T50 Kesin Çözüm Turkcell T50 Brick Telefonu Kurtarma Güncel(twrp sideload)

Sponsorlu Bağlantılar

metinmikail

metinmikail

Üye
    Konu Sahibi
Kesin Çözüm Turkcell T50 Brick Telefonu Kurtarma Güncel(twrp sideload)
Merhaba Arkadaşlar;

Brick Olmuş Turkcell T50 Telefonunuzu tekrar nasıl çalıştırabileceğinizi anlatacağım. Test edilmiş ve doğrulanmıştır. (TEŞEKKÜRLERİNİZİ EKSİK ETMEYİNİZ)
DipNot. Turkcell T50 ye custom rom yapacak babayiğit yok mudur? :)

İşlemler sonunda Çöp olan telefonunuzu orijinal haline döndürmüş olacaksınız.

İşlem adımlarına dikkat ediniz ve sırayla yapınız lütfen.

1.)Android SDK indirip kurulumunu yapınız. Kurulum sonrası Android SDK Manager açıldığında tüm tickleri kaldırıp Extras içerisinde Google usb driver tickleyip kurulumu tamamlayınız.

Android SDK Link:

Turkcell T50 Orijinal Rom:

2.)Kurulumun gerçekleştiği platform-tools klasörünü açınız. Buraya orijinal Turkcell T50 rom dosyasını Update.zip olarak kopyalayınız.

3.) platform-tools klasörü İçerisinde Ctrl+Shift+Sağclick tıklayıp komut penceresini burada açınız seçin.

4.) Telefonunuzun kapatma ve ses kısma tuşuna basılı tutunuz ve ses kısma tuşuna basılı iken kapatma açma tuşundan elinizi çekiniz böylece FTM moduna almış olacaksınız. Ekran FTM yazacaktır.

5.)Vermiş olduğum twrp.img dosyasını aynı şekilde platform-tools içerisine kopyalayınız.
Twrp Link:
6.) msdos ekranını daha önce açmıştık şimdi ilk olarak aşağıdaki kodları aynı şekilde sırasıyla uygulayınız.

Aşağıdaki işlemlerde bekleme olursa 3 dk üzeri msdos kapatıp açarak 3. İşlemi sadece deneyiniz.

@ wait-for-device yaz Entera Bas
@ reboot bootloader yaz Entera Bas
fastboot flash recovery twrp.img yaz entera bas

Msdos ekranında Okay yazısını görürsenin işlem tamamdır.(Biraz uğraştırabilir sizi)

7.) Telefonunuzun kapatma ve ses açma tuşuna basılı tutunuz ve sesaçma tuşuna basılı iken kapatma açma tuşundan elinizi çekiniz böylece TWRP açılacaktır.

8.) ADB Sideload kısmına tıklayınız. Hiçbirşeyi ticklemeden Unlock Slideyi kaydırınız.

9.) msdos ekranına şunları yazınız ve Enter basınız.

adb sideload update.zip

Total xfer yazısı çıktığında işlem tamamdır.(Biraz zaman alabilir.)

10.) telefonunuzun ekranında restart butonu olacaktır(twrp ekranında) yeniden başlattığınızda telefonunuz ilk aldığınız hali gibi olacaktır. Teşekkürlerinizi eksik etmeyiniz.

Hayırlı günler.

• Beğen
Tepkiler: derin55, ramooo19, mesutacan ve 3 diğerleri

CaglarReyiz

CaglarReyiz

Üye
kardeşim android sdk programını açıyorum ama resimdeki gibi şeyler çıkmıyor ne kadar saçma bişi bu?

nitrogen26

Üye
Üstadım sagolasın verdiğin bilgiden dolayı. Çok işime yaradı

• Beğen
Tepkiler: gozlulu42

mirses

Üye
emeğine sağlık cihazım oke

xaidatax

xaidatax

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Brick Olmuş Turkcell T50 Telefonunuzu tekrar nasıl çalıştırabileceğinizi anlatacağım. Test edilmiş ve doğrulanmıştır. (TEŞEKKÜRLERİNİZİ EKSİK ETMEYİNİZ)
DipNot. Turkcell T50 ye custom rom yapacak babayiğit yok mudur? :)

İşlemler sonunda Çöp olan telefonunuzu orijinal haline döndürmüş olacaksınız.

İşlem adımlarına dikkat ediniz ve sırayla yapınız lütfen.

1.)Android SDK indirip kurulumunu yapınız. Kurulum sonrası Android SDK Manager açıldığında tüm tickleri kaldırıp Extras içerisinde Google usb driver tickleyip kurulumu tamamlayınız.

Android SDK Link:

2.)Kurulumun gerçekleştiği platform-tools klasörünü açınız. Buraya orijinal Turkcell T50 rom dosyasını Update.zip olarak kopyalayınız.

3.) platform-tools klasörü İçerisinde Ctrl+Shift+Sağclick tıklayıp komut penceresini burada açınız seçin.

4.) Telefonunuzun kapatma ve ses kısma tuşuna basılı tutunuz ve ses kısma tuşuna basılı iken kapatma açma tuşundan elinizi çekiniz böylece FTM moduna almış olacaksınız. Ekran FTM yazacaktır.

5.)Vermiş olduğum twrp.img dosyasını aynı şekilde platform-tools içerisine kopyalayınız.
Twrp Link:
6.) msdos ekranını daha önce açmıştık şimdi ilk olarak aşağıdaki kodları aynı şekilde sırasıyla uygulayınız.

Aşağıdaki işlemlerde bekleme olursa 3 dk üzeri msdos kapatıp açarak 3. İşlemi sadece deneyiniz.

@ wait-for-device yaz Entera Bas
@ reboot bootloader yaz Entera Bas
fastboot flash recovery twrp.img yaz entera bas

Msdos ekranında Okay yazısını görürsenin işlem tamamdır.(Biraz uğraştırabilir sizi)

7.) Telefonunuzun kapatma ve ses açma tuşuna basılı tutunuz ve sesaçma tuşuna basılı iken kapatma açma tuşundan elinizi çekiniz böylece TWRP açılacaktır.

8.) ADB Sideload kısmına tıklayınız. Hiçbirşeyi ticklemeden Unlock Slideyi kaydırınız.

adb sideload update.zip

10.) telefonunuzun ekranında restart butonu olacaktır(twrp ekranında) yeniden başlattığınızda telefonunuz ilk aldığınız hali gibi olacaktır. Teşekkürlerinizi eksik etmeyiniz.

Hayırlı günler.
yok olmuyor arkadaşım ftm modu açılmıyor ve msdos'a yazılacak komutlar'da ok yazısı gelmiyor

fersend

fersend

Üye
dedıklerının hepsını bırebır yaptım ftm modunda da cıhaz yanlız su adb komutlarını bı yenıden gozden gecır cunku komut algılamıyor toplu iş komutu degıldır dıyor
ustam bu konuyu bıde wideolu anlatım yada resımlı bı sekılde acıklarsan sevınırım şimdiden tşkler

yapamayan kardeslerım @adb den sonra bosluk koyun pyle calişacaktır bosluk olmadıgı ıcın algılamıyor

Son düzenleme:

ogan's

Üye
Eline sağlık cihazı düzelttik sayende

hakansar1

Üye
hakkaten dedıgın hıbı kesın cozum elıne saglık cok ısıme yaradı

muhammet.fatih

Üye
Merhaba ustam öncelikle eline sağlık. Söylediğin işlemleri bir bir uyguladım hiçbir adımda sıkıntı çıkmadı. Birebir dediğin gibi yaptım fakat ADB Sideload ekranındaydım cmd komut penceresine adb sideload update.zip yazdım sonra direk xfer 0.00 yazısı geldi telefonda sideload complete (failed) yazıyordu. Reboot ettiğimde tekrar açılmadı telefon turkcell logosunda kaldı. Ne önerirsin acaba ?

• Beğen
Tepkiler: ysrcgll

orhanbiyikli18

Üye
Arkadaslar yardim edin benim T50 brick oldu rom atmaya calisirken ama bende twrp yok ve bilgisayar telefonu gormuyor nasil yapacaz acaba?

Laqqer

Üye
Usta eline sağlık fakat link ölmüş, bu linki yenilemeniz mümkün mü?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Güzel Konu

kursad808080

Üye
t50 yi hafıza birleştirme uyguladım ve
[ROM] [UNOFFICIAL] Turkcell T50 Cyanogenmod 12.1 Temasek bu romu kurdum sizin dediğiniz gibi yapıtım ama wifi çalışmıyor orjinal recovery de dönüyorum ama romu kuramıyorum

megasus

Üye
total xfer: 0.00x böle bi yazı çıktı hocam

HayyLazzzz

Üye

adb sideload update.zip

kardeşimkolay gelsin her işlemtama yaptım
9. kısımda adb sideload update.zip yazıyorum error: protocol fault ( no status ) diye bi hata alıyorum ne yapmam lazım anlamadım
Yardımcı olucakmısınız acaba

gozlulu42

Üye
okey ne zaman gelır tahmını olarak yaklasık 2 saattır beklıyorum yoksa kendımızmı yazacagız okey ı

Germ@nboyS

Üye
FTM modunda olmasına rağmen fastboot flash recovery twrp.img

yazdığımda
< waiting for device > de kalıyor cihazın driverleri yüklü olmasına rağmen

elinde gerekli driverler varmı android sdk inmesi uzun suruyor :S

mahkum_12

Üye

adb sideload update.zip

kardeşimkolay gelsin her işlemtama yaptım
9. kısımda adb sideload update.zip yazıyorum error: protocol fault ( no status ) diye bi hata alıyorum ne yapmam lazım anlamadım
Yardımcı olucakmısınız acaba

C:\Android>adb push update.zip /sdcard/

berkbk

berkbk

Üye
Yapamayanlar varsa benimle adresinden ulaşabilir bana yardım eden olmadı ama ben size yardım etmeye çalışırım bide teamviewer yüklerseniz irtibata geçmeden

symbazz

Üye
Brick olmuş cihazı nasıl adb moduna alıyorsunuz, çok enteresan. Yada siz BRICK kelimesinin manasını bilmiyorsunuz. Başlığı değiştirmeniz doğru olur bence. Gerçekten cihazı brick olmuş insanların akınına uğrar ve insanlar gereksiz sevinirler.

Üst Alt