Kur'an-ı Kerim Programı (Mealli ve Sesli)

Sponsorlu Bağlantılar

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Kur'an-ı Kerim Programı (Mealli ve Sesli)
Depolardan Holy Quran diye arattırıp indirin. Mealler için programa girdiğinizde "Settings"den "Manage Translations" tıklayın sağ alt köşedeki "T+" tıklayın "Languages"den dili seçip sıralanacak mealleri indiriyoruz. mp3 formatındaki sesler için "http://zekr.org/resources.html#recitation" dan indiriyoruz. Örneğin; "sudais-128kbps-offline" dosyasını indirdiniz, dosyayı rardan çıkarıp "sudais-128kbps-offline" ve "recitation.properties" dosyalarını "/home/user/MyDocs/.n900-quran/recitations/" dizinine biz de "sudais" klasörü oluşturup, bu klasöre atıyoruz. Yani dizinimiz şu şekilde "/home/user/MyDocs/.n900-quran/recitations/sudais". Ben Ahmed El-Acemi'yi indirmiştim ve şu şekilde yaptım; indirdiğim "ajmy-64kbps-offline" dosyasını rardan çıkarıp "ajmy-64kbps-offline" ve "recitation.properties" dosyalarını "/home/user/MyDocs/.n900-quran/recitations/" dizinine "ajmy" klasörünü oluşturup içine attım ve kullanıyorum şu an. Çok güzel ve sizlerle paylaşmak istedim... Bu da ss...

Selametle...:oke:

• Beğen
Tepkiler: 9015, baska_yok, re-emre ve 2 diğerleri

serdarrrr

Üye
Ses olayını yapamadım.

denizci535

denizci535

Üye
guzel anlatim

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah...:oke:

sabir25k

Üye
Allah razı olsun kardeşim 2.5 senedir kullanıyorum n900 böyle bi program görmedim ya ne güze lses arapça me meal aynı anda süper bi uygulama paylaştığın için Allah razı olsun da nerelerden buluyorsunuz böyle programları ya şöyle adam akıllı bi ezan programı da olsa süper olurdu olanlarda hep zamanlama hataları var maalesef..

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Senden de Allah razı olsun kardeşim... Asıl bu programı yapandan Allah razı olsun... Benim yaptığım sadece paylaşmak... :) Ezan işine gelince hesaplamalardan dolayı farklılık gösteriyor... Türkiye'de genelde Diyanet hesaplamaları kullanılıyor, bizim indirdiğimiz programlarda Diyanet yok maalesef|-)... Koordinatları elle girdiğimde de, GPS ile girdiğimde de aynı mesele... 5-10 dk ileri veya geri...:bilmm Buna da şükür...

kaan dean

kaan dean

Üye
osmanim ses olayini halledemedim dosyalari attim fileboxla cevirme islemi tamam ama ses yok

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Yazdıklarımı, özellikle dosya oluşturma kısmını dikkatli uygulayın... Kaan kardeş hangi hafızı indirdin...

kaan dean

kaan dean

Üye
senin ornek verdigini indirdim iki dosyayi zipten cikarip yapistirdim

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
"ajmy-64kbps-offline" ve "recitation.properties" dosyalarını "ajmy" klasörü oluşturup bu klasöre at. Bu klasörü de "/home/user/MyDocs/.n900-quran/recitations/" dizinine at... Sonra programa girip gerekli ayarları yap, yani recitation kısmında ajmy'yi seç olması lazım... Selametle...:oke:

serdarrrr

Üye
Olmuyor maalesef recitation kısmında arapça bir yazı var tıklasamda değişmiyor.

kaan dean

kaan dean

Üye
degerli kardesim bir kez daha tesekkur ediyorum 10 numara bir paylasim.. halloldu dedigin sekilde ajmy ile yaptim... bulamayan arkadaslar ayetler ekrandayken arapca yazilara tiklayin sonrasinda o cizgide 3 secenek cikicak en sagdakine (klavyede enter a dogru ) olani tiklayin ses gelsin...

denizci535

denizci535

Üye
bende turkce olmadi arapca kaldi...

cemsonmez

Üye
emeğine sağlık çok iyi oldu paylaştığın.

serdarrrr

Üye
teşekkürler

saruman_me

saruman_me

Üye
:tşk:

ua_kral

ua_kral

Üye
osman kardeşim paylaşım için çok tşekkürler de ben türkçe yapamadım bunu bi yardımcı olsan sana zahmet

colinkazım76

Üye
teşekürler gerçekten güzel

tosun_asker

Üye
indirme yerini göremedim

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Uygulama Yöneticisinden veya Faster Application Manager da Quran diye arattır 3 seçenek çıkacak turuncu yuvarlak iconlu olanı indir. İlk sayfada detaylı anlatım var bir kez okursanız sorun kalmaz. Mealleri programın içinden indirebilirsin. Hafızlar (mp3) için link yazıyordu zaten yine de vereyim:

Selametle...:oke:

Üst Alt