|| Kadın Ve Tesettür

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

handci04

handci04

Üye
ben miniye de çarşafada karşıyım

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
ben miniye de çarşafada karşıyım

Kardeş bu mesele bizim insiyatifimize bırakılmış bir mesele degil ki beğenelim veya beğenmeyelim diye. BU ALEMLERIN RABBI OLAN ALLAH C.C A AIT BIR DUSTURDUR. Bu dustur sorgulanamaz ve tartışılamaz. Biz kim oluyoruz ki Allah in emri an baş örtüsüne karşı çıkıyor ve engelliyoruz.

juristokrat

juristokrat

Üye
onu bunu bilmem arkadaş bi işi yapıyorsan hakkını ver.bizim millet ortunme deynce sadece başı örtme anlamış.başımı örterım ama vücudumun tüm hatlarını da ortaya koyar,10 cm topuklu ayakkabıyı giyer o çarşı bu pazar o avm gezer dururum.sonra da başı açık olan ama kendisine nazaran hiç dikkat çekmeyen kadını da örtünmuyor diye elestirirm.niye çünkü ben örtündüm.hayır sen ortunmedin.RESULLAH S.A.V in CEHENNEMLE
MüJDELEDiği öRTüLü
çIPLAKLARLAR
Ebû Hüreyre (r.a)'dan rivayetle
Resulü Ekrem şöyle buyurmuştur:
— ümmetimden henüz görmediğim cehennemlik olan iki sınıf vardır.
Bunlardan bir sınıfı kadınlardır ki,
giyinik oldukları halde elbisleri
örtülmesi gereken yerlerini örtecek
derecede kalın sık ve geniş olmadığı
için onlar çıplak gibidirler. Başları da deve hörgüçleri gibidir. Onlar iffet
sınırının dışına çıkıcı ve
çıkarıcılardır. Onlar cezalarını
çekmeden cennete giremezler."
çuvaldızı bir de kendime batırıp bitireyim,ben eleştiriyorum ama üstüme düşen vazifelerin kaçını yapıyorum?yaptıklarımın kaçını tam yapıyorum?Ne diyeyim Allah beni de tüm Müminleri de affetsin.

• Beğen
Tepkiler: Dede
Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Benim Annemde Tesetturludur .. Ama Ben Oldum Olasi .. Sevmedim Bu Sac Kapama Olayini ..

Belki Hepiniz Bana Karsi Cikacaksiniz .. Ama Benim Fikrim Bu Yonde ..

Islam'In Sartidir Basini Ortmek Evett .. Ama Ben Sevemedim Gitti ..

Sacini Kapatinca Ne Oluyorki Yane .? Vucudun Kapali Olsun Yeterr ..

Mesela Ben Bazen Goruyorum ; Daha 10 Yasina Bile Gelmemis Kiz Cocuklarini ..

Kutu Gibi Kapatiyorlar .. Bu Kadarida ANormal Deqil Mi Sizcede .?

Benim Dusuncem Bu Yonde ..

Her Turlu Elestiriye Hazirim ..

FeC!

FeC!

Üye
Bu bir imtihan işte... Kim sevicek benimsiyecek. Kim emirlere karsı gelip basını kapatmıyacak...

• Beğen
Tepkiler: Mazlum Somer
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ALLAH C.C.emri normal anormal diye sınıflandırılmaz.örtünmek ademoğlunun menfaatinedir.örtü sadece kadına has bir emir değildir erkek gözünü harama örtecek kadında hem haram bakışlardan sakınmak hemde iffetini korumak için örtünecek.açık giyinen kadın gibi ona bakan erkekte günahkar'dır.

• Beğen
Tepkiler: Mazlum Somer
Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
[ENGİN];4924718' Alıntı:
ALLAH C.C.emri normal anormal diye sınıflandırılmaz.örtünmek ademoğlunun menfaatinedir.örtü sadece kadına has bir emir değildir erkek gözünü harama örtecek kadında hem haram bakışlardan sakınmak hemde iffetini korumak için örtünecek.açık giyinen kadın gibi ona bakan erkekte günahkar'dır.

Ben Sadece Saci Kapatmadan Bahsediyorumm .. E Simdi Bakiyoruz Butun Genc Kizlarin Saci Acik ..

Ve Bu Normal Bir Durumm .. Yanlis Miyimm .?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
o senin benim düşüncem yüce ALLAH C.C.öyle buyurmuyor.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
Benim Annemde Tesetturludur .. Ama Ben Oldum Olasi .. Sevmedim Bu Sac Kapama Olayini ..

Dinin emirleri hoşumuza gidecek diye bir kaide yok. Saçların örtülmesinde bizim bilemediğimiz etmenler olabilir. Bunları eniyi Allah cc bilir. İnsan saçıyla sihir yapılıyor, benzer etkilerin olması ihtimal dahilindedir.

- - - Eklendi - - -

küçük çocukların örtü şekline gelince, örtü görecelidir. yarı çıplak bir toplumda yaşıyor olsaydık gömlekte saçma gelebilirdi. Yada toplum palyaço tipi elbise giyiyor olsaydı, şimdiki takım elbiseler robot elbisesi gibi görünürdü. Sana kutu gibi gelir banaysa şirin gelir mesele hangi pencereden baktığın.

jackalmami

jackalmami

Üye

sadece elestırıye hazır olmasan daha ıyı edersın... Senın dusuncen benım dusuncem dıye bırsey yoktur allah kesın bır hukum koymus bız muslumanlara onları uygulamak duser tabii allah tan korkuyosak. Korkmayan ıcın problem yok devam etsın bakalım aynı zıhnıyetle elbet gorur neyın ne oldugunu. Allah sac ortulecek dıyorsa elbette bır sebebı vardır bız onu sorgulamayız veyahutta o cagdısı hangı devırde yasıyoruz dıyemeyız. Kur'an-ı kerim ın hukumlerı kıyamete kadar surecektır. Bu arada her kım allah ın hak dedıgıne batıl der ıse dınden cıkar haberın olsun. Detaya gırmıyorum ama benden sana tavsıye sehadet getırıp bu dusuncelerden arınırsan ıyı edersın yoksa ımansız gıtme tehlıkesı var haberın olsun....

uğur e

uğur e

Üye
vay imansızlar vay.

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];4924718' Alıntı:

Eyvallah Engin Bey ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt