kpss yaş sınırı

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
kpss yaş sınırı
aralık ayında 18e girecek biri için kpss sınavı yapılabilir mi aradım fakat bulamadım

SHS

SHS

Üye
yaş değil diploma önemli bitti mi lise?

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
lise son

SHS

SHS

Üye
bitirmen lazım, bi dahakine girebilirsin, okulda rehber hocana da sorabilirsin

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Mezun olmadan lise düzeyinden KPSS'ye girilebilir mi?

Evet, girilebilir. Sınava girmek için mutlaka mezun olmak gerekmez. Sınav puanı 2 yıl geçerlidir ve bu süre içinde liseden mezun olabilecek durum da olanlar da 2014 KPSS'ye lise düzeyinden girebilirler.

Konuyla ilgili kılavuz hükmü şu şekildedir: "Bu sınava liselerden mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun olamayıp ancak sınavın geçerlilik süresi olan 2 yıl içinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir."

Mezun olmadan tercih yapılabilir mi?

Hayır, mezun olmadan tercih yapılamaz. Yani mezun olmadan sınava girilebilir ancak mezun olmadan puan kullanılamaz ve tercih yapılamaz.

Buna yönelik kılavuz hükmü şöyledir: "Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM'ye İnternet'le gönderildiği son gün itibariyle, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin İnternet'le ÖSYM'ye gönderilmesinin son günü itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır."

Hangi lise öğrencileri 2014 KPSS'ye girebilir?

Yukarıdaki bilgiler neticesinde aşağıda belirtilenler Eylül 2014'te yapılacak olan KPSS'ye girebilirler:

1- Lise son sınıfta olan öğrenciler (bu öğrenciler zaten 2014 Eylül'e kadar mezun durumda olacakları için sınava mezun olarak gireceklerdir.)
böyle bir yazı okudum şimdi nasıl giremem

SHS

SHS

Üye
o zaman girebilirsin, mesela bende önlisans mezunu olmadan önlisans sınavına girdim ama liseler için böyle birşey var mı bilmiyordum

girebilirsin : ?