Kan Davalı Aileler Birbirine Girdi !


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Adliye koridorlarında birbirine girenlere müdahale eden çok sayıda polis, kavgayı büyümeden önledi, 10 kişi gözaltına alındı.
ERZURUM'da, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, aralarında kan davası bulunan iki ailenin fertleri, çıkan tahliye kararı yüzünden birbirine girdi.

Horasan'ın Aşağı Bademözü Köyü'nde geçen yıl meydana gelen olayda su tartışması yüzünden çıkan kavgada Mehmet Aykanak ve kız kardeşi Asiye Kaya silahla vurularak öldürüldü. Kavga sonrası jandarma tarafından gözaltına alınan ve akraba olan Osman Sazil, Recep Sazil, Mükremin Sazil, Burhan Sazil, Nurullah Sazil çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ikinci duruşmada, mahkeme heyeti başkanı, duruşmaya tutuklu olarak katılan Osman, Recep, Mükremin Sazil'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. 3 kişinin tahliye edilmesine Aykanat Ailesi, tepki gösterdi. İki ailenin fertleri arasında duruşma salonunda başlayan sözlü tartışma Adliye koridorlarında arbedeye dönüştü. Polisin müdahalede yetersiz kaldığı kavgayı önlemek için çok sayıda takviye ekip Adliye'ye sevk edildi. Takviye ekip olarak Adliye'ye gelen polislerden biri koşarken dengesini kaybederek yere düştü. Yaklaşık yarım saat içerisinde Adliye içerisindeki kavgayı kontrol altına alın polis, tarafları ayrı ayrı adliye binasından çıkardı. Çevik Kuvvet ekibinin de müdahale ettiği kavgayla ilgili olarak polis, 10 kişiyi gözaltına aldı

Kaynak(öztürkler)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt