Kitap / Genel Sohbet

Sponsorlu Bağlantılar

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Biliyorum o film ile mi karıştırıyorum acaba diye düşündüm ama değilmiş :D Hatta dediğin filmde adam balık pazarında doğuyor filmin başı o şekilde vs. vs. :D
Masum bir film diye düşündümde kadınları hep çıplak şekilde koyarak parfüm yapıyor ya :D Ama film hakkatten güzel.

----------Eklendi @ 19:31:06 ---------- Yazıldı @ 19:30:30 ----------

Biliyorum o film ile mi karıştırıyorum acaba diye düşündüm ama değilmiş :D Hatta dediğin filmde adam balık pazarında doğuyor filmin başı o şekilde vs. vs. :D
Neden hep öldürülenler kadın oluyor :D 38 beden kadınlar, sarışın kadınlar vsvs :D

SHS

SHS

Üye
ben iki filmi de izledim :islik

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Evet Minna kitap o işte. Al Pacino'ya ödül aldıran film ayrıca :hmmm

'Lorelai

'Lorelai

Üye
Hadi ya :D Ama şöyle bir şey var. Kimi olaylar kitap olmaya yakışıyor sadece, kimileri ise film olmaya.

Hangi kitabı film yapmaya kalktılarsa, kitap kadar başarılı olamadı, ya da tam tersi.

----------Eklendi @ 21:34:45 ---------- Yazıldı @ 21:34:05 ----------

En azından benim düşüncem öyle :hmmm

----------Eklendi @ 21:35:56 ---------- Yazıldı @ 21:34:45 ----------

Masum bir film diye düşündümde kadınları hep çıplak şekilde koyarak parfüm yapıyor ya :D Ama film hakkatten güzel.

----------Eklendi @ 19:31:06 ---------- Yazıldı @ 19:30:30 ----------

Neden hep öldürülenler kadın oluyor :D 38 beden kadınlar, sarışın kadınlar vsvs :D
Erkeğin sırtını ne yapacaksın sanki ? İğrendirmeyeyim şimdi sizi :ehe

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Filme dönüştürülünce çok eksik sahne oluyor

• Beğen
Tepkiler: SHS, minoo ve 'Lorelai
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle. İkinize de katılıyorum. En basit örnek, Alacakaranlık serisi. Filmle kitap birbirinden ayrı resmen.
Rizzoli & Isles da öyle. Dizi oldu gerçi sinema değil ama kitap ile alakası yok olayların.

'Lorelai

'Lorelai

Üye
Bu konu sadece üçümüze ait gibi :ehe

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Curcuna yok iste ne guzel. Dogru duzgun kitaptan konusabiliyoruz :D

Bsey dicem simdi size :hmmm Bugun kiz arkadasimdan 'Meleklerle Yasamak' diye bir kitap aldim. Hemen bugun de basladim. Mesela meleklerin varligini belirten isaretler varmis. Bunlardan biri de sayilarmis. 1in anlami varmis mesela. 2,3,4... Tek basina da degil 333, saat olarak 22:22 mesela. Tam bu kismi okurken abartmiyorum "hadi lan ordan" dedim, kapattim kitabi. Nete girmek icin teli aldim elime. Saate bi baktim, 03:33. Sok geldi bana, kitabi actim yeniden. Ne diyorsunuz bu ise?

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
İcine şeytan kaçmış

----------Eklendi @ 06:54:54 ---------- Yazıldı @ 06:43:09 ----------

Saka bir yana zaten hep öyle olur. Aklına biri gelir durduk yere ama aslında sende o an o kisinin aklına gelirsin. Ya da aklına gelen kişiyle birazdan karşılaşır ya da o seni arar. Bir kitap okursun icinde bir kelime gecer, o gün bir çok yerde o kelimeyle karsilasirsin

• Beğen
Tepkiler: 'Lorelai
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Ama tam da "hadi lan melek saatleriymiş" demiştim. Kitabı kapattım teli aldım elime. Saat 03:33 :hmmm
İlginç geldi bana.

SHS

SHS

Üye
online kitap satan sitelerin hepsi mi kazıkçı :hmmm en ucuz bizde diyip bilmem ne ücretleriyle normal fiyata denk getiriyorlar :kotu:

'Lorelai

'Lorelai

Üye
Mert'e katılıyorum. Bir dönem 'saati 22.22 görürsen biri seni düşünüyor 'falan diyorlardı. O günden sonra sık sık karşılaştım. Şimdilerde unuttum artık, karşılaşmıyorum da :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Revengeful
viktoreznov

viktoreznov

Üye
şu aralr tarih kitaplarına acayip merak sardım. içimde bir tarih öğrenme tutkusu var. :D özellikle de Türk tarihi. burdan tarih kitaplarını sevmeyenlere de bir kitap tavsiye ediyim:

arka ve ön kapağı her ne kadar siyasî bir kitap izlenimini verse de içeriğinin siyasetle hiç bir alakası yok. şu ana kadar okuduğum en iyi roman diyebilirim. sefiller veya suç ve ceza'dan çok çok daha iyidir :oke:

'Lorelai

'Lorelai

Üye
Tarihi değiştirenler serisini tavsiye eederim sana. Timaş yayınlarının. İlginç olayları ve gerçekten tarihin değişmesine yön vermiş olaylar anlatılıyor.

viktoreznov

viktoreznov

Üye
Tarihi değiştirenler serisini tavsiye eederim sana. Timaş yayınlarının. İlginç olayları ve gerçekten tarihin değişmesine yön vermiş olaylar anlatılıyor.

o seriyi biliyorum. tarihi değiştiren askerler var bende :oke:

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Tarihe hiç bir zaman ilgim olmadı :hmmm

viktoreznov

viktoreznov

Üye
Tarihe hiç bir zaman ilgim olmadı :hmmm

bence tarihi romanlrı okumalısın. ama o tür romanlrı okurken de olaya tarih değil de yaşanmış olay olarak bak. yoksa sıkılabilirsin. ayrıca o önerdiğim kitabı mutlaka oku derim. sadece bir tarihi roman değil bir başyapıt :oke:

'Lorelai

'Lorelai

Üye

Üst Alt