Kamera dalgalanıyor (Lumia950)

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Kamera dalgalanıyor (Lumia950)
Arkadaşlar Lumia 950 eski telefonum var. Eski dediğime bakmayın telefonda çizik yok ama tedavülden kalktı. Kamerası iyi olunca fotoğraf ve video amaçlı kullanırım diye geçen yanıma aldım. Arabayla giderken yolu trafiği çekeyim dedim. Telefon tutacağına sabitledim. Ama arabanın titreşiminden dolayı görüntü dalgalanıp durdu. Elde çekerken normal çekiyor. Bu kamera içindeki malzemeler zamanla eskiyor mu yani kamera bozulmuş mu oluyor şimdi?düzelme imkanı var mı?

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Telefonlarda kullanılan ''Optik Sabitleme'' otomobil, bisiklet gibi sert ve kısa aralıklı titreşimleri tolere edebilecek kapasitede değildirler.
Daha çok el kullanımı göz önünde bulundurulup gerekli hesaplamalar yapılmış ve tasarlanmışlardır.
Bu çok normal bir durum, telefonun bozulduğu filan yok.

Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) Nedir?
OIS (optical image stabilization) Akıllı telefonların kameralarında video ve fotoğraf çekimi sırasında oluşan titreşimleri engelleyen bir donanımdır. OIS fotoğraf ve videoların üzerindeki titreşimden dolayı bulunan bulanıklığı yok ederek görüntü kalitesini arttıran önemli bir donanımdır.

Bir bak istersen
👇👇👇

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve ByEmre221
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim. Daha önce yine böyle sabitleyip videolar çekmiştim. Titreşim vardı ama onlar izlenebiliyordu. Ama bu sefer video sihirli aynalar gibi dalgalı garip bir çekim yaptı. Bu kadar olmaması lazım gibi geliyor bana. Gerçi paylaştığın karşılaştırmada iPhone X de çok kötü olmuş benimki ondan biraz fazlaydı işte.

Telefonlarda kullanılan ''Optik Sabitleme'' otomobil, bisiklet gibi sert ve kısa aralıklı titreşimleri tolere edebilecek kapasitede değildirler.
Daha çok el kullanımı göz önünde bulundurulup gerekli hesaplamalar yapılmış ve tasarlanmışlardır.
Bu çok normal bir durum, telefonun bozulduğu filan yok.

Bir bak istersen
👇👇👇

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Mesaj birleştirildi:

Şimdi youtube'da ois problemlerine baktım tıpkı bendeki gibi durum var. Bence benim ois bozulmuş.

.

Son düzenleme:

Üst Alt