrast'ı, 117cm ekran genişliği, 1920x1080 pixel çözünürlüğü ile iyi performans alırsınız.

Genel Özellikleri: 4 HDMI Girişi, DLNA var, PC girişi var, Scart girişi 2 tane, USB giriş var, Komponent var, USB 2.0 Mp3, Jpeg, DivX, Kompozit var, Resim gösterim hızı 100 Hz, TELETEXT var, DVB-S TUNER (Uydu alıcısı) var, DVB-T var, DVB-S2 TUNER(HD uydu alıcısı) var, yüksek kalite yayın HD, WI-FI Ready (Opsiyonel Aparat ile), 24P TRUE CINEMA var, PICTURE-IN-PICTURE (POP) ( Resim içinde resim özelliğidir.), 3B COMB FİLTRESİ var, BRAVIA SYNC var, Zoom modu var, On/Off timer var, Video sinyal uyumluluğu 1080p, sahne seçimi var, ebeveyn kilidi var, Live Colour var, Zamanlayıcı açma/kapama var, Surround modu var, Hoparlör 2x10 Watt, S-FORCE Front Surround (S gücü ön Surround), 5.1 kanallı ses çıkışı, ses modu var, Dolby Digital var, elektrik tüketimi 115 Watt (çalışırken), Enerji tasarruf modu var, genişlik 1085 mm, derinlik 75 mm, yükseklik 655 mm,

Aege

Aege

Üye
    Konu Sahibi
Ama bizim evde 18 yıllık bir müzik seti var SONY marka ama şu ankilere bile taş çıkartır CD çaları falan var :) (CD'nin yaygın olmadığı dönemler) yani hem çok dayanıklı hemde son teknolojiyi kullanan bir marka gibi geliyor bana SONY.Sonra SONY kameram var 12megapiksel 4yıl önce almıştım o da çok dayanıklı ve şimdi bile en iyi makineler 13-15 mergapiksel.Ben tercihimi SONY'den yana kullanacağım sanki.Hatta şimdi hatırladım bizde 15 yıllık bir kamera var o zamanlar kasetlere kayıt ederdi kameralar :) onun kasetlerini bile hala takıp izleyebiliyorum :) kendi çocukluk görüntülerimi :) O kadar dayanıklı yani SONY aradan 15 yıl geçti ve biz 5 kere falan ev taşıdık ne bizim televizyona ne müzik setine nede kameramıza hiç birşey olmadı.Düşürülmelerine rağmen :).Sonuçta LED TV'yi düşürmeyeceğim ama :) yinede ben SONY diyorum :)

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Bende şuan Sony'nin MHC-RG 595 müzik seti var. Şuanki en iyi ve dayanıklı müzik seti. Ayrıca DB gücü ile çiftcamları bile zıngırdtacak güçte. İlk çıktığında fiyatı 750 TL civarındaydı. Fakat şimdi 450'ye düştü. LED TV, PS3 ve bu müzik setini bir arada tavsiye ederim.

Sony'den vazgeçmeyin, fakat Samsung'da çok dayanıklıdır.

Aege

Aege

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için size gerçekten teşekkür ederim.Önerdiğiniz LED TV'ye baktım gerçekten güzel fakat beni 100hz olması biraz endişelendiriyor o konuda biraz daha bilgilendirebilir misiniz beni ?

----------Eklendi @ 03:18:46 ---------- Yazıldı @ 03:18:01 ----------

Şimdilik müzik seti almayı düşünmüyorum ama bir ev sinema sistemi aklımdan geçiyor :)

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
100 Hz olması sizi endişelendirmesin. 100 Hz'i neye göre alacaksınız? 100 Hz bi nevi resim taramasıdır. Saniyede taradığı resim sayısı 100'dür. Ayrıca Hz değeri gözlerinizin yorulmaması içindir. Önemli olan çözünürlüğü ve kontrast oranıdır.

----------Eklendi @ 03:43:32 ---------- Yazıldı @ 03:23:45 ----------

Son olarak şunu belirteyim. Neden 100 Hz alın diyorum. Çünkü Türkiye'de 100 Hz yayın yapan kuruluşlar yok denecek kadar azdır. Onun için 200 Hz'da görüntü bozulacaktır ve zaman zaman gözlerinizi yoracaktır. 200 Hz yayın yapan kuruluşlar Avrupa Kanallarıdır. Zaten Türkiye'de 200 Hz televizyon sayısı da sınırlıdır. Ayrıca fazla Hz demek, fazla radyasyon demektir. Bunu da unutmayın.

Aege

Aege

Üye
    Konu Sahibi
Ben önerdiğiniz modeli almaya karar verdim galiba :)

----------Eklendi @ 03:44:25 ---------- Yazıldı @ 03:44:03 ----------

Çok eski bir model değil değil mi ?

----------Eklendi @ 03:47:42 ---------- Yazıldı @ 03:44:25 ----------

Birde internete wi-fi ile bağlanabiliyor değil mi ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Eski model mi? :) Bu LED TV modelini alamayan birçok kişi var. Sony mühendisleri tüm gelişmiş özellikleri bir arada toplamışlar. Eğer eski model istiyorsanız o zaman LCD TV almanızı tavsiye ederim.

Evet Wi-Fi ready ile bağlanabilirsiniz.

Aege

Aege

Üye
    Konu Sahibi
Yok canım eski model almak istemediğim için sordum :)

----------Eklendi @ 04:06:28 ---------- Yazıldı @ 03:57:28 ----------

SONY alırsam bu modeli alırım ama LG Philips veya Samsung'dan önerebileceğiniz bir model var mı ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
3000 TL bir bütçeye göre zaten en iyi Sony Bravia LED TV budur. 117 Ekran da God of War 3'ün tadını çıkarırsınız :)

LG televizyon bakımından pek iyi sayılmaz. Büyük alışveriş merkezlerine gittiğiniz zaman sırası ile televizyonlara bakın. Sony, Samsung, LG ve PHILIPS'de, kısacası öncelikle hepsinde ki kontrast değerini ve cd/m2 parlaklığı farkedersiniz. En net olarak gözüken 100 Hz değerinde olan Sony gözünüze çarpar. Bunu takip eden Samsung'dur. Ondan sonra diğer markalar gelir.

Şuan ki önerdiğim televizyonun özellikleri ve teknik detayları diğer televizyonlar da nadiren bulunur. Onun için bu modeli kaçırmayın derim.

technoshark

technoshark

Üye
LG 47LX6500 3D LED TV öneririm. hd 200 hz, fiyatıda 3000 tl civarında. daha fazla para vermene gerek yok.

tam sana göre bi 3d smart tv.

technoshark

technoshark

Üye

Bende LG tvleri araştırırken şimdi o tv yi gördüm 3D falan da var 200hz 8000000:1 kont. oranı gerçekten harika bir tv bu fiyata bu özellikler... gerçekten çok iyi bunu da alabilirim :D

saygılar :oke:

dufy85

dufy85

Üye
gerçekten iyi seçim.

Aege

Aege

Üye
    Konu Sahibi
LG 42LX6500 aldım arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim

dufy85

dufy85

Üye
hayırlı olsun arkadaşım :oke:

nilbrn

Üye
Gerçekten güzel seçim. Güle güle kullan... :)

technoshark

technoshark

Üye
hayırlı olsun

Üst Alt