Kıble Pusulası v4.0


mobislam

mobislam

Üye
Gündelik hayatımızda bilmediğimiz bir yer veya herhangi bir tenha araziye çıktığımız zaman, eğer yakın çevremizde bulunduğumuz etrafı iyi bilen “Müslüman” biri yok ise gece veya gündüz yönümüzü nasıl tayin eder de ibadet yolumuzu nasıl buluruz?

Ne Amaç ile Kullanılmaktadır?

Aslında evinizde, iş yerinizde, okulunuzda ve hatta bulunmuş olduğunuz herhangi bir konumda Kıble Yönü’nü tespit etmek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en yaygın ve en fazla kullanılanı Kıble Pusulası’dır. Kıble pusulası malesef bir coğumuzda mevcut değildir. Buna alternatif olarak Kıble Pusulası Android Uygulaması sayesinde cep telefonunuzdan kıble yönünüzü, diğer bir deyiş ile ibadet yönünüzü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Cep telefonunuza yüklemiş veya biraz sonra yükleyeceğiniz Kıble Pusulası uygulamasını çalıştırın. Ekrandaki pusulanın kırmızı renkte olan ibresi manyetik kuzeyi göstermektedir. Manyetik Kuzey ile Gerçek Kuzey arasında sapma açısı denilen bir mesafe kadar fark mevcuttur. Bu yüzden Kıble Pusulası uygulaması iki adet kıble diğer bir adı ile ibadet açısı yönü vermektedir. Kıble Pusulası uygulamasını kullanırken size uygun olan açıyı kullanın. Bu iki kıble açısı arasındaki fark dünyamızın herhangi bir yerinde farklı bir manyatik alan göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kıble Pusulası isimli mobil uygulamamız sayesinde nerede olursanız olun, bulunduğunuz yerin kıble yönünü kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kıble yönünü analog bir pusula yardımı ile bulmaya çalışıyorsanız, etrafınızda büyük boyutlu metal nesneler olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Örnek olarak bahsedecek olursak, yaklaşık bir metresinde bile ufak metal parçacıklara sahip nesneler olmamasına dikkat edin. Pusulanızı ibrenin kırmızı (N) yazan tarafına gelecek şekilde çeviriniz. İyice ayarladıktan sonra size göstermiş olduğu açıya yönelip namazınızı gönül rahatlığı ile kılabilirsiniz.

Nasıl Temin Ederim?

Android uyumlu mobil cihazınız için Google Play Store’a girip, “Kıble Pusulası” diye arama yapın. MobIslam geliştiricisinin uygulamasını mobil cihazınıza yükleyin.

Kıble Pusulası - Google Play'de Android Uygulamaları

IOS uyumlu mobil cihazınız için ise, Apple Store’a girip, Google Play Store’da olduğu gibi “Kıble Pusulası” diye aramanızı gerçekleştirin. MobIslam geliştiricisinin uygulamasını bulduğunuzda mobil cihazınıza yükleyin.


 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: rear2011


aycan54

Üye
Teşekkürler.
 
mobislam

mobislam

Üye
v4.0 Android Sürüm Güncellemeleri Nelerdir?
  • Nasıl kullanılır eklendi.
  • Kıble Pusulası fontları güncellendi.
  • Kullanıcıyı yönlendirme eklendi. Bu sayede uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.
  • Performans iyileştirmesi yapıldı.
  • Arayüz iyileştirildi.
  • Reklamlar artık kullanıcıyı rahatsız etmeyecek.
 
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Resimler çok büyük, biraz küçültüp ekleseydin daha güzel olacaktı.
Yinede paylaşım için :tşk:

İndirip yükleyenler, uygulamanın ne kadar sağlıklı çalıştığı konusunda buraya yazsa güzel olacaktır.
Yükleyenlerin yorumlarını bekliyorum. Bu arada bende deneyip, yorumumu akşam yazacam inşallah.
 

woo3

Üye
Bu uygulama daha şehirle ülkeyi birbirine karışturıyor da bize kıbleyi nasıl doğru göstersin. Bakınız:1. ekran görüntüsü
 
Üst Alt