Kumar bağımlıları için yardım hattı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet.25

Konu Sahibi
Kumar bağımlıları için yardım hattı
Ülkede kumar bağımlılığı özellikle göçmen kökenliler arasında çok yaygın. Almanya'da yaşayan Türkleri kumar bağımlılığından kurtarmak için Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti'nde bir yardım hattı kuruldu. NRW genelinde 0800-3264762 numaralı telefon hattını arayan kumar bağımlılarına ücretsiz Türkçe danışmanlık hizmeti verilecek. Eyalet Hükumeti tarafından oluşturulan danışma hattına pazartesi günleri 18.00-20.00, salı ve perşembe günleri ise 20.00-22.00 saatleri arasında ulaşılabilecek. Almanya'daki kumar bağımlıları arasında otomat bağımlıları ilk sırada geliyor. Ülkede şu an 290 bin otomat bağımlısı var. Bağımlı olmaya yakın kişilerle birlikte bu sayı 340 bini buluyor.

Kumar bağımlısı sayısı, en büyük eyalet olan NRW ise 40 bin civarında.

TEDAVİSİ MÜMKÜN

Bağımlılar borç, depresyon ve sosyal çevre kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Uzmanlar kumar bağımlılığının tedavisinin mümkün olduğunu söylüyorlar. Üç aydan bir yıla kadar klinikte görülen tedaviye daha sonra dışarıda devam ediliyor. Almanya'da otomat bağımlılığına yardımcı olan çok sayıda kurum bulunuyor. Yılda ortalama 8 bin kişi bu kurumlardan tedavi için yardım alıyor. Otomat bağımlılarının yüzde 80'i erkeklerden oluşuyor. Kumar otomatlarının cirosu yıllık 9 milyar Euro'yu buluyor. Köln'de yaşayan 27 yaşındaki otomat bağımlısı Mustafa K. her gün otomatlarda kumar oynuyor. Sosyal çevresinden tamamen kopan genç eline geçen tüm parayı otomatlara yatırıyor.

hikmet366

hikmet366

Üye
:tşk:

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Kümarhanelerin hepsi kıbrısa taşındı

x-scarface

x-scarface

Üye
Resmi olarak duyurulsa da hepsi kıbrısa taşınmadı. Şuan türkiyede büyüklü küçüklü illegal kumarhane ve oyun salonları mevcut durumda. Ben kendi yaşadığım yeri söyleyeyim şuan burada sırf 7 tane mekan ben biliyorum. Kumar alışkanlığı olan insanların malesef kolay vazgeçebileceklerini düşünmüyorum.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Resmi olarak duyurulsa da hepsi kıbrısa taşınmadı. Şuan türkiyede büyüklü küçüklü illegal kumarhane ve oyun salonları mevcut durumda. Ben kendi yaşadığım yeri söyleyeyim şuan burada sırf 7 tane mekan ben biliyorum. Kumar alışkanlığı olan insanların malesef kolay vazgeçebileceklerini düşünmüyorum.

bence kaybetmeyi göze aldıgın bir miktar para ile eğlenmek için oyanana bilir.

Samet.25

Konu Sahibi
O parayla kazanirsin sonra.kaybedersin hirs yaparsin boyle boyle bi bakmissin elinden.donuna kadar almislr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt