Kedisini Vurandan Şİkayetçi Oldu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
EroL

EroL

Emekli Yönetici

Kırklareli'nde bir kişi, tek gözü sakat olan kedisini av tüfeği ile vuran kişiden şikayetçi oldu.
Alınan bilgiye göre, Pınar Mahallesi Mahyababa Caddesi Karaca Sokak'ta, akrabası olan Serdar D.'ye iftar için gelen Ersin D, aynı sokakta ikametgah eden Çetin Okuyucu'ya ait 3 yaşındaki kediye av tüfeğiyle ateş açtı.

Kedisinin tüfekle yaralandığını öğrenen Okuyucu, Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi'ne giderek Ersin D'den şikayetçi oldu.

Tüfeğe el koyan polis, Ersin D'nin ifadesini aldı. Ersin D'nin, ifadesinde, ağaca ateş ettiğini, kedinin yanlışlıkla vurulduğunu söylediği öğrenildi.

Bu arada Çetin Okuyucu, AA muhabirine, sol gözü kör olan kedisini yavru iken sokaktan eve aldığını ve 3 yıldır baktığını söyledi.

Kedisini vuran kişiden şikayetçi olduğunu ifade eden Okuyucu, “Yaralı kedimi, tedavisinin yapılması için veterinere götürdüm. Ayağındaki saçmaların çıkartılması için ameliyat yapamayacaklarını belirttiler. Ameliyatın sadece İstanbul'da yapılabileceğini bildirdiler. Saçmalar hala ayağında duruyor. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.

Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Erkan Dokudur da, masum bir kedinin tüfekle ateş açılması sonucu yaralanmasını kınadıklarını belirtti.

Dokudur, yapılan davranışın insanlık dışı olduğunu kaydetti.

Kaynak(öztürkler)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt