Kulak içi Kulaklık Önerisi?

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Kulak içi Kulaklık Önerisi?
Arkadaşlar kulak içi kulaklık alacağım bana max 100 tl olmak üzere öneride bulunabilirmisiniz?

Sennhieser ve Creative'in iyi olduğunu biliyorum.öncelikli olarak bunlardan önerebilirseniz daha iyi olur :)

Akustik,R&B tarz müzikler dinlerim.

Konu yeri belki yanlış olabilir modlar yanlış bulursa uygun yere taşırsa iyi olur :)

El-CD

El-CD

Üye
Monster ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

100 liraya ? Monster dedim mi kulaküstü alacaksın :ehe Ucuz modellerde Sennheiser daha başarılı açıkçası.

Kulaklık konusunda buradan konuşmak biraz gereksiz kaçıyor.D&R, Media Markt, Teknosa, Darty ne bileyim bir mağazaya git zaten benzer fiyattaki kulaklıkların performansları zaten benzer olacaktır.Birbirlerine karşı öne çıkan özellikleride zaten arka tarafında yazar.Ek olarakta bir teknoloji mağazasına gidip bunları test edip içine sineni al derim ben.Kulaklık olayı telefon gibi değil çünkü pek tavsiye ile yürümüyor.O fiyattaki kulakiçi kulaklıklarda en iyisinin Sennheiser olduğunu rahatça söyleyebilirim.Özellikle Adidas modelleri var hem tasarım (Yani renk :ehe) olarak iyiler hemde performans olarak.Dediğim gibi burda ne söylesek boş gidip hepsini tek tek denemen lazım.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
naptın birader ya? :D

- - - Eklendi - - -

100 liraya ? Monster dedim mi kulaküstü alacaksın :ehe Ucuz modellerde Sennheiser daha başarılı açıkçası.

Kulaklık konusunda buradan konuşmak biraz gereksiz kaçıyor.D&R, Media Markt, Teknosa, Darty ne bileyim bir mağazaya git zaten benzer fiyattaki kulaklıkların performansları zaten benzer olacaktır.Birbirlerine karşı öne çıkan özellikleride zaten arka tarafında yazar.Ek olarakta bir teknoloji mağazasına gidip bunları test edip içine sineni al derim ben.Kulaklık olayı telefon gibi değil çünkü pek tavsiye ile yürümüyor.O fiyattaki kulakiçi kulaklıklarda en iyisinin Sennheiser olduğunu rahatça söyleyebilirim.Özellikle Adidas modelleri var hem tasarım (Yani renk :ehe) olarak iyiler hemde performans olarak.Dediğim gibi burda ne söylesek boş gidip hepsini tek tek denemen lazım.
ya git dene demesi kolayda Çanakkale de öyle mağazalar yokki :D zaten dediğin gibi kulaklığı ya hepsiburada dan yada D&R dan internetten alacağım :)

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
Şehriyar

Şehriyar

Üye

Creative ses kalitesi benim çok hoşuma gidiyor bende var..
Dayanıklılığı da çok iyi 110 kiloluk arkadaşım üzerine basıp takılıp düştü bişi olmadı

Cx200 de arkadaşımda var o da güzeldir bu arada..

• Beğen
doctorrr

doctorrr

Üye
soft müzikler dinliyorsan bi' 50 :tl: civarı bütçe ayırman yeterli kulaklığa :D

• Beğen
El-CD

El-CD

Üye
uçtuk ya pardon :kop2: vatron ' un vardı sanırım 70 tl lik philips diye ? bir sor ?

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
soft müzikler dinliyorsan bi' 50 :tl: civarı bütçe ayırman yeterli kulaklığa :D
ya soft değilde R&B tarzı kısaca Rihanna dinlerim işte :D
yani basslı ve orta frekans bol müzikler dinlerim,ama bass seslerinin yanında vokalin ve tiz seslerin kaybolmaması lazım :D

- - - Eklendi - - -

Dayanıklılığı da çok iyi 110 kiloluk arkadaşım üzerine basıp takılıp düştü bişi olmadı

110 kliloluk arkadaşın nasıl basmayı becerdi?:ehe

cx200 fena değil gibi.D&R fiyetına bakayım şunun :D

alacaksam artık sağlam* birşey alacağım.5800 kulaklığından sonra epey süre idare etmesi lazım :) en az 1,5 2 sene gibi:)

(sağlamlıktan kastım ses kalitesi :D:D)

doctorrr

doctorrr

Üye

yani basslı ve orta frekans bol müzikler dinlerim,ama bass seslerinin yanında vokalin ve tiz seslerin kaybolmaması lazım :D
ha iyiymiş marilyn manson dinlenilecekse şayet işin rengi değişir :D

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

- - - Eklendi - - -

110 kliloluk arkadaşın nasıl basmayı becerdi?:ehe

cx200 fena değil gibi.D&R fiyetına bakayım şunun :D

alacaksam artık sağlam* birşey alacağım.5800 kulaklığından sonra epey süre idare etmesi lazım :) en az 1,5 2 sene gibi:)

(sağlamlıktan kastım ses kalitesi :D:D)

Ben sana kulaküstü modelleri öneririm.130 liraya çok başarılı modeller var.Kulakiçinin ses performansı bir yere kadar sonuçta.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
ha iyiymiş marilyn manson dinlenilecekse şayet işin rengi değişir :D
Amanın:ehe

Ben sana kulaküstü modelleri öneririm.130 liraya çok başarılı modeller var.Kulakiçinin ses performansı bir yere kadar sonuçta.
tamamda yani şimdi ben tek evde dinlemeyecem sokakta yürürken,otobüste dinlerken kulak üstü olanlar garip durmazmı? :D

ayrıca kulak üstü olanlara bir türlü alışamadım :( hep kulak içi olanları kullandım ondandır belkide :D

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Amanın:ehe

tamamda yani şimdi ben tek evde dinlemeyecem sokakta yürürken,otobüste dinlerken kulak üstü olanlar garip durmazmı? :D

ayrıca kulak üstü olanlara bir türlü alışamadım :( hep kulak içi olanları kullandım ondandır belkide :D

Bende kulaküstü kullanıyorum evde sokakta her yerde :D İlk günler insanlar hep sana bakıyormuş gibi hissediyorsun ama daha sonra geçiyor.Hem çok ama çok daha rahat aman çıktı çıkacak derdi olmuyor bazen dalıp kafamdaki kulaklığı hissetmediğim bile oluyor.Başkalarının ne diyeceğini düşünüpte daha kaliteli ürünleri bırakma bence :tebessüm: Birde eğer duruşundan rahatsızsan kafa bantlı değilde sadece kulaklıklı ya da ense bantlı modellerde var onlarada bakabilirsin.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Bende kulaküstü kullanıyorum evde sokakta her yerde :D İlk günler insanlar hep sana bakıyormuş gibi hissediyorsun ama daha sonra geçiyor.Hem çok ama çok daha rahat aman çıktı çıkacak derdi olmuyor bazen dalıp kafamdaki kulaklığı hissetmediğim bile oluyor.Başkalarının ne diyeceğini düşünüpte daha kaliteli ürünleri bırakma bence :tebessüm: Birde eğer duruşundan rahatsızsan kafa bantlı değilde sadece kulaklıklı ya da ense bantlı modellerde var onlarada bakabilirsin.

tamam kafaüstü modellere bakayım o zaman napam:D ama onlarda kulakiçi olanlar kadar bass veriyormu? ve en önemlisi ses yalıtımı kulak iciler kadar iyimi ? :D

El-CD

El-CD

Üye

tamam kafaüstü modellere bakayım o zaman napam:D ama onlarda kulakiçi olanlar kadar bass veriyormu? ve en önemlisi ses yalıtımı kulak iciler kadar iyimi ? :D

Açıkçası kulakiçi kadar iyi değil :hmmm yani dışardaki sesleri daha çok duyarsın iç kulaklıktan

• Beğen
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Yalıtım olarak bakarsak üst modeller dışında pek yalıtım yok kulaküstülerde.Fakat kulakiçilerde de yok yalıtım.Kulakiçileri kulağının içine soktuğun için az sesi çok olarak algılıyorsun bunlarda ise daha çok ses çıkardığından etrafada daha çok yayıyor sesi.Ayrıca kafa bantlı modeller kulakiçilerden daha iyi bass verir.O bütçeye Sennheiser'in kafa bantlı modelleri çok az olanlarıda pek kaliteli değil Koss'un PortaPro'sunu ya da benzer fiyata bass ağırlıklı philips kulaklıkları öneririm.

• Beğen
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Bu seçeneklerde Creative Ep630 un ses aralığı daha iyi görünüyor. Fiyat olarak da daha uygun. İstersen dene, fazla birşey kaybetmezsin.

Kulak içi modeller ile kulak üstü modeller arasında ben de dış kullanımda kulak içini tercih ediyorum. Malum direk kulağın içinde olduğundan hem dışarıdan gelen gürültüyü önlüyor hem daha az güc ile daha iyi rahat duyulabilecek ses veriyor hem de basları direk içten vurduğundan daha tatlı geliyor :D
Kulak üstü kullandığında ister istemez sesi daha çok açman gerekiyor. Bu durumda da etrafındakiler de seninle aynı müziği dinlemek zorunda kalabiliyor :P Ayrıca dediğim gibi mobil bir cihazda kulak üstü bir kulaklık beklenen performansı veremeyebilir, kulak içi daha "mobil" bir tercih ;)

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Açıkçası kulakiçi kadar iyi değil :hmmm yani dışardaki sesleri daha çok duyarsın iç kulaklıktan
hmm bak bu iyi oldu saol :hmmm

Yalıtım olarak bakarsak üst modeller dışında pek yalıtım yok kulaküstülerde.Fakat kulakiçilerde de yok yalıtım.Kulakiçileri kulağının içine soktuğun için az sesi çok olarak algılıyorsun bunlarda ise daha çok ses çıkardığından etrafada daha çok yayıyor sesi.Ayrıca kafa bantlı modeller kulakiçilerden daha iyi bass verir.O bütçeye Sennheiser'in kafa bantlı modelleri çok az olanlarıda pek kaliteli değil Koss'un PortaPro'sunu ya da benzer fiyata bass ağırlıklı philips kulaklıkları öneririm.

Bu seçeneklerde Creative Ep630 un ses aralığı daha iyi görünüyor. Fiyat olarak da daha uygun. İstersen dene, fazla birşey kaybetmezsin.

Kulak içi modeller ile kulak üstü modeller arasında ben de dış kullanımda kulak içini tercih ediyorum. Malum direk kulağın içinde olduğundan hem dışarıdan gelen gürültüyü önlüyor hem daha az güc ile daha iyi rahat duyulabilecek ses veriyor hem de basları direk içten vurduğundan daha tatlı geliyor :D
Kulak üstü kullandığında ister istemez sesi daha çok açman gerekiyor. Bu durumda da etrafındakiler de seninle aynı müziği dinlemek zorunda kalabiliyor :P Ayrıca dediğim gibi mobil bir cihazda kulak üstü bir kulaklık beklenen performansı veremeyebilir, kulak içi daha "mobil" bir tercih ;)
bende bundan bahsediyorum işte :D kulak içi olanlarda hoparlör sürücüsü kulağa daha yakın olduğundan + ses yalıtımı olduğundan basslar ve vokal sesleri daha net duyulur diye düşünüyorum.

kafam karıştı iyice :D kafa bantlı olanı listeden attım çünkü dediğim gibi daha iyi ses verse dahi ben onu kullanamam alışık değilim :D

şimdi aklımda 2 model var şehriyar'ın önerdiği Creative EP630 ve Sennheiser cx200

Creative'e zaten hep güveniyorum.pc deki 2+1 ve X-Fi ses kartı Creative.ses kalitesi muhteşem.ama sennheiser kulaklık konusunda daha iyide olabilir :D

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Sennheiser 20-20.000hz ses aralığına sahip 110 db ses şiddeti olan 5 gr lık bir kulaklık
Creative EP630 6-23.000 hz ses aralığı olan 106 db ses şiddeti olan 9 gr lık bir kulaklık

Verilere bakıldığında ses aralığı olarak çok fark var ve özellikle Rihanna için bence ses aralığı yüksek bir kulaklık tercih etmen gerek :) Malzeme kalitesi olarak Sennheiser belki daha kalitelidir ama Creative de malzeme olarak verilen paranın hakkını verecektir. Şahsen Creative i alınabilir buluyorum.
Not: 100 TL kulaklık için harcayıp kazara soket yakınlarından kırıldığını görürsem içim cız eder :D O an sesi istediği kadar iyi olsun o "cızz" sesini bastırabileceğini sanmıyorum :D

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Creative ses konusunda mukemmeldir ozellikle ses kartlarinda..

Kulak ustunde cok guzel yalitimli ayrica super de ses ve bas veren kulakliklar da mevcut ama 200+ tl

Ozellikle sennheiser px200 II var mesela.. hem yalitimi hem kafana oturmasi hem ses kalitesi hem de estetik olarak guzel yani kafanda kocaman durmuyor oyle..

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~ ve kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Creative ses konusunda mukemmeldir ozellikle ses kartlarinda..

Kulak ustunde cok guzel yalitimli ayrica super de ses ve bas veren kulakliklar da mevcut ama 200+ tl

Ozellikle sennheiser px200 II var mesela.. hem yalitimi hem kafana oturmasi hem ses kalitesi hem de estetik olarak guzel yani kafanda kocaman durmuyor oyle..

Tabiki zaten dediğim gibi o fiyattaki kulaküstü modellerde yalıtıma pek önem verilmemiş.Sonuçta bi özelliği kesmek zorundalar.Benim kullandığım kulaklıkta benim son ses dinlediğim müziği başka kimse duyamaz mesela ama bu 100-200 liralık kulaküstülerde olamıyor malesef.Zaten kafa bantlı kulaklık her zaman için kulakiçiden daha konforludur.Şimdi senin yapacağın konforu mu yoksa yalıtım, dış görünüşü mü seçeğini düşünmek

Üst Alt