Windows 10 KULLANICILAR KULÜBÜ [SORU(N)LAR-ÇÖZÜMLERİ]

Sponsorlu Bağlantılar

WINDOWS 10'A HER AÇIDAN BAKILDIĞINDA HANGİ PUANI VERİRSİNİZ? (5 çok iyi, 1 çok kötü)

• Kullanılan toplam oy
    139
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

kaç gündür bu sorunla uğraşıyorum deli etti beni ne yapmam gerekiyor Acaba

2.sorunum ise mağazadaki hiçbir uygulamayı indirmiyor ve güncelleme yapmıyor çlıdıracam artık bir yardım lütfen
2. Sorunun cevabı:

1. Sorun içinse sorun giderme aracını kullanın

exp_l0it

exp_l0it

Üye
    Konu Sahibi

kaç gündür bu sorunla uğraşıyorum deli etti beni ne yapmam gerekiyor Acaba

2.sorunum ise mağazadaki hiçbir uygulamayı indirmiyor ve güncelleme yapmıyor çlıdıracam artık bir yardım lütfen
önce sorun gidermeyi daha sonra bilgisayarı sıfırlamayı deneyin, ssd kullanmıyorsanız güncel sürüm ile formatlayın, bazı sürüm yapılarında bu tip güncelleme sıkıntıları meydana gelmekte. çözümü ise genel itibari ile bu, sıfırlama işe yaramazsa güncel sürümle sıfır format atın.

Preloader

Preloader

Üye
Artık delirmek üzereyim denemediğim yol kalmadı şu bilgisayarı açınca %100 disk kullanımı sorunundan kurtulamıyorum format attım yetmedi hard diski değiştirdim sonuç hala aynı ne olur yardım edin :sos:sos

PALA.

PALA.

Üye
Artık delirmek üzereyim denemediğim yol kalmadı şu bilgisayarı açınca %100 disk kullanımı sorunundan kurtulamıyorum format attım yetmedi hard diski değiştirdim sonuç hala aynı ne olur yardım edin :sos:sos
Sisteme has bir sorun var galiba. 1709 windows sürümünde halen bazı ufak sorunlar var.
Sorun ilk windowsu kurunca anında başlıyor mu yoksa bir süre sonramı ortaya çıkıyor ?

Preloader

Preloader

Üye
Sisteme has bir sorun var galiba. 1709 windows sürümünde halen bazı ufak sorunlar var.
Sorun ilk windowsu kurunca anında başlıyor mu yoksa bir süre sonramı ortaya çıkıyor ?

Güç tuşuna basıyorum zaten çok geç açılıyor açıldıktan sonra ilk 5 dakika boyunca Görev Yöneticisinde %100 disk kullanımı oluyor 5 dakika sonra her şey eski haline dönüyor. Bilgisayarımı ilk aldığımda bu sorun yoktu güncellemeler geldikçe sorun çıkarmaya başladı hatta ilk HDD takılıyken bad sector sorunu yaşadım bilgisayar çok yavaşlamıştı HDD yüzünden zannettim HDDyi değiştirdim ancak sorun yazılımdaymış.

PALA.

PALA.

Üye
Güç tuşuna basıyorum zaten çok geç açılıyor açıldıktan sonra ilk 5 dakika boyunca Görev Yöneticisinde %100 disk kullanımı oluyor 5 dakika sonra her şey eski haline dönüyor. Bilgisayarımı ilk aldığımda bu sorun yoktu güncellemeler geldikçe sorun çıkarmaya başladı hatta ilk HDD takılıyken bad sector sorunu yaşadım bilgisayar çok yavaşlamıştı HDD yüzünden zannettim HDDyi değiştirdim ancak sorun yazılımdaymış.
Bazen hatalı sürücü güncellemesi olabiliyor. Hata çözülemeyincede bir sonraki başlatmada tekrar çözmeye çalışıyor.
İlk olarak temiz bir format atın yada sıfırlayın sonra sürücüleri yükleyin ve sonra ağ bağlantı ayarlarından tarifeli bağlantıyı açın, ayrıca windows update devre dışı bırakın bir zaman bu şekilde kullanın bakalım sonuç ne olacak...
Bu makaleyi de uygulayın, Windows 10 - Windows 10’da Otomatik Sürücü Yüklemeyi Devre Dışı Bırakma nasıl Yapılır ?

Son düzenleme:
Preloader

Preloader

Üye
Bazen hatalı sürücü güncellemesi olabiliyor. Hata çözülemeyincede bir sonraki başlatmada tekrar çözmeye çalışıyor.
İlk olarak temiz bir format atın yada sıfırlayın sonra sürücüleri yükleyin ve sonra ağ bağlantı ayarlarından tarifeli bağlantıyı açın, ayrıca windows update devre dışı bırakın bir zaman bu şekilde kullanın bakalım sonuç ne olacak...
Bu makaleyi de uygulayın, Windows 10 - Windows 10’da Otomatik Sürücü Yüklemeyi Devre Dışı Bırakma nasıl Yapılır ?

Dediğinizi uyguladım pc'yi yeniden başlattım değişiklik yok ancak sanki %100 disk sorununun daha çabuk geçtiğini farkettim artık 5 dakika gibi uzun bir süre donma takılma olmuyor bilgisayar şuan biraz daha kullanılabilir oldu ayrıca DiagTrack hizmetini sildim sanırım Windowsun kullanıcıyı izlemesiyle alakalı bir şey imiş, son olarak laptopu yeniden başlattığımda ise şunu farkettim herhangi bir uygulamaya girdiğimde (örn: Chrome) bir kaç saniyeliğine pc donuyor ve disk kullanımı %100 gözüküyor, bir kaç saniye sonra disk kullanımı yeniden eski haline dönüyor. Yardımınız için teşekkür ederim ama işe yaramadı hala her türlü öneriye açığım

Windows Defender ile alakalı bir şey olabilir mi kalıcı olarak defender'ı nasıl kapatabilirim?

PALA.

PALA.

Üye
Yardımınız için teşekkür ederim ama işe yaramadı hala her türlü öneriye açığım
Bişey değil :) Diski tamamen silip temiz format atıp denemekte fayda var çoğu zaman sıfırlamada yetersiz kalıyor...
Temiz format atıp güncellemeyi kapatıp takip edin...Kaynak izleyicisini kullanarak diski %100 kullanan etkinliği bulabilirsiniz.
Not: kaynak izleyiciyi tam ekran yapın % değerlerini görürsünüz(eklediğim görselde çıkmamış)

Preloader

Preloader

Üye
Bişey değil :) Diski tamamen silip temiz format atıp denemekte fayda var çoğu zaman sıfırlamada yetersiz kalıyor...
Temiz format atıp güncellemeyi kapatıp takip edin...Kaynak izleyicisini kullanarak diski %100 kullanan etkinliği bulabilirsiniz.
Not: kaynak izleyiciyi tam ekran yapın % değerlerini görürsünüz(eklediğim görselde çıkmamış)
İlginiz için teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim ama formatı son çare olarak atmayı planlıyorum zaten sıfır disk takılı cihazda formattan sonra da olmazsa vay halime yoksa Windows 7 yolları göründü bana :(

PALA.

PALA.

Üye
İlginiz için teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim ama formatı son çare olarak atmayı planlıyorum zaten sıfır disk takılı cihazda formattan sonra da olmazsa vay halime yoksa Windows 7 yolları göründü bana :(
İlk mesajımda da dediğim gibi sisteme has bir durum sizinkisi. Bazen format atarken yapılan hatalar yada biosun güncel olmaması gibi sebepler var. Bence format deneyiminiz varsa, kıymetli verilerinizi yedekleyin, sonra basın gitsin formatı.
Yine olmazsa win 7 ye geçin. Bilgisayar dediğimiz şey sadece araçtır, kolay gelsin :)

lazye

lazye

Üye
Arkadaşlar bişey soracam W10/8.1'de başıma geliyor 5400 Rpm 1Tb hardisk kullanıyorum. Örneğin;Bilgisayarımdaki hardisk 200-300 Gb dolduğunda usb 3.0 çıkışından harici hardiskime dosya atarken başta 100-120 mb/sn de kopyalarken bir anda 1 mb/sn'de düşüyor bazen tekrar 50-60 mb/sn'de çıkıyor tüm driverlarım güncel. Laptop 2 yıllık hiç içini açıp temizlemedim. Sizce ne yapmalıyım ?

Harici hardiskte sorun olmadığına eminim.

PALA.

PALA.

Üye
Arkadaşlar bişey soracam W10/8.1'de başıma geliyor 5400 Rpm 1Tb hardisk kullanıyorum. Örneğin;Bilgisayarımdaki hardisk 200-300 Gb dolduğunda usb 3.0 çıkışından harici hardiskime dosya atarken başta 100-120 mb/sn de kopyalarken bir anda 1 mb/sn'de düşüyor bazen tekrar 50-60 mb/sn'de çıkıyor tüm driverlarım güncel. Laptop 2 yıllık hiç içini açıp temizlemedim. Sizce ne yapmalıyım ?

Harici hardiskte sorun olmadığına eminim.
Anlık olarak böyle düşüşler normaldir. Bunun bir çok sebebi var en önemli birkaçını sayacak olursam;
Düşüş anında küçük boyutlu 1kb - 4 kb boyutlu dosyalar aktarılıyordur.
Bir dosyadan öbür dosyaya geçilmesi sırasında gerekli alan hesaplaması olur ve bu süreçte (1-20sn) kısa süreli düşüş olur.
Windows 10 daki kopyalama sistemi işlemi hızlı hale getirmek için mevcut veriyi RAM üzerine çekerek taşınabilir diske aktarır, bu arada dosyanın boyutu fazla ise sistem diski uykuya dalar ve birkaç saniyelik geç cevap vereme durumu oluşur.

Ek olarak şunuda söylemeliyim video kopyalarken 120 mb/sn olan hızınız küçük boyutlu mp3 lerde 60 mb/sn hıza iner bu değerler dosya boyutuna ve dosya türüne bağlı olarak 10 mb/sn nin altına düşmesi sıradan bir durumdur...

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kullandığınız Diskin 4k random okuma/yazma hızından kaynaklı bir durum

• Beğen
Tepkiler: lazye ve PALA.

aozaslan66

Üye
iyi geceler arkadaşlar.indirmiş olduğum bir winrardosyasını açıyorum.sonra masaüstüne çıkardığım dosyayı açmak istediğimde(bin dosyası)C:\users\casper\desktop\rom.bin arşiv biçimi tanınmıyorveya arşiv hatalı hatası alıyorum yıllardır uydu alıcısına bin dosyası ile güncelleme yapıyorum.şimdi masa üstüne bin dosyasını bir türlü çıkaramıyorum.acil yardımlarınızı bekliyorum.tşk.
indirilen dosya düzgün olarak indirilmiş hatta uzantı bin dosyası ama görünüm winrardan çıkmış klasör şeklinde göründüğü için çıkmamış sandım.başka bir bilgisayarda normal bin dosyası ve görünümü var.sadece benim bilgisayarda görünüm farklı olduğu için hatalı sandım.artık görüntü önemli değil sorun çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

aozaslan66

Üye
selam arkadaşlar win 10 kullanıyorum.üç gün önceki toplu güncelleştirmeler yükleniyor diyor daha sonra güncelleştirme tamamlanamadı değişliklikler geri alınıyor şeklinde hata alıyorum.win 10 1803 sürüm

PALA.

PALA.

Üye
selam arkadaşlar win 10 kullanıyorum.üç gün önceki toplu güncelleştirmeler yükleniyor diyor daha sonra güncelleştirme tamamlanamadı değişliklikler geri alınıyor şeklinde hata alıyorum.win 10 1803 sürüm
Yeni sürümde sorun çıktı bu nedenle yenilik güncellemesi yüklemiyor olabilir, yüklemesin de zaten, sizde yüklemeyin.
Birçok kişi şikayetçi kişisel dosyaları felan silip, mavi ekran veriyormuş. Güncellemelerinizi kapatın.
Muhtemelen sonraki sürümde çözecekler bu sorunu :hmmm tabi o zaman da başka sorunlar çıkabilir :alsana:
Bakınız: Windows 10 1809 sürümündeki hata ve sorunlar

aozaslan66

Üye
teşekkür ederim arkadaşım kapatayım güncelleştirmeleri

Üst Alt