Kütüb-i Sitte_1.8 VERSİYONU Hadis Külliyatı android belkide en iyi hadis programı. kesin deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar

ankara 06

Üye
    Konu Sahibi
Kütüb-i Sitte_1.8 VERSİYONU Hadis Külliyatı android belkide en iyi hadis programı. kesin deneyin.
Kütüb-i Sitte_1.8 versiyonu dokunmatik kullanımı iyileştirilmiş kullanım kalitesi artmış programı kurun
indirdiginiz hds.dat dosyasını cihazınızın sd kartında bulunan android/data/com.hadisler/files klasörü içine atın

Bu program Merhum Prof. Dr. İbrahim Canan hocamızın "Kütüb-i Sitte / Hadis-i Şerif Ansiklopedisi" adlı dev eserinden
faydalanarak hazırlanmıştır.

Değerli hocamız Kütüb-i Sitte yi oluşturan;
1 - Sahih-i Buhari,
2 - Sahih-i Müslim,
3 - Sünen-i Nesai,
4 - Sünen-i Tirmizi,
5 - Sünen-i Ebu Davud,
6 - Muvatta-ı Malik
altı kitaba İbnu Mace'nin "Sünen" adlı kitabını da eklemiştir. Programda 5986 hadis mevcuttur.

Lütfen Hayır dualarınızı esirgemeyin. Selam ve Dua ile

allah seninle olsun kardeşim. gayet iyi.

• Beğen
Tepkiler: rear2011, mslkdn283, dursun dogan ve 9 diğerleri

-efşan

-efşan

Üye
Teşekkürler. Görsel eklemeyi unutmayalım lütfen.

ankara 06

Üye
    Konu Sahibi
görsel ekleyim derken yazılar siliniyor. yönetici arkadaşlar görsel eklemeyi kolaylaştırsa iyi olur. eyvallah TheM-CK.

• Beğen
Tepkiler: -efşan
KayraBey

KayraBey

Üye
:tşk:

GhostRiderX

GhostRiderX

Üye
:tşk:

yasir1985

Üye
sagolasin buyuk hizmet

fizyon1

Üye
Allah razı olsun

ankara 06

Üye
    Konu Sahibi
sizlerdende allah razı olsun arkadaşlar.

tovra

Üye
bakalim

cosi

cosi

Üye
Tesekkurler :yuru

mugrub

Üye
teşekkürler

duha01

duha01

Üye
Tesekkurler

grny76

Üye
site uçmuş :(

ankara 06

Üye
    Konu Sahibi
link yenilenmiştir.

casua1975

Üye
programı kurdum ama hds.dat dosyasını okuyamıyor.hata verip kapanıyor

ankara 06

Üye
    Konu Sahibi
hds.dat dosyasını cihazınızın sd kartında bulunan android/data/com.hadisler/files klasörü içine atın. android klasöründeki data klasörüne bak casua1975

casua1975

Üye
evet aynen oraya attım ama hala okuyamıyor data dosyasını

cemseyyah

cemseyyah

Üye
Sadece Sünen-i Mace'de bile 4341 hadis mevcuttur.. kaldı ki 5986 hadisin kütûbi sitte'de olması beni huylandırdı. Belliki bazı hadisler içinden seçilip çıkarılmış, ama neye göre? Kime göre? Upload eden arkadaş sağolsun ama uyarmak istedim Kuranı Kerimi kimse bozamayacağı için Bazı Sapkın kimseler Kuran meali,hadis kitapları veya diğer dini kaynakları istediği gibi kaleme alabiliyor.Tavsiyem bu tarz kitapları güvendikleri ve bilinir yayın evlerinden ciltli alıp okumaları.örneğin Şeytanın Hileleri isimli bir kitap çıkmıştı İbnül cevzi gibi büyük bir alimin kitabı.Birileri istediği gibi çevirmiş ve içinde şöyle bir cümle vardı: " Nitekim, İmamı gazali, Hasan-ı Basri , Beyazid-i Bistami gibi sahte hadis uyduranlar vardır..!" Haşa ne bu isimler sahte hadis uydurdu nede ibnül cevzi böyle dedi.. Birilerinin iftirasından başka birşey değil.Ama bunun gibi hadis kaynaklarına ve diğer dini eserlere sızmış çokça kötü niyetli kişilerin olduğunu bilerek arkadaşları uyarmak istedim.

ankara 06

Üye
    Konu Sahibi
Sadece Sünen-i Mace'de bile 4341 hadis mevcuttur.. kaldı ki 5986 hadisin kütûbi sitte'de olması beni huylandırdı. Belliki bazı hadisler içinden seçilip çıkarılmış, ama neye göre? Kime göre? Upload eden arkadaş sağolsun ama uyarmak istedim Kuranı Kerimi kimse bozamayacağı için Bazı Sapkın kimseler Kuran meali,hadis kitapları veya diğer dini kaynakları istediği gibi kaleme alabiliyor.Tavsiyem bu tarz kitapları güvendikleri ve bilinir yayın evlerinden ciltli alıp okumaları.örneğin Şeytanın Hileleri isimli bir kitap çıkmıştı İbnül cevzi gibi büyük bir alimin kitabı.Birileri istediği gibi çevirmiş ve içinde şöyle bir cümle vardı: " Nitekim, İmamı gazali, Hasan-ı Basri , Beyazid-i Bistami gibi sahte hadis uyduranlar vardır..!" Haşa ne bu isimler sahte hadis uydurdu nede ibnül cevzi böyle dedi.. Birilerinin iftirasından başka birşey değil.Ama bunun gibi hadis kaynaklarına ve diğer dini eserlere sızmış çokça kötü niyetli kişilerin olduğunu bilerek arkadaşları uyarmak istedim.

selam kardeşim programı yapan arkadaş programda bilgi/kutubu sitte hakkında. bölümünde gerekli açıklamayı yapmış. kötü niyetli biri oldugunu sanmıyorum. benim bildigim buhari ve müslüm kaynagı temeldir. diger hadis kitaplarıda muhakkak ciddidir.gel gör ki insanlar dogruyla yanlışı harmanlıyabiliyor, ve aktara biliyor. ne demişler İYİ AT KÖSTEKLERİ KIRAR. uyarın için teşekkürler kardeşim. bence kitapları çiltli degilde tablette yada elektronik kitap okuyucularda okumalıyız degişime uymalıyız. bir kütüphane kitap bir cd ye sıgıyor artık. kagıt için agaçları ve dogayı katletmemeliyiz. OKULLARA TABLET YERİNE ELEKTRONİK KİTAP OKUYUCULAR DAGITILMALI paramız yurt içinde kalmalı derim ben.

bilkurdu1

bilkurdu1

Üye
Ankara 06 tesekkurler