Laptop İşlemcisine Overclock Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Laptop İşlemcisine Overclock Yapma
Bu konuyu daha önce açtım mı hatırlamıyorum bulamadım :) 10 yıllık bir laptop var i3 2.27 ghz . Performans düşüşü olduğundan overclock çözüm olabilir mi diyecektim olursa nasıl yaparım?

PALA.

PALA.

Üye
Çarpan kilidi açık olanlarda oc yapılabiliyor ama bana sorarsan kafandan sil at. Ayrıca 2.27 ghz ve 4 çekirdek işlemci günümüz standartında iyidir.

Darqos

Darqos

Üye
Leptopa SSD takmanız daha mantıklı olur.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Normalde Isınmıyorsa Belirli Bir Oran Yapılır Ama Ben Şu An Q6600 Kullanıyorum Masaüstünden.Saat Hizi 2.66 Ghz Ben Şu An Sıvı Soğutma İle 3.00 Ghzde Kullanıyorum.Bana Sorarsan Isı Sorunuda Yok Ama Performansa Çokta Bir Faydasıda Yok. Atıyorum 5 Snlik İşlemi 3 4 Snde Yapıyor Ortalama.Oyunlarda 5 10 Fps Belki.Gelelim En Önemli Soruya Sıvı Soğutmada 5 10 Derece Fark Ediyor OC de..Çok Bir Uçurumda Yok. 400 Mhzye Yakın Oc Yapmama Rağmen ısı 5 10 Derece Anca Fazladır Normal Saat Hızına Göre

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Leptopun termal macunu ve temizliği ne durumda acaba ?
1 ay olmadı temizleyip macunladım . Normal performansta uçuk bir sorun yok fakat oyun performansını biraz daha akıcı kılmak adına yapmak istiyorum bunu .

• Beğen
Tepkiler: Darqos
PALA.

PALA.

Üye
Normal performansta uçuk bir sorun yok fakat oyun performansını biraz daha akıcı kılmak adına yapmak istiyorum bunu .
Bakımı doğru şekilde yapmak çok önemlidir, çoğu kişi kaş yaparken göz çıkartabiliyor... Ayrıca kullandığın macunun özellikleri ve markası ne ?
Eğer yarım kilosu 10 lira olan macunlardan kullandıysan, normal kullanımda pek fark olmaz ama ağır uygulamalar yaparken ciddi farklar olur.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bakımı doğru şekilde yapmak çok önemlidir, çoğu kişi kaş yaparken göz çıkartabiliyor... Ayrıca kullandığın macunun özellikleri ve markası ne ?
Eğer yarım kilosu 10 lira olan macunlardan kullandıysan, normal kullanımda pek fark olmaz ama ağır uygulamalar yaparken ciddi farklar olur.
1 şırınga Cool master olması lazım 15tlye almıştım 2 sene oldu

Üst Alt