Kendimi bir amaca adamak istiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Kendimi bir amaca adamak istiyorum.
Nasıl anlatsam ,nasıl izah etsem.
Daha önce bunu 2009 2018 yılı arasında gerçekleştirdim. Dile kolay 8 yıl araya askerlik girdi, vatan görevi de ayrı bir adanış. 2009 da üniversiteden mezun olduğum yıl mesleğimin doruklarında bir amaca hizmet edip kendi mi adadım demek yanlış olmaz. Bu 8 ,9 yıl içinde en küçük bir riya çıkar menfat söz konusu hiç olmadı. Zaman benim için sanki 2009 da durdu , zamanın hep 2009 da kalmasını isterdim. Ve bu 8, 9 yıl içinde kalmağı o kadar çok arzuluyorum ki , o yıllara dönsem yine aynı hatıraları yaşasam.
Şimdi özgürlüğün tadını çıkarmak arkama bile bakmadan gitmek varken evin iki odasını kitleğip zamanınmın çoğunu. Mutfakta, uyumak için ise solan da geçirmeye başladım. Bu iki odaya girmeye cesaretim kalmadı.
Korkuyorum ki gün gelecek son kapıda açılmamak üzere kitlenerek şartlar beni ordan ayrılıp gitmeme gerektirecek ve geride kalan eşyalarla birlikte en güzel hatırlarım da son bulacak, işte o zaman
Arkama bakmamak demiştim ya evin odasına girmeye gösteremediğim cesareti geriye arkama bakmakta göstere bilecek değilim, gitmek gitmek
Ben hiç gitmek bırakmak istemedim kalmak istedim şu an da kaldığım gibi , ne gitmeye gücüm var ne de kalabilmeye cesaretim.
Ve şunu da anladım ki artık burada bana ihtiyaç, hizmetini ettiğim amaç ta kalmadı.
İnsanı hayattan beklentileri değil , hayataki amacı ayakta tutarmış , beni yoran bu 8 yıl değil bu son 7 ay oldu, kaldığım yerden nasıl devam edeceğimi bilmiyorum. Zamanın durduğu 2009 , kaldığım yerden de devam edemem,

( Daha sonra ki konuda 8 yıl boyunca neler yaptığımı anlatmaya çalışacam. )

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Buğra ve sempaticafe

Baydırman

Baydırman

Moderator
8 yılda ne için neler yaptın biraz açar mısın? :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Özel hayatı foruma bulaştırmadan ve sizleri de daha fazla merakta bırakmadan , forum da çok, güzel saatler geçirdim. Sizinle paylaşa bileceğim kadarını anlatmaya çalıcam , bilmeye de hakkınız var.
Benim bir annem vardı herkesin annesi olduğu , kimseye acısını göstermesin sekiz yıl belki daha fazla ileryen yaşı ve hastalığın verdiği tahribatla sağlını iyice kaybetmişti görmeyen gözleri tutmayan eli ayagı oldum. 12 temmuz da hakkı rahmetine kavuştu, ailemi kaybettim desem yanlış olmaz. Bütün zamanımı annemle ile geçirdim ne yazık ki benim tek ailem annemdi , diyer aile bireylerdi var ama neyse ... Onlara karşı sadece güçlü görünmeye çalışıyorum...
Dua ederken anneme kavuşmayı , birlikte haşr olmayı diliyorum.
Şu anda yine mutfakta yazıyorum. En güzel yemekler hep bu mutfaktan çıktı, annemin güzide tabakları karşımda dizili duruyor. Fırında akşam yemeğim bütün patateslerim var. Aynı zamanda o fırın mutfağı ısıtıyor. Çayımı annemin kulplu bardağında içiyorum. Geçen gün evin içinde kaybolan patiğinin eşini buldum...

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Symbianist

Symbianist

Üye
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ne desek de bu acıyı yaşayan bilir. Allah size de sabır versin.

Bekar iseniz yaranıza merhem olmaz belki ama yüreğinize biraz su serpecek helal süt emmis bir hanımınız olur da inşallah size bazı şeyleri unutturur. Bir de nasip olur da çocuğunuz olursa işte o zaman birçok şey bambaşka görünür.

İnsanız her şey bizimle var. Hem kendi dünyamızda her şeyin etrafimizda döndüğünü sanıyoruz ve önemli oldugumuzu düşünüyoruz hem de milyarlarca insan içinde bir tanesiyiz. Kum tanesi gibi. Gelip geçiyoruz. Kesin olan tek şey var. O da ölüm. Öleceğiz.

Ailenizin kalanına tututun bence. Onlar acınızı zamanla hafifletir. Bazen yazmak da içinin bosalmasini saglar insanın .

Hafiza-i beşer nisyanla maluldur. Allah'ın verdiği en büyük nimetlerden birisi de unutmakmış. Allah sabır versin size ve ailenize.

• Beğen
Tepkiler: haydaravısyon, Baydırman ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Büyüğü kaybetmek çok zordur Allah sabır ve metanet nasipeylesin.
En zor olanda geride yalnız kalmak ve geride kalan eşyaların ansızın karşına çıkması. Yalnızsan her geçen gün daha da zor gelir...

• Beğen
Tepkiler: haydaravısyon, Baydırman ve Symbianist
Baydırman

Baydırman

Moderator
Allah rahmet eylesin kardeşim. Cennette buluşacaksınız inşallah.

• Beğen
Tepkiler: haydaravısyon ve PALA.